Forum

Konnichiwa ^^

Więcej
2008/09/15 22:28 - 2008/09/15 22:29 #275 przez Ein
Ein stworzył temat: Konnichiwa ^^
Witam wszystkich. Po przeczytaniu malia do Colly'ego niezwlocznie podążyłem za linkiem, i moim oczom ukazało się to forum. Teraz, kiedy znalazlem chwilę czasu, czas na napisanie pierwszego posta (no, własciwie drugiego, ale nie wnikajmy w detale techniczne :P). Od czasu ostatniego newslettera ta strona 'nieco' się rozrosła, co mnie cieszy ^^ Można też stwierdzić, że ma się lepiej niż strona macierzysta (tj. Subfan. Nie wnikając w zawiłości historyczne ;p), co mnie cieszy jakby mniej, ale cóż zrobić.

Anyway, jest parę rzeczy, do których chciałbym się przyczepić ^^" Po pierwsze: odwrotna kolejność postów na forum. Wszędzie, na każdym chyba forum jakie widziałem, pierwszy, najstarszy post jest "na górze", a nowsze poniżej, pod spodem. Tutaj, nie wiedzieć czemu, jest odwrotnie. Kiedy pierwszy raz próbowałem przeczytać jakikolwiek temat, żadna rozmowa nie wyglądała sensownie :P No i takie czytanie (nawet jeśli już wie się, jak to robić ;p) jest nieco męczące, trzeba skakać wzrokiem w górę i w dół. Da się gdzieś przełączyć coś tak, żeby wyswietlało się po bożemu? :P Druga sprawa: szerokość strony jest 'sztywna', przez co na szerokim ekranie (tzn. na laptopie) kolumna z tekstem jest wąska, a po bokach jest sporo gustownej, ale zmarnowanej pustej przestrzeni. I trzy: strona główna jest taka troche... no, trudno się w niej połapać. Ale nie jest to sprawa życia i śmierci. No i sprawa czwarta: jak wiemy z doświadczenia, shoutbox nie jest specjalnie dobrym pomyslem :P

Dobra, dosyć czepialstwa (Colly powinien się już przyzwyczaić, bo uskuteczniałem je przy prawie każdym wycieku z tłumaczenia :P). Sytuacja wygląda ciekawie, tłumaczenie tuż tuż (ile to już lat zajęło? ;P), przy okazji zdążyło tutaj powstać jakieś community. Wygląda na to, że trzeba zacząć baczniej śledzić tą stronę ^^

Peace out.
Ostatnio zmieniany: 2008/09/15 22:29 przez Ein.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/16 06:01 #276 przez Robin
Robin odpowiedział w temacie: O:Konnichiwa ^^
Dobrze Cię widzieć, Ein ;)

Fakt, strona ma się lepiej niż Subfan, tutaj coś się dzieje :) Co do forum... to nie rozumiem. Tzn. u mnie wszystko wyświetla się poprawnie, u góry starsze posty, na dole nowsze... sprawdzę to ;)
Co do czytelności strony głównej... to już od jakiegoś czasu przymierzam się do nowego layoutu, choć mam na niego mało czasu, bo wolę robić spolszczenie :P
Na laptopie masz dużo wolnego miejsca, ale np. ja na moim domowym kompie już muszę wyłączać zakładki, by zobaczyć całą stronę. Ale spoko, strona w założeniu będzie trochę szersza.

Co do shoutboxa... tutaj był on pierwszy, przed forum i jakoś trzymają się obie te rzeczy i sobie nie przeszkadzają. Muszę tylko zrobić coś z komentarzami, które się rozrosły na co poniektórych artykułach. Prawdopodobnie będzie opcja pisania ich na forum, ale to jeszcze muszę przetestować :P W każdym razie zachęcam do częstszego odwiedzania strony :)

Więcej
2008/09/16 07:39 #277 przez Ein
Ein odpowiedział w temacie: O:Konnichiwa ^^
U mnie tak to wygląda:
[/url] [quote]Na laptopie masz dużo wolnego miejsca, ale np. ja na moim domowym kompie już muszę wyłączać zakładki, by zobaczyć całą stronę. [/quote] No właśnie, a gdyby szerokość była dynamiczna, obaj bylibyśmy szczęśliwi ;][img=http://img144.imageshack.us/img144/5861/clipboard01jr4.th.jpg]

Na laptopie masz dużo wolnego miejsca, ale np. ja na moim domowym kompie już muszę wyłączać zakładki, by zobaczyć całą stronę.

No właśnie, a gdyby szerokość była dynamiczna, obaj bylibyśmy szczęśliwi ;]

Więcej
2008/09/16 08:14 - 2008/09/16 08:19 #278 przez Robin
Ok, załatwione. Zaktualizuj profil :) W zakładce "Forum" masz ustawienie szyku. To z końcówką "OLDEST" oznacza, że najnowsze posty będziesz mieć na dole strony :)

EDIT: No to super :)
Ostatnio zmieniany: 2008/09/16 08:19 przez .

Więcej
2008/09/16 08:17 #279 przez Ein
Działa, dzięki wielkie ^^

Więcej
2008/09/17 06:34 #281 przez Pumex
Pumex odpowiedział w temacie: O:Konnichiwa ^^
Ein żałuję tylko że nie widziałem twojej miny jak dotarło do ciebie jak olbrzymią metamorfoze przeszedł "tymczasowy servis informacyjny" o spolszczeniu FF8 :P

Więcej
2008/09/17 09:27 #282 przez Ein
No, forum jak forum, ale kompendium wiedzy o FF8 jakie widać w panelu po prawej naprawdę mnie zaskoczyło ;]

Więcej
2008/09/17 13:56 - 2008/09/17 13:56 #285 przez Robin

No, forum jak forum, ale kompendium wiedzy o FF8 jakie widać w panelu po prawej naprawdę mnie zaskoczyło ;]

Mam nadzieję, że to nie sarkazm :P Jak pojawi się bestiariusz, opis itp., to będzie jeszcze fajniej ;)
Ostatnio zmieniany: 2008/09/17 13:56 przez .

Więcej
2008/09/17 14:48 #286 przez Ein
Wot, powie człowiek miłe słowo, a od razu go o sarkazm posądzają. :P

Więcej
2008/09/17 15:08 #288 przez Robin
Aha, to w takim razie dziękuję, w imieniu Emoonii :) :P