Wioska Winhill

Nasze projekty
Wioska Winhill (Winhill Village) to urocza górska wioska leżąca na urwisku o takiej samej nazwie. Pierwszy raz widzimy ją w śnie o Lagunie (początek drugiej płyty). Jest wtedy pięknym kwitnącym miejscem. W czasach Squalla uroda Winhill nie jest już tak świeża, wioska przez lata została nieco zaniedbana, ale nadal tonie w kwiatach i zieleni. Mieszkańcy wsi mają obsesję na punkcie kwiatów - są tam dwie kwiaciarnie i restauracja "Flowers".


Wioska Winhill nie może się pochwalić szczególnie ciekawym zapleczem sklepowo-turystycznym. Sklep jest tylko jeden, można w nim kupić przedmioty, natomiast hotel jest opuszczony. W pubie, w którym kiedyś pracowała Raine, mieszka teraz jedna samotna kobieta. Największą atrakcją tego miejsca jest droga, przez którą przebiegają małe Chicobo.

Punkty czerpania: Drain, Dispel, Relect (jednorazowy), Curaga (jednorazowy, ukryty)
Punkt zapisu: pokój na górze opuszczonego domu


Znaczenie w grze: Winhill to miejsce, w którym najwięcej się dzieje podczas naszej nieobecności. To tutaj Laguna zostaje odnaleziony i trafia pod opiekę Raine, tu rodzi się między nimi uczucie, a w konsekwencji Squall. Tutaj też rozgrywa się dramat małej Ellone, która zostaje osierocona, a następnie porwana przez żołnierzy Esthar. To miejsce jest bardzo ważne dla Laguny, który uważa za swój obowiązek jego obronę, niejako w podzięce za opiekę.

Po raz pierwszy spotykamy je więc we śnie, a później wioska jest dostępna po przejęciu kontroli nad Ogrodem Balamb. Można tu wykonać zadanie z wazą, można także pogonić trochę Chocobo.

EmooniaKto jest online

Odwiedza nas 309 gości oraz 1 użytkownik.

  • Veldrim

Nowy poziom!

  • audion za 2 dni awansuje na nowy poziom! (48)
  • bezimienny82 za 6 dni awansuje na nowy poziom! (36)
  • LPDawid za 7 dni awansuje na nowy poziom! (27)
  • Yuna za 7 dni awansuje na nowy poziom! (26)
  • yxam za 7 dni awansuje na nowy poziom! (32)
  • kostek059 za 9 dni awansuje na nowy poziom! (27)
  • Siriondel za 9 dni awansuje na nowy poziom! (30)