Miasto Timber

Nasze projekty
Miasto Timber (Timber City) jest położone na Równinie Lanker. Można się do niego dostać transkontynentalną linią kolejową, która wiedzie przez tunel pod oceanem.

W tym mieście w ogóle wszystko kręci się wokół pociągów. Bardzo rozbudowany dworzec zajmuje właściwie większość miasta. Pociągi odjeżdżają stąd aż w czterech różnych kierunkach - do Deling, Dollet, Balamb i na pustynię. W sklepie z pamiątkami można było kiedyś kupić modele wagonów. Nawet w hotelu jest duża makieta z jeżdżącymi kolejkami.

Timber nie wygląda na szczególnie bogate i zadbane miasto. Odkąd je poznajemy, jest okupowane przez wojska Galbadii. W mieście najlepiej czują się pijaczki i bezpańskie koty.


Timber posiada jednak wszystko, co powinno znajdować się w dużym mieście - sklepy, pub (o nazwie "Futrzenka") i hotel, w którym na początku nie będzie można nocować. Oprócz tego jest tu także stacja telewizyjna, budynek redakcji "Świrów z Timber" (Timber Maniacs) oraz dom, w którym mieszka przywódczyni ruchu oporu o nazwie "Leśne Lisy". Warto także wspomnieć o mostku zaraz po wejściu do miasta, gdzie pojawia się często pewien chłopak. Jeśli w drużynie będzie Rinoa albo Quistis, chłopak będzie im dawał przedmioty (najczęściej potiony).

Punkt czerpania: Scan, Cure, Blizzaga (pokój po lewej w redakcji, jednorazowy, niewidoczny nawet po odkryciu)
Punkty zapisu: tył pubu, hotel, początkowo baza "Leśnych Sów", stacja w kierunku Dollet (ukryty)


Znaczenie w grze: Miasto Timber będzie punktem początkowym na trasie pierwszej wielkiej misji, na którą Squall zostanie wysłany już jako SeeD. Jego drużyna będzie miała za zadanie wyzwolić Timber spod okupacji. To tutaj znajduje się baza ruchu oporu o nazwie "Leśne Sowy", w której to Rinoa dołącza do grupy. Po zniszczeniu bazy, drużyna będzie musiała schronić się w domu dowódczyni "Leśnych Lisów". Wiele ważnych rzeczy wydarzy się także w budynku telewizji.

Będąc w Timber, możesz odwiedzić pub i pograć w karty z pijakiem. Nie zapomnij także zajrzeć do "Świrów z Timber", gdzie znajdziesz magazyn "Panienka z Okienka" oraz Blizzagę. Możesz tam także posłuchać wyjątkowo nudnego gadania redaktora naczelnego. Przy torach kolejowych (zejście w dół) można uratować dziewczynkę przed nadjeżdżającym pociągiem i okraść mieszkającego obok staruszka z 500 Gil.

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.