Forum

Nasze projekty

Porozmawiajmy o teoriach :P

Więcej
2009/02/23 17:12 #1799 przez Machu
Machu stworzył temat: Porozmawiajmy o teoriach :P
Wątku takiego nie znalazłem więc zakładam :P
Generalnie można wypowiedzieć się o każdej teorii, jakoby że Squall i Rinoa byli rodzeństwem, czy też że Rinoa to Artemizja, czy też moją skromną (a przynajmniej nigdzie takiej nie widziałem):

Tak więc: W grze wcale nie jest powiedziane że Squall przeżył, widzimy scenke na "pustyni" ale nie wiemy czy tylko zemdlał czy też umarł. W końcowych filmikach nie ma Squall'a na imprezie podczas napisów, nie jest też pokazane co stało się z nim dalej po wydarzeniach na pustyni. Powiecie "Przecież po napisach końcowych jest scena jak Squall i Rinoa się całują" zauważcie jednak że na filmiku podczas napisów na balkonie jest sama Rinoa, a palcem pokazuje do pustej przestrzeni. Tak samo po napisach dokładnie widać że Rinoa stoi na balkonie sama (te scenki są połączone po scenka po napisach zaczyna się chwile przed scenką podczas napisów). Squall który ją całuje może być duchem, albo po prostu wyobrażeniem które ma Rinoa.

Sprawa druga (a to już akurat widziałem na necie): "Griever to Squall" otóż w chwili śmierci, dusza Squalla może przenieść się do pierścienia i tak powstał Griever :)
Biorąc pod uwage słowa Squalla "Ja będę Twoim rycerzem" ... "Nawet jeśli skończysz jako wróg całego świata"

I tu cytat z "The Inner World of Final Fantasy":
"Podczas walki z Ultimecią słyszymy utwór "Maybe I'm a Lion" co ciekawe Griever z którym walczymy też jest lwem. Squall w jednej z rozmów wspomina, że chciałby być jak lew, bo one są silne i dumne. Jeżeli porównamy wygląd Grievera z ubiorem Squalla to możemy wychwycić pewne podobieństwa. Squall ubrany jest na ciemno a kołnierz jego kurtki obszyty jest białym futrem. Griever pokazany jest również w czarnych barwach i posiada białą grzywę. Co ciekawe starogrecka Artemizja po śmierci Mauzolosa poddała jego ciało kremacji i wypiła jego prochy wraz z alkoholem. Spotkałem się z opinią jakoby Griever miał być w rzeczywistości Squallem, który stał się GFem. Są to jednak tylko przypuszczenia."

Wszystko układa się w logiczną całość... Rinoa chce skompresować czas by uratować Squalla, ale jednak jak to jest powiedziane w grze "Przeszłości nie da się zmienić"

Można też przyjąć (ale to bardzo hardcorowa teoria) że w pewnym momencie Artemizja wiedziała że musi skompresować czas, ale z racji tego że używa/używała GFów zapomniała dlaczego.

Pozdrawiam i zachęcam do wypowiadania się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/23 17:53 #1800 przez Siano
Siano odpowiedział w temacie: Odp.:Porozmawiajmy o teoriach :P
To ja może się wypowiem od początku:

Teoria całującej się Rinoi z duchem jest dla mnie ... dziwna ;)
Jeśli chodzi o Squall-Griever to tu by trzeba było coś kombinować, ponieważ jak nazwiesz lwa Squalla, tak będzie się nazywał GF Artemizji, więc coś w tym jest. Czytałem przeróżne teorie spiskowe i pamiętam, że była jedna taka, której tu nie wymieniłeś. Przeczytałem kiedyś, jakoby Griever miałby być GFem zaklętym w tym pierścieniu, o czym Squall nie miał pojęcia i dopiero Artemizja na to wpadła i go sobie "przywłaszczyła" ;d
A jeśli chodzi o teorię, że Rinoa chce kompresji czasu, ale nie pamięta po co, to myślę, że nawet japońce na coś tak dziwnego by nie wpadli ;D

Jedyne, co nam zostało to oczekiwać kolejnych teorii spiskowych Colly'ego i Emooni, ponieważ oni ze względu na tłumaczenie znają tą grę jak mało kto, więc jeśli by znaleźli kilka dobrych dowodów, mogli by coś dobrego napisać. Bo my bazując wyłącznie na przypuszczeniach nie możemy jakiś poważniejszych rzeczy wymyśleć. Takie moje zdanie ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2009/02/23 18:05 #1801 przez Machu
Machu odpowiedział w temacie: Odp.:Porozmawiajmy o teoriach :P
Co do pocałunku tak jak pisałem może to być miraż Rinoi :P

Co do zapominania dlaczego pisałem że bardzo hardcorowe, poza tym to już centralny domysł bo nie ma się o co oprzeć w grze.

Tak czy siak większość tego co napisałem wydaje mi sie bardziej prawdopodobne od: "Możliwe, że rodzi się im dziecko - może jest chore i umiera, a może ze względu na matkę czarownicę i to, że pochodzi z kazirodczego związku, jest potworem? Nie wiadomo. Możliwe, że dziecko to zabija Squalla, a Rinoa widząc to, musi je zabić." (Cytacik z tej strony)

Więcej
2009/02/23 18:14 #1802 przez Squall24
Squall24 odpowiedział w temacie: Odp.:Porozmawiajmy o teoriach :P
Machu, wcześniej się nie zgadzałam z tym, że Squall umarł i Rinoa była na balkonie hmmm sama :P ale teraz się zgadzam. Tak to po co były by te kompresje czasu ? Napewno na czymś zależało gdy kompresowała czas. Nie ma czegoś takiego jak "umarł ktoś ale potem żył", kto by go "wskrzesił" ? Też na początku tak myślałam.

Do Griever'a, przenieść się dusza Squalla ? Bardziej tu pasuje, że jest zaklęty pierścień. Przecież gdyby dusza Squalla była tam, to by Artemizja nie musiała zmieniać przeszłości, skoro i tak się nie da. Przecież była by z nim wtedy (bo wiadomo wezwała go :D).

Prawdopodobne jest to, że Squall żył, ale bardziej mi wychodzi na to, że nie :(

Więcej
2009/02/23 18:19 #1803 przez Siano
Siano odpowiedział w temacie: Odp.:Porozmawiajmy o teoriach :P
No jeśli się opierać o tą stronę, to opieraj się w całości. W tych teoriach na tej stronie są nie tylko "jeśli, gdyby, załóżmy", ale są też i fakty, jak porównanie wyglądu Rinoi i Artemizji, oś czasu pt. "co, gdzie, z kim i jak" oraz wiele innych podobnych rzeczy.

Jak to mówią: teoria jest jak kupa. Każdy ma swoją ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2009/02/23 18:24 #1804 przez Machu
Siano "jak porównanie wyglądu Rinoi i Artemizji" przecież moja teoria przyjmuje że Rinoa to Artemizja... Poza tym moge obalić prawie każdy argument podany na tej stronie :P

"Tak to po co były by te kompresje czasu ?"
Przecież pisałem, chciała uratować Squalla.
Przeszłości nie można zmienić, co nie znaczy że nie można próbować, a jeśli był choć cień szans to Rinoa napewno chciała by spróbować.

Więcej
2009/02/23 21:04 #1807 przez Squall24
Machu, masz racje :P Przez to też "uśmierciła" Squalla, bo przecież jak wracali wtedy do swojego czasu, to Squall był od nich daleko. Gdyby tej akcji nie było, to by nie było trudności. Nie trzeba by było lecieć w przyszłość by pokonać Artemizje.

Więcej
2009/02/23 22:51 #1810 przez Siriondel
Siriondel odpowiedział w temacie: Odp.:Porozmawiajmy o teoriach :P

Machu napisał:
W końcowych filmikach nie ma Squall'a na imprezie podczas napisów, nie jest też pokazane co stało się z nim dalej po wydarzeniach na pustyni.

Cóż... kamera ma to do siebie, że w obiektywie nie widać nagrywającego, tylko nagrywanych. Oczywistym jest więc, że Squall, jako osoba trzymająca kamerę, nie mógł być widoczny. Nie wiem po czym wnosisz, że Squalla nie ma na imprezie. W pewnym momencie Irvine zabiera mu kamerę i zaczyna filmować jakieś dziewczyny, na co Selphie strasznie się oburza :) Dlaczego wtedy Squall się nie pokazał w kadrze? Sądzę, że jego wrodzony spokój i niechęć do zwracania na siebie jakiejkolwiek uwagi są dużo bardziej prawdopodobne, niż historia o duchu, czy czymś podobnym. BTW, czy taka radosna atmosfera panowałaby, gdyby Squall faktycznie zginął?

Kompresja czasu? Istotnie, motywy Artemizji są dość niejasne, ale znów się nie mogę zgodzić z teorią o próbie uratowania Squalla. Dlaczego, patrz akapit wyżej. Gdyby nawet coś się stało, to dlaczego podejmowałaby walkę ze Squallem? Bo jej serce jest pełne zła, nienawiści i pogardy? Jasne, ze tak. Tylko to nadal zaprzecza finałowym momentom Final Fantasy VIII. Skoro go spotkała w przyszłości, mogłaby to załatwić inaczej. Ale wolała go zabić, co, jak wiemy, nie udaje się.
Zresztą, teoria o rodzeństwie jest znaczniej bardziej prawdopodobna od choćby śmierci Squalla. Sporo zbiega się w czasie no i ta przeklęta scena w pokoju Julii. Sama koncepcja próby uśmiercenia dziecka, czy Laguny już do mnie nie trafia, ale przypuszczenie, że główni protagoniści, to rodzeństwo, już tak. Cel osiągnięcia Kompresji Czasu jest nadal nieznany i wolę nie gdybać. Bo po prostu nie wiem; ciężko to złączyć w całość, przez brak wyłożonych przez Kwadratowych jasno i czytelnie faktów.

Podsumowaniem, na spekulacje mamy za mało informacji. Dlatego konieczny jest sequel. Kompresja czasu, w przeciwieństwie do zdolności Ellone, pozwalała cofnąć się o dowolny "odcinek" czasu. Jak daleko Artemizja chciała to zrobić? Zwyczajnie nie wiadomo. Może do czasów Great Hyne? Może chciała zmienić jakieś ważne wydarzenie z jej życia? A może, mając na uwadze to, że Artemizja znała przyszłość, chciała zapobiec czemuś, co stało się między wydarzeniami z gry do Kompresji czasu, a rzeczywistym momentem, w którym Squall przybywa do zamku Artemizji? Mam nadzieję, że kiedyś się dowiemy :P

@Squall24
Właśnie, że było trzeba. Squall nie wiedział, że wybranka Jego serca jest jednocześnie jego największym wrogiem. A nawet, gdyby się dowiedział, to i tak by nie uwierzył, czemu wg mnie dowodzi scena w Sorceress Memorial po powrocie z kosmosu. Tak więc nie miał logicznego powodu, by uśmiercać Rinoę.

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Więcej
2009/02/24 07:11 #1816 przez Squall24
mi chodziło o teorie Macha, że chciała uratować Squalla czy coś takiego. Przecież jak potem mieli wrócić do swojego czasu, to Squall był od nich daleko.

Co do kamery, to może jest prawdopodobne, przecież Irvine nie pokazuje wogóle w strone balkonu, a łatwo tam przejść jednocześnie nie będąc na kamerze.

Łap hot doga :)

Więcej
2009/02/24 11:06 #1817 przez Machu
"Cóż... kamera ma to do siebie, że w obiektywie nie widać nagrywającego, tylko nagrywanych. Oczywistym jest więc, że Squall, jako osoba trzymająca kamerę, nie mógł być widoczny. Nie wiem po czym wnosisz, że Squalla nie ma na imprezie. W pewnym momencie Irvine zabiera mu kamerę i zaczyna filmować jakieś dziewczyny, na co Selphie strasznie się oburza Dlaczego wtedy Squall się nie pokazał w kadrze?"

Najpierw kamere trzyma Selphy potem oddaje ją Irvinowi :P

Poza tym stypa w wielu krajach wygląda w ten sposób, a przyjęcie mogło być z okazji pokonania czarownicy, SeeD wykonali swą główną misję więc trzeba się cieszyć.