O nas

Nasze projekty

Jesteśmy parą (zarówno na gruncie tłumaczeniowym, jak i prywatnym), którą łączy zamiłowanie do serii Final Fantasy. Od 2006 roku zajmujemy się różnymi projektami związanymi z tą serią — tłumaczeniami, poradnikami, rozwiązywaniem kwestii technicznych oraz tworzeniem treści fanowskich. Na naszej stronie można znaleźć wiele materiałów pomocnych w odbiorze serii Final Fantasy. Skupia ona także innych miłośników gier należących do gatunku jRPG. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych projektów lub też po prostu porozmawiać w przyjaznej atmosferze, serdecznie zapraszamy do pozostania tu na dłużej!

Ukończone przez nas projekty:
Spolszczenie do gry Final Fantasy VIII (wersja PC)
Spolszczenie do gry Final Fantasy VIII (wersja PlayStation)
Poradnik strategiczny do gry Final Fantasy VIII
Patche utrudniające do gry Final Fantasy VIII, do wersji PC, PC Steam i PlayStation
PocketStation patch do gry Final Fantasy VIII
Chronidia Final Fantasy — fanowska gra RPG, stworzona w RPG Makerze
CosmoFFolitan — miesięcznik parodystyczny
CosmoFFolitan Adventure — gra przygodowa stworzona w RPG Makerze, dodatek do miesięcznika CosmoFFolitan
Spolszczenie do gry Final Fantasy X (wersja PS2)
Spolszczenie do gry Final Fantasy X (wersja Steam PC — HD Remaster)
Spolszczenie do gry Final Fantasy XIII (wersja Steam PC)
Spolszczenie do gry Final Fantasy XV (wersja Steam PC)

Projekty w trakcie:
Spolszczenie do gry Final Fantasy XIII-2 (wersja Steam PC)
Przeniesienie spolszczenia do gry Final Fantasy IX (wersja Steam PC); Autor spolszczenia: RPG
Spolszczenie do gry Final Fantasy VII: Crisis Core

Ponadto pomagaliśmy troszkę przy projektach tłumaczeniowych gier God of War: Chains of Olympus (korekta, technikalia), Final Fantasy XII (korekta) oraz Okami HD (lokalizacja kilku grafik).

Jeśli chcesz, możesz nas wesprzeć poprzez Paypal:
paypal.me/balambpl

Niektórzy zauważyli, że zaczęli otrzymywać jakieś tajemnicze "punkty", widoczne podczas pisania w Kafeterii. Część się nawet zaczęła głośno nad tym zastanawiać w naszym shoutboksie. Już spieszymy z wyjaśnieniem, o co chodzi ;)Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #6660 2011/06/12 18:55

shizonek napisał: Czy za długiego fanfica będzie więcej punktów, że tak zapytam kokieteryjnie? Bo mój ma już 100 stron... :woohoo:

Kokieteryjnie odpowiem, że tak ;) Jest standardowa pula punktów, ale za dłuższe artykuły będą bonusy :)

Pleiades napisał: No, hotdogi dostawało się od poczatku, więc i punkty liczyłam jako zdobyte dzięki "pracy" przez 2 lata ;)

Musiałem jakiś przelicznik zrobić, ale masz rację. Myślę, że za każde 100 postów też przydzielę punkty początkowe :)

Co do tekstów FF13 (i nie tylko, bo nadal pracuję nad reaktywacją Saifuu, no i chcę też śledzić informacje o FFXIII-2) to miło by było, ale muszę najpierw rozwiązać kwestie prawne z IW, co jest nieco ciężką sprawą.

Jak już będziesz wiedzieć co i jak, to zapraszam :)
Pleiades Avatar
Pleiades odpowiedział w temacie: #6659 2011/06/12 18:54

Robin napisał: Nie nie nie, punkty się liczą od bodajże poniedziałku albo wtorku, a część punktów masz za hot dogi ;) Słyszałem, że nie masz gdzie opublikować swoich tekstów do FF13, więc jeśli tylko chcesz, to migiem zostaniesz SeeD :P


No, hotdogi dostawało się od poczatku, więc i punkty liczyłam jako zdobyte dzięki "pracy" przez 2 lata ;)
Co do tekstów FF13 (i nie tylko, bo nadal pracuję nad reaktywacją Saifuu, no i chcę też śledzić informacje o FFXIII-2) to miło by było, ale muszę najpierw rozwiązać kwestie prawne z IW, co jest nieco ciężką sprawą.

Audion napisał: Czy można punkty odstępować w ramach dobrosąsiedzkiej pomocy?


A co Ty, akcję charytatywną prowadzisz? A tak na serio, teraz wszyscy będą się tu starać wkupić w Twoje łaski ;)
Siano Avatar
Siano odpowiedział w temacie: #6658 2011/06/12 18:54
Musisz spamować jak audion, wydawaj go w częściach ;D
shizonek Avatar
shizonek odpowiedział w temacie: #6657 2011/06/12 18:52
Czy za długiego fanfica będzie więcej punktów, że tak zapytam kokieteryjnie? Bo mój ma już 100 stron... :woohoo:
Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #6655 2011/06/12 18:42
Można, wystarczy napisać do mnie prywatną wiadomość ;)
audion Avatar
audion odpowiedział w temacie: #6654 2011/06/12 18:36
Czy można punkty odstępować w ramach dobrosąsiedzkiej pomocy? :)
Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #6653 2011/06/12 18:18
Nie nie nie, punkty się liczą od bodajże poniedziałku albo wtorku, a część punktów masz za hot dogi ;) Słyszałem, że nie masz gdzie opublikować swoich tekstów do FF13, więc jeśli tylko chcesz, to migiem zostaniesz SeeD :P
Pleiades Avatar
Pleiades odpowiedział w temacie: #6652 2011/06/12 18:01
Kurczę, to może za dziesięć lat mi się to uda XD

Edit: chociaż nie... Obliczyłam. Jestem tutaj zarejestrowana od ponad 2 lat, mam 27 punktów. Średnio wychodzi więc 13 punktów na rok Czyli SeeD zostanę, hmm, zobaczmy... zostanę gdzieś w połowie 2395 roku :D Ale wtedy to po galaktyce będzie już latał USS Enterprise z kapitanem Picardem i chyba prędzej w Gwiezdnej Flocie dostanę zatrudnienie :P
audion Avatar
audion odpowiedział w temacie: #6650 2011/06/12 17:22
Może tak będzie też można dostać punkty ujemne, na przykład za fanzolenie głupot i wtedy po uzbieraniu -5000 byłby ban permanentny, lub chociaż do czasu wrzucenia jako avek, swojego nagiego zdjęcia ;D

Jestem pierwszy, do osiągnięcia tego szlachetnego celu :D
Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #6649 2011/06/12 17:20
Hot doga może dać/zabrać każdy za fajne posty itp., według własnego widzimisię. Dlatego punktacja SeeD jest niezależna od hot dogów, za każde uzbierane 10 my ręcznie będziemy ustawiać dodatkowe punkty, ale nie będzie ich zbyt wiele, w stosunku do rangi SeeD. Automatycznie za to liczą się podziękowania, czyli coś stricte za pomoc w jakiejś sprawie.

Wilczyca napisał: Chciałabym się dowiedzieć jeszcze o co chodzi z tymi Newsami i artykułami. Czego one dotyczą?

Dotyczą różnych rzeczy. Dajemy po prostu możliwość napisania artykułu/newsa na stronę, ale muszą one być powiązane z tematyką strony. :)
Rinoa017 Avatar
Rinoa017 odpowiedział w temacie: #6648 2011/06/12 17:10
Niby racja z tymi hot dogami. Zgadzam się z Sianem.
Ale niektóre te hot dogi są dawane za jakąś pomoc ;) I chyba takie jest ich przeznaczenie, więc może liczmy się z tym.
Nie wiem, mnie się tak wydaje :P
Siano Avatar
Siano odpowiedział w temacie: #6647 2011/06/12 17:05
Hot doga możesz dostać od każdego użytkownika, choćby za napisanie ładnego postu ;)

Ot, sprawa wybitnie subiektywna, ale bardzo sympatyczna
Wilczyca Avatar
Wilczyca odpowiedział w temacie: #6646 2011/06/12 17:04
A więc po to są te hot dogi. To więc mam szanse zostać członkinią SeeD. :laugh: A co do hot dogów to je się przyznaje tylko za przesłanie materiałów dotyczące tematu czy za coś jeszcze? Chciałabym się dowiedzieć jeszcze o co chodzi z tymi Newsami i artykułami. Czego one dotyczą?
Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #6645 2011/06/12 17:03
Każdy, kto chce zostać autorem (tylko takie osoby mogą pisać artykuły/newsy), niech się zgłosi do mnie. Po zmianie statusu konta pojawi się opcja "Prześlij artykuł" ;)

Kaimi: a na co komu dokładna rozpiska za co ile jest punktów? Robin klarownie wszystko przedstawił więc chyba nie ma sensu się bardziej nad tym rozwodzić. Po prostu niech każdy robi swoje, a rangę SeeD prędzej czy później otrzyma. ;) Poza tym nie sądzę, żeby prace użytkowników (fanfiki, karty, recenzje i inne) były na równi ze zwykłym postem, żeby nagradzać to jednym punktem. Robin na pewno ma na to jakiś swój przelicznik ale nie widzę sensu, żeby użytkownicy go znali. Wtedy na pewno przerodzi się to w głupi wyścig.

Dokładnie - zwykły post to po prostu jeden punkt. Newsy/artykuły/fanfiki/recenzje i inne są punktowane inaczej, dużo więcej, no i dodatkowo automatycznie zbierają punkty za oglądalność danego tekstu :) Za to wszelkie "wyścigowe" aktywności nie będą po prostu nagradzane punktami.

Teraz wszystko jasne. Tak czy owak będę musiał zdążyć przed nowym rokiem kalendarzowym. Nowy kalendarz sam się przecież nie zrobi. ;)

To za chwilę zmienię Ci status konta, żebyś widział co i jak ;)
DrewniaQ Avatar
DrewniaQ odpowiedział w temacie: #6643 2011/06/12 16:53

Robin napisał: Mam to traktować jako chęć bycia autorem? ;) Dopiero gdy zmienisz status konta, będziesz mógł wysyłać artykuły.

Teraz wszystko jasne. Tak czy owak będę musiał zdążyć przed nowym rokiem kalendarzowym. Nowy kalendarz sam się przecież nie zrobi. ;)

Robin napisał: Wszystkie materiały i tak będą musiały być zaakceptowane przez nas, bez tego nie wskoczą na stronę i nie naliczą się "punkty". Jak coś będzie dwuzdaniowym tekstem na odwal się, to po prostu nie zostanie to zaakceptowane. Zresztą nie spodziewam się natłoku osób chcących pisać :P

Dla mnie to oczywiste, że wszystkie materiały zostaną najpierw sprawdzone. ;) A z tym brakiem zainteresowanych to nie byłbym taki pewien. :)

Kaimi: a na co komu dokładna rozpiska za co ile jest punktów? Robin klarownie wszystko przedstawił więc chyba nie ma sensu się bardziej nad tym rozwodzić. Po prostu niech każdy robi swoje, a rangę SeeD prędzej czy później otrzyma. ;) Poza tym nie sądzę, żeby prace użytkowników (fanfiki, karty, recenzje i inne) były na równi ze zwykłym postem, żeby nagradzać to jednym punktem. Robin na pewno ma na to jakiś swój przelicznik ale nie widzę sensu, żeby użytkownicy go znali. Wtedy na pewno przerodzi się to w głupi wyścig.
Rinoa017 Avatar
Rinoa017 odpowiedział w temacie: #6642 2011/06/12 16:50
Nie no, pomysł naprawdę ciekawy. Aż mnie zachęciliście do pisania ^^
A propos fanficków i tym podobnych artykułów czy czegoś tam... W odmętach mojego kochanego lapka powinnam mieć gdzieś jeden fanfick... I kilka tapet (bo ostatnio wzięłam się za grafikę). Jak je odnajdę, to może gdzieś wstawię.
Pytanie... Gdzie to coś może być? Bo niestety, złośliwa Vista nie wszyukuje wszystkiego poprawnie. A poza tym, po prostu nie pamiętam tytułów ;)
Noel Kreiss Avatar
Noel Kreiss odpowiedział w temacie: #6639 2011/06/12 16:38
Już widzę Sianowego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. *śmiech Kefki*
Punktów tak poza tym to masz już 109 [18:39].
Powinniśmy dostać za co ile punktów, bo ja rozumiem tak:
-- za x hamburgerów to y punktów.
-- za wszystko inne 1 pkt.
Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #6638 2011/06/12 16:35

Siano napisał:

- pisanie treściwych postów na forum

A tak czysto techniczne pytanie, jak to będzie sprawdzane? Będzie osobny admin od punktowania treściwych postów? ;D

W przypadku treściwych postów, to chodzi po prostu o te, które nie ograniczają się do "XD", "łał" oraz "Dobre!" :P Generalnie jest to sprawdzane za pomocą ilości znaków, a jeśli ktoś by zaspamował forum bezsensownymi wpisami, to i tak możemy mu te punkty odjąć ;)

DrewniaQ napisał: Pomysł doceniam i z pewnością poszerzę moją działalność o coś więcej niż okazjonalne niusy, wyskok z kartami i coroczny kalendarz.

Mam to traktować jako chęć bycia autorem? ;) Dopiero gdy zmienisz status konta, będziesz mógł wysyłać artykuły.

Żeby tylko nie przerodziło się to w bezsensowny wyścig szczurów gdzie ludzie będą się prześcigać w zdobywaniu punktów i profitów zamiast czuwać nad jakością zamieszczanych przez siebie materiałów.

Wszystkie materiały i tak będą musiały być zaakceptowane przez nas, bez tego nie wskoczą na stronę i nie naliczą się "punkty". Jak coś będzie dwuzdaniowym tekstem na odwal się, to po prostu nie zostanie to zaakceptowane. Zresztą nie spodziewam się natłoku osób chcących pisać :P
Siano Avatar
Siano odpowiedział w temacie: #6637 2011/06/12 16:21

- pisanie treściwych postów na forum

A tak czysto techniczne pytanie, jak to będzie sprawdzane? Będzie osobny admin od punktowania treściwych postów? ;D

Super opcja, tak swoją drogą. Mnie tam raczej te miejsca na FTP nie trzeba, ale powolutku, powolutku, z moimi 28 punkcikami będę dobijał żeby w końcu dostać avatara z Diablosem i mieć maila. Alias "gmail" mi się przejadł ;p
DrewniaQ Avatar
DrewniaQ odpowiedział w temacie: #6636 2011/06/12 16:20
Ulala, to się nasi admini postarali. Pomysł doceniam i z pewnością poszerzę moją działalność o coś więcej niż okazjonalne niusy, wyskok z kartami i coroczny kalendarz. Żeby tylko nie przerodziło się to w bezsensowny wyścig szczurów gdzie ludzie będą się prześcigać w zdobywaniu punktów i profitów zamiast czuwać nad jakością zamieszczanych przez siebie materiałów. Tyle ode mnie. ;)
Noel Kreiss Avatar
Noel Kreiss odpowiedział w temacie: #6635 2011/06/12 16:07
Wow. Niech mnie Ixion grzmotnie! To brzmi naprawdę ciekawie; może skuszę się na "pisanie newsów/artykułów i za oglądalność tychże", ale może wpierw dokonam reaktywacji wywiadów z gwiazdami i jeśli będzie ochota na więcej to zadziałam.
Za kilka, może kilkanaście dni, na stronie zostanie opublikowany bestiariusz do gry Final Fantasy VIII. Będzie on zawierał:

1. Regulamin ten został napisany, by wszystkim odwiedzającym Kafeterię Ogrodu Balamb pisało się lepiej :) Odnosi się on nie tylko do forum, ale również do szałtboksa i całej strony.

2. Prawa i obowiązki. Podstawową zasadą w naszej Kafeterii jest szacunek w stosunku do innych osób.
a) Nazwa użytkownika nie może być wulgarna ani obraźliwa. Takie konta będą od razu banowane (z IP włącznie) oraz w uzasadnionych przypadkach, nastąpi zgłoszenie do dostawcy internetowego osoby zakładającej takie konto.
b) Jeśli ktoś pisze z jakimś konkretnym problemem, nie należy odsyłać go do Wujka Google ani Cioci Wikipedii, tylko pomóc. Można za to spokojnie odpowiadać, podając link do posta w Kafeterii, w którym padło już rozwiązanie problemu.
c) Jeśli masz problem z grą, napisz o niej w którymś (zależnie od rodzaju problemu) z tematów zbiorczych w sekcji o Pomocy. Spokojnie, nie musisz się przekopywać przez multum postów; jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie na poprzedniej stronie tematu ani w odpowiednim artykule na temat gry, pisz, nikt Cię za to nie zje. Można oczywiście tworzyć nowe tematy, najpierw jednak należy przeglądnąć Kafeterię, czy nie istnieje podobny.
d) Po uzyskaniu pomocy, porządny użytkownik nagradza pomagającego, dając mu hot doga (wystarczy nacisnąć zielony przycisk z hot dogiem, znajdujący się w prawym górnym rogu posta danego użytkownika).
e) Kafeteria istnieje również po to, by dyskutować. Nie banujemy za odmienne poglądy, banujemy jednak za obrażanie innych użytkowników. W niektórych przypadkach Administratorzy mogą nadać użytkownikowi specjalną, zapobiegawczą rangę zwaną Trollejbus. Staramy się jednak tego nie robić.

3. Na stronie zabronione jest propagowanie piractwa, rasizmu, faszyzmu, przemocy, treści pornograficznych itp. Nie wolno umieszczać linków do pirackich gier i programów ani prosić/pytać o nie. Złamanie tego punktu regulaminu grozi zbanowaniem konta. Poważne nadużycia karane są banem na IP oraz w szczególnych przypadkach zgłoszeniem takiej informacji do dostawcy internetowego.

4. Umieszczanie linków (innych niż te wymienione w pkt 3) w sygnaturce oraz w profilu jest dozwolone. W postach również, o ile nie są to posty reklamowe, a linki są odpowiednie do danego tematu. Jeśli chcesz zareklamować swoją stronę lub wymienić się linkami, skontaktuj się z Administratorami lub zaglądnij na tę stronę: Wymiana buttonów.

Jeśli uważacie, że walki w Final Fantasy VIII są za łatwe... to jeszcze nie wiecie wszystkiego ;)

Donacja Discord

Kto jest online

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy poziom!

  • lena163 za 5 dni awansuje na nowy poziom! (35)
  • Em za 6 dni awansuje na nowy poziom! (34)
  • kev121pl za 8 dni awansuje na nowy poziom! (23)
  • MIETEK154 za 8 dni awansuje na nowy poziom! (33)
  • Przemko87 za 9 dni awansuje na nowy poziom! (33)