Forum

Nasze projekty

Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII

Więcej
2008/09/02 20:44 - 2008/11/16 22:25 #126 przez Pumex
Pumex stworzył temat: Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII
Nabicie portfela w Final Fantasy VIII:
Najpierw musimy zdobyć Guardiana Tonberry po czym wyuczamy go zdolności Sell-High, Familiar, Call Shop (najszybciej AP zdobędziemy na Cactuarach).
Jeśli nasz GF bedzie gotów przy pomocy wyuczonych zdolności kupujemy 100 Tentów (namiotów jak kto woli) za sume 7500 tys. po czym przerabiamy je na MegaPotiony. Powtarzamy czyność aż uzyskamy 100 MP i sprzedajemy je.
Po tym zabiegu w naszej sakiewce znajdzie sie 750 tysiecy.
Ostatnio zmieniany: 2008/11/16 22:25 przez Pumex.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/02 20:48 #128 przez DrewniaQ
DrewniaQ odpowiedział w temacie: O:Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII
tak, przydatny trick, przyznaję. a znacie quest z małpką, kamieniami i jeziorem? mogę go przytoczyć jakby ktoś chciał.

Więcej
2008/09/02 20:49 #129 przez Pumex
Pumex odpowiedział w temacie: O:Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII
W Final Fantasy VIII występuje bardzo dużo nawiązań do mitologii z całego świata, dlatego postanowiłem chodź w części opisać skąd je zaczerpnięto. Miłej lektury:

Pheonix
mitologia: Chinska, Egipska, Grecka

Pheonix jest to ognisty ptak, jego łzy potrafiły leczyć najcięższe rany. Pheonix'y żyły pięćset lat po czym płonęły umierając tylko po to by z ich popiołów narodził się nowy ognisty ptak. Pheonix'y są symbolem powrotu do życia (zmartwychwstania).

Cerberus
mitologia: Grecka

Cerberus (Kerberos) to trzygłowy pies strzegący wejścia do HADESU (królestwa zmarłych). Jest synem dwóch potworów Typhona i Echidny.

Ifrit
mitologia: Arabska

Ifryt zwany też Efryt lub Afryt w wierzeniach muzułmańskich był to okrutny demon żyjący w odrębnym świecie, który potrafił przybrać każdą postać. Ifryty były to jednoskrzydłe bestie z żywiołu ognia żyły w grupach i w nich były nie do pokonania.

Bahamut

Cytat: "Unosi się ponad taflą morza, Bahamut jest olbrzymią rybą. Gigantyczny byk : Kujata spoczywa na jego grzbiecie, a nad nim jest rubinowa góra. Nad nimi jest anioł, i sześć piekieł i Ziemia z siedmioma niebiosami powyżej."

Lepiej nie da się tego określić :)

Eden
mitologia: chrześcijańska

Eden (z hebrajskiego "GAN" czyli ogród), idealny raj w którym mieszkali Adam i Ewa po stworzeniu świata przez boga JaHFe. Zostali wygnani za złamania obietnicy danej Bogu.

Ragnarok
mitologia: skandynawskiej

Tagnarök, ragnarek, w mitologii zagłada bogów i świata. Według tej apokaliptycznej wizji ragnarök nastąpi w wyniku walki bogów z demonicznymi siłami, wskutek której świat i siedziba bogów spłonie, Słońce i gwiazdy zgasną, morze pochłonie Ziemię. Po ragnarök z morza wyłoni się nowa Ziemia i nastąpi era szczęśliwości.

Marcus: "I nastanie ragnarok, a elfy rozbija młotami świat na najmniejszy atom"

Leviathan
mitologia: chrześcijańska

Leviathan (z hebrajskiego Liwjathan) legendarny potwór morski często symbolizujący zło. Przedstawiany był jako wąż morski lub wieloryb o monstrualnych rozmiarach.

Siren
mitologia: ogólno europejska oraz Grecka

Syreny w mitologiach europejskich były przedstawiane jako stworzenia morskie a dokładniej były to piękne kobiety od pasa w dół z ogonem rybim. Natomiast w mitologii greckiej syreny przedstawiano jako ptaki z głowami pięknych dziewcząt. Jednak te dwie mitologie coś łączyło, syreny zawsze kusiły żeglarzy swoim pięknym hipnotycznym śpiewem po to aby ich uśmiercać.

Diablos

Diablos był czarnym dżinem z lampy o potężnej złej mocy. Jest symbolem grozy oraz strachu.

Odin
mitologia: skandynawskiej

Odyn, jeden z głównych bogów północnych Germanów. Pan bogów i świata, bóg wojny i zwycięstwa, władca poległych w boju wojowników. Bóg poezji i mądrości, wynalazca znaków runicznych. Posiadał moc magiczną, znał sztukę zaklęć i czarów (dzięki zdobyciu miodu poezji, za który oddał jedno oko). Odyn występował jako krzepki, długobrody, jednooki starzec, ubrany w błękitny płaszcz i szerokoskrzydły kapelusz. Przedstawiano go również jako wojownika w hełmie, z tarczą i włócznią zwaną Gungnir. Odyn potrafił zmieniać się w zwierzęta.
U południowych Germanów nosił imię Wodan (Wotan) i był bogiem wojny, zwycięstwa, zmarłych i założycielem wielu rodów książęcych. Kult Odyna często sprawowano w górach.

Shiva
mitologia: Japońska

Księżniczka Shiva jest bóstwem lodu, powiadają że jak pada śnieg to znaczy ze księżniczka Shiva płacze. Jest dużo japońskich legend przedstawiających ją jak wygląda i w każdej inaczej jest przedstawiona. Najczęściej jest przedstawiona jako młoda kobieta zagubiona w lesie podczas śnieżnej zamieci, czasami ratuje ludzi a czasami odbiera im życie bez mrugnięcia okiem.

Więcej
2008/09/02 21:03 #132 przez Robin
Robin odpowiedział w temacie: O:Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII
Pumex, co do Shivy, to hinduski bóg zniszczenia. Tak, bóg, nie bogini ;)

Więcej
2008/09/02 21:05 - 2008/09/02 22:05 #133 przez Sazyr
Sazyr odpowiedział w temacie: O:Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII
o.o

Shiva to facet...
Oj chyba niezbyt to się to spodoba Infrydowi...

Edit by Colly: Sazyr, bez przekleństw, ok?
Ostatnio zmieniany: 2008/09/02 22:05 przez . Powód: Przekleństwa

Więcej
2008/09/02 21:15 - 2008/11/16 22:26 #136 przez Pumex
Colly ja przytoczyłem mitologie Japońską a nie Hinduską.
I chyba przyznasz mi racje że japończycy serii Final Fantasy nawiązuje do swojej mitologii.
Ostatnio zmieniany: 2008/11/16 22:26 przez Pumex.

Więcej
2008/09/04 15:08 - 2008/09/08 13:21 #166 przez Pumex
Colly: skasowano.
Ostatnio zmieniany: 2008/09/08 13:21 przez Pumex.

Więcej
2008/09/04 15:52 #169 przez Robin
Robin odpowiedział w temacie: O:Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII
Pumex, jeżeli już podajesz czyjeś teksty, to podaj źródło i sprawdź, czy nie ma błędów. Wiesz, ktoś to napisał i starał się, więc daj linka, wsadź to w cytat albo coś. Tekst raczej nie Twój, nie jesteś kobietą ;)

Więcej
2008/09/04 16:08 - 2008/11/16 22:27 #170 przez Pumex
tekst jest wziety z mojej starej strony i został napisany przez Tandi (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) z pełną autoryzacją wiec tekst jest moją własnością chociaż nie ja go napisałem :
p.s.
jedynym moim dowodem jest screen z mojej starej stronki:
http://autonom.ict.pwr.wroc.pl/~marcus/pumex/jpg/1.jpg

http://autonom.ict.pwr.wroc.pl/~marcus/pumex/jpg/2.jpg

ponizej podaje kopie tego co skasowales:D

HISTORIA ŚWIATA FINAL FANTASY VIII

Mimo iż Final Fantasy 8 to dość stara gra, to chciałabym coś napisać o świecie w którym przyszło nam grać (a właściwie o jego historii). Wszystko co tu napisałam można przeczytać w grze tu i tam, reszta jest lekko ubarwiona przeze mnie. Nie jest to nic odkrywczego ale jak ktoś lubi historię i nie ma nic no roboty to zachęcam do poczytania. Akcja całej gry dzieje się na planecie podobnej do ziemi (owa planeta ma inne kontynenty, a księżyc jest o wiele bliżej niż na Ziemi). Niestety czas nie jest określony więc nie mogę poddać dokładnych dat. To tyle z tytułu wstępu :).

Na początku istniała The Greath Hyne która najprawdopodobniej była pierwszą Sorceress. To ona stworzyła rodzaj ludzki, i rozdzieliła swą moc między ludzi ( dokładniej kobiety). Kobieta w roli boga a to ciekawe :) ale wracamy do tematu. Cywilizacja stworzona przez nią nazywała się Centrą (zaraz zaraz Centrą ! znowu ?). To oni wybudowali schrony które później przebudowano na ogrody i wynaleźli kilka innych ciekawych żeczy (np. Ragnaroka). Niestety z kiężyca spada tzw. Lunar Cry (dużo potworów) i zabija ich rasę, jedyne co po nich zostaje to t echnologia. Tutaj wkraczamy my czyli rodzaj ludzki jaki znamy :). Nasza historia na tej planecie jest dłuuuuugaaaaa więc wypiszę kilka najważniejszych zdarzeń :

- technika dalej dynamicznie się rozwija człowiek leci w kosmos
- Wybucha wielka wojna wiedźm (The Greath Sorceress War), walka toczy się dominację na światem. Wiele ludzi gnie podczas walk.
- Największą przewagę w konflikcie uzyskuje wiedźma Adel i wkórtce potem przejmuje władzę nad najnowocześniejszym miastem Esthar.
- Wielkie mocarstwo Galbadia napada i zaczyna okupować pobliskie miasta m.in. Timber. Zaczynają działać ruchy oporu.
- Sorceress Edea zaczyna szkolić sieroty na wojowników aby jej strzegli tzw. Biali SeeD
- Dr. Odine wynajduje Guardian Forces, oraz przy pomocy Sorceress wynajduje sposób aby normalni ludzie mogli używać para - magii
- Na święcie zaczynają powstawać ogrody organizacji zwanej SeeD, szkoli się tam głównie dzieci osierocone przez wojnę. Ich szkolenie opate jest na wynalazkach Odina, młodzi rekruci przyzywają GF oraz używają magii
- Dr. Odine przy pomocy dziecka o imieniu Elone wynajduje swoistą maszynę czasu.
- Esthar buntuje się, ruch oporu neutralizuję tyrana Adel a nowym prezydentem zostaje wybrany Laguna Lore. Miasto na zawsze znika z radarów maskując się dzięki swej technologii.
- W niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamknięte Deep Sea Research Center, ostatnia wzmianka mówi o odnalezieniu podwodnej ruiny
- Na planetę spada z księżyca tzw. The Lunar Cry zalewając planetę różnego rodzaju potworami.
- Esthar zatapia starożytny artefakt o nazwie Lunatic Pandora (przywołuje Lunar Cry) aby nikt już nie użył jego mocy.
- Esthar buduje supernowoczesne statki o nazwie Ragnarok, ich budowa oparta jest o starą legendę Centry o Statku-Smoku.
- Esthar wynosi grobowiec Adel w kosmos przy pomocy supernowoczesnych statków Ragnarok, cała załoga znika w kosmosie a statki nigdy już nie wracają na ziemię.
- Z powodu zakłóceń radiowych spowodowanych grobowcem Adel zamknięte zostają prawie wszystkie stacje nadawcze. Wiadomości można przesyłać tylko kablem.
- Galbadia zaczyna falę napadów na Dollet, nikt nie wie dlaczego
- SeeD wysyła swoich żołnierzy na pomoc Dollet.....

I ty wkraczasz tu jako Squall Leonhart, dalej to ty będziesz tworzyć historię :). Dzięki za uwagę i do zobaczenia mam nadzieję.
Ostatnio zmieniany: 2008/11/16 22:27 przez Pumex.

Więcej
2008/09/04 19:04 #180 przez Sazyr
Sazyr odpowiedział w temacie: O:Triki i ciekawostki z Final Fantasy VIII
Colly-Ok,bez przekleństw ;p

Ciekawa Historja :P
NIebyłem co do wszytkiego pewien tak jak np.Walka o świat (czarownice xD)

Lub też że tylko niektóre kobiety potrafią władać magią :P
To co my psy jesteśmy o.0

Pech ale zasto będziemy mieli GF :P