Forum

Nasze projekty

Problemy techniczne w FFXVPL

Więcej
2019/02/02 20:25 - 2019/02/02 20:25 #11765 przez Robin
Użytkownik Robin stworzył temat: Problemy techniczne w FFXVPL
Tutaj możecie pisać o swoich problemach technicznych, choć zapewne większość z nich będzie powiązana z samą grą, a nie ze spolszczeniem ;) Oby się ten wątek nie przydał :)
Ostatnia edycja: 2019/02/02 20:25 przez Robin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/02/02 21:47 #11766 przez Tal
Użytkownik Tal odpisał na temat: Problemy techniczne w FFXVPL
Spolszczenie zdaję się nie lubić z [Special K] FFXV Performance Fixes steamcommunity.com/app/637650/discussion...1697167168518535998/

gdy fix i spolszcenie są wgrane gra się nie uruchamia, po usunięciu jednego czy drugiego problem znika. Jest to coś co możecie poprawić czy to raczej wina Performance Fixa?

Więcej
2019/02/02 22:09 #11767 przez Pan Talerz
Użytkownik Pan Talerz odpisał na temat: Problemy techniczne w FFXVPL
Podczas testowania bety spolszczenia używałem SPECIAL K i nie miałem najmniejszych problemów.
Podziękowania od użytkowników: Robin

Więcej
2019/02/02 22:10 - 2019/02/02 22:12 #11768 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Problemy techniczne w FFXVPL
Najwidoczniej ten cały "performance fix" ustawia pewne rzeczy na sztywno, np. kodowane adresy do plików. Nasze spolszczenie jest w pełni zgodne z formatem plików do gry FFXV, gra uznaje je za "oryginalne". Jedyne, co przychodzi mi do głowy to to, że ten fix gdzieś na sztywno zmienia adresy i się całość sypie.
Może któreś konkretne ustawienie tego fixa? Np. jeśli ma opcję pomijania loga "Square Enix" z początku gry (nie wiem, czy ma, strzelam), to to może być to.
Ostatnia edycja: 2019/02/02 22:12 przez Robin.

Więcej
2019/02/06 18:03 #11773 przez grassman84
Użytkownik grassman84 odpisał na temat: Problemy techniczne w FFXVPL
Witam serdecznie wszystkich. Wczoraj z wielką radością i niecierpliwością ściągnąłem od dawna oczekiwane Spolszczenie do ffxv. Lecz ze smutkiem muszę napisać że nie wiedząc z jakiego powodu gra zatrzymuje się na sekundę może dwie i wyłącza wychodząc do pulpitu.Brak jakiegokolwiek komunikatu. Wersja gry jest oczywiście oryginalna kupowana na Steamie. Proszę o pomoc gdyż spolszczenie jest wyśmienite lecz przez ten błąd gra jest nie grywalna.

Więcej
2019/02/06 19:20 #11774 przez Robin
Tzn. po prostu wykrzacza Ci się do pulpitu? To jest słynny wyciek pamięci ;)

Czytałem różne opinie i sugestie i wychodzi na to, że najbardziej pomaga zmniejszenie jakości grafiki w grze. Na pewno zmniejsz ustawienia TRAM, wyłącz jakieś dodatki nvidiowe. Może to nie zniweluje problemu całkowicie, ale czas między kolejnymi crashami powinien się sporo wydłużyć. No i często zapisuj grę.

Na moim słabym komputerze gra wykrzaczała się bardzo rzadko. Na drugim, mocniejszym, już dużo częściej.

Więcej
2019/02/07 00:12 #11775 przez grassman84
Tylko właśnie chodzi o to że przed zainstalowaniem spolszczenia nie miałem takich problemów podczas gry w anglojęzyczną wersje.

Więcej
2019/02/07 08:26 #11776 przez Robin
Gdyby z samym spolszczeniem było cokolwiek nie tak, to gra by nawet nie ruszyła.
Ta gra ma problemy z wyciekami pamięci, i to ogromne, na Steamie są całe wątki na ten temat. U nas podczas testów nie było zauważalnej różnicy w liczbie crashów między wersją angielską czy polską (ot, crash raz na jakiś czas, czasem po 10 minutach, a czasem po 4 godzinach grania), więc to na pewno nie to. Jedyna różnica jest taka, że tekstu polskiego jest więcej o jakieś 15% niż angielskiego. Jeśli to by miało wpływ, to w wersję rosyjską w ogóle nie dałoby się grać.

Na pewno spróbuj odinstalować grę i zainstalować ponownie, oraz sprawdzić spójność plików gry. Później zainstalować spolszczenie. I tak jak pisałem wyżej, głównym winowajcą są efekty nvidii oraz ustawienie TRAM, a przynajmniej takie wnioski płyną z wielu dyskusji na Steamie.

Spróbuj też zainstalować Special K, może pomoże na Twoje problemy z grą, albo przynajmniej je nieco zmniejszy.

Więcej
2019/02/07 09:59 #11777 przez grassman84
Dobrze to już jest jakiś pomysł tylko dwie rzeczy. Pierwsza jak sprawdzić spójność plików gry a druga co to ten Special K i skąd go wziąć☺Z góry wielkie dzięki.

Więcej
2019/02/07 10:35 #11778 przez Robin
Special K jest do pobrania tutaj: steamcommunity.com/app/637650/discussion...1697167168518535998/
To taka nakładka na grę, ponoć wiele rzeczy usprawnia, choć ja tego nie testowałem, bo nie mam tych problemów, z uwagi posiadania zbyt słabego kompa :D. Ale Pan Talerz tego używał i chyba było ok :)

Po sprawdzeniu spójności plików pamiętaj, żeby ponownie zainstalować spolszczenie (Steam przywraca wszystkie pliki do oryginalnych).
Podziękowania od użytkowników: grassman84

Donacja Discord