Final Fantasy XV PL

Nasze projekty

 
Jak już niektórzy zauważyli, 24 grudnia skończyliśmy tłumaczyć Final Fantasy XV, czyli całość zajęła około 9 miesięcy. Nie było to łatwe, gdyż podczas ostatniej aktualizacji, z dnia 13 grudnia, twórcy dołożyli dodatkowe 2% tekstu.

W tej chwili robimy korektę oraz przeprowadzamy wewnętrzne testy, a ponadto zostało jeszcze kilkadziesiąt grafik do zlokalizowania. Instalator jest już gotowy, więc wysłanie tłumaczenia do testerów powinno przebiegać bez żadnych niespodzianek. No i nie będziemy z testami czekać, aż wszystkie grafiki zostaną przetłumaczone — większość z nich można sprawdzić w grze bardzo szybko. Wciąż nie wiemy, kiedy spolszczenie będzie wydane, to również zależy od tego, jak szybko z grą uwiną się testerzy.

Mała uwaga: spolszczenie na pewno nie będzie działać na pirackich wersjach gry. Z uwagi na zastosowany system (wszystkie teksty z gry są w jednym pliku), nasze spolszczenie będzie obsługiwać tylko najnowszą zaktualizowaną wersję gry na Steam (i po każdej aktualizacji trzeba będzie dostosowywać spolszczenie na nowo). Nie wiemy jak z wersjami gry na Originie oraz Microsoft Store. Najprawdopodobniej spolszczenie będzie działać z najnowszą wersją gry na Originie, lecz nie będzie działać z grą ze sklepu Microsoft Store.
Poniżej prezentujemy kilka nowych screenów ze spolszczonej gry.zin Avatar
zin odpowiedział w temacie: #11718 2019/01/04 15:13
Szybko leci to spolszczenie.

W ogóle nie miałem się zabierać za ffXV z 2 względów słabo znam angielski a raczej niezbyt płynnie więc nie nadążam za dialogami i miałem za słabego kompa, ale jak się dowiedziałem o tym że bierzecie się za xv to uznałem że czas zacząć zbierać na nowego kompa :-].

Mam nadzieję że wszystko pójdzie bez nieprzewidzianych zgrzytów.
Em Avatar
Em odpowiedział w temacie: #11679 2018/12/28 20:44
Nie wiemy, ile potrwają testy, ale raczej niedługo. Chcemy wydać spolszczenie w pierwszym kwartale 2019 roku.
forcas Avatar
forcas odpowiedział w temacie: #11677 2018/12/28 20:00
Ile mogą potrfać testy? Szczerze mówiąc, kupiłem FF XV już dawno i zacząłem przechodzić, natomiast jak się dowiedziałem, że spolszczenie będzie to postanowiłem poczekać.

Stąd pytanie bo czekam już długo i się doczekać nie mogę :D

W ogóle robicie super robotę i dzięki wam za to ;)
melonso Avatar
melonso odpowiedział w temacie: #11652 2018/12/27 10:51
Jest jakaś możliwość dostać sie do testów spolszczenia?
Aktualnie wczoraj zakupiłem finala XV na PC po przeczytaniu że spolszczenie jest gotowe, wcześniej ogrywałem na PS4 i nie mogę się doczekać żeby zagrać w ten tytuł po polsku :).
Donacja

Kto jest online

Odwiedza nas 99 gości oraz 1 użytkownik.

  • Noel Kreiss

Nowy poziom!

  • Veldrim za 4 dni awansuje na nowy poziom! (30)
  • Shanotto za 5 dni awansuje na nowy poziom! (25)
  • SirXan za 5 dni awansuje na nowy poziom! (35)