Forum

Pełna wersja gry Chronidia Final Fantasy już dostępna

Więcej
2014/04/26 06:28 - 2014/04/26 07:51 #10328 przez Em
Em odpowiedział w temacie: Odp: Pełna wersja gry Chronidia Final Fantasy już dostępna
Hej, wielkie dzięki za wykrycie i pokazanie tego błędu - już jedna osoba też nam o nim wspominała. Rzeczywiście, straszna głupota. Nikt z testerów tego nie wykrył, ja też nie, po prostu nikomu z nas nie przyszło do głowy, żeby się tam wracać :P Jedynym powodem jest broń dla Squalla, która tam leży, ale na szczęście można tam wejść samym Squallem w dowolnym momencie. Za to problem pojawia się wtedy, kiedy ktoś tam próbuje wejść bez zapisu - wtedy gra jest po prostu zamrożona, bo nic nie da się zrobić. Błąd ten zostanie naprawiony w łatce do gry. Zastanawiam się, czy nie zaczekać na parę kolejnych błędów, ale w sumie ten może być na tyle irytujący, że powinniśmy zająć się tym od razu.

Co do żab, to akurat nie każdy trafia w nie tak często ;) Na szczęście w późniejszej grze pieniądze wcale nie będą aż tak istotne, więcej jest miejsc, w których bronie i zbroje należy połączyć z różnych przedmiotów.

Jeszcze raz dzięki za feedback i przyjemnej dalszej gry :) A jeśli masz jakiś fajny własny projekt, to może jeszcze nie wyrzucaj go do kosza, tylko nad nim trochę popracuj? Wiadome, że program jest ograniczony, ale jest sporo fajnych skryptów i przy odrobinie kreatywności można stworzyć coś naprawdę wciągającego.

EDYCJA: Poprawiona wersja jest już wrzucona, Irvine powinien móc normalnie wrócić do Deling. Można pobrać i grać, przenosząc stare pliki zapisu z folderu 'Save' do nowego.
Ostatnio zmieniany: 2014/04/26 07:51 przez Em.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/26 16:06 #10330 przez Player One
Player One odpowiedział w temacie: Pełna wersja gry Chronidia Final Fantasy już dostępna
Super dziękuję bardzo, za aktualizację. Grę na pewno przejdę na 100% jak prawie każdą część Final Fantasy. Jak znajdę jeszcze jakiś błąd to was poinformuję. Spośród wszystkich NESowych i SNESowych 'fajnali' tylko FF V bardziej mnie zaabsorbowała - nawet obie dissidie mnie dość szybko znużyły.

Masz rację, Chronidia jest idealnym przykładem ile można wyciągnąć z rpg makera. Zawsze rezygnowałem z makera głównie ze względu na ograniczenia w rozdzielczości, później próbowałem nawet przenieść projekt na inną platformę jak udk czy unity lecz po uświadomieniu sobie ile czasu potrzebowałbym na jego ukończenie zawsze rezygnowałem z dalszej pracy. Teraz jak gram w Chronidię, żałuję, że postawiłem sobie poprzeczkę zbyt wysoko - może miałbym już połowę gotowej gry.

Więcej
2014/04/26 18:01 #10331 przez Em
Em odpowiedział w temacie: Odp: Pełna wersja gry Chronidia Final Fantasy już dostępna
Otóż to - gra nie musi wcale być super zaawansowana graficznie czy skryptowo. Ważniejsza jest fabuła, pomysł i żeby to wszystko tchnęło jakimś duchem. Zresztą, najlepszym przykładem są stare FFy, takie jak chociażby FFVI, które do dziś stawiane jest za wzór i po które nawet dzisiaj wiele osób sięga chętniej niż po śliczną, pełną graficznych fajerwerków FFXIII-2, bo fabuła w tej drugiej jest szczątkowa i nieciekawa. Tak więc jeśli jeszcze coś masz, to zachęcam do rozważenia powrotu do tego projektu, a nuż coś interesującego się z tego wykluje. My tutaj na pewno chętnie byśmy w coś takiego zagrali :)

Więcej
2014/05/03 07:27 #10337 przez Em
Wczoraj 19kefir11 wykrył kolejny bardzo istotny błąd, uniemożliwiający przejście gry, jeżeli gracz zechce przejść epizod Cida przed Squallem. W aktualnej wersji zostało to już naprawione, więc jeśli ktoś dopiero zaczyna grę, zalecamy pobranie zaktualizowanej wersji i przeniesienie zapisów. Bardzo dziękujemy za tę informację i mamy nadzieję, że błędy blokujące rozgrywkę już się nie trafią.

Więcej
2014/05/22 19:50 #10368 przez Sephrio
Sephrio odpowiedział w temacie: Odp: Pełna wersja gry Chronidia Final Fantasy już dostępna
Nie dawno co pisałem o demie a tu już full :dry:

Emoonia napisał: Można pobrać i grać, przenosząc stare pliki zapisu z folderu 'Save' do nowego.

Miałem obawy czy tak się da, ale jak potwierdzasz że da radę to zabieram się dziś do gry :evil:

Dawne Motto: Od nocy do rana
Nowe Motto: Nie przegraj życia!