Forum

Nasze projekty

Zmiana imion

• Wilczyca
  • Wilczyca Avatar
  • Wylogowany
  • Ochu
  • Ochu
  • Ochu był wnerwiającym... chwastem.
Więcej
2012/06/16 21:02 #8898 przez Wilczyca
Użytkownik Wilczyca odpisał na temat: Zmiana imion
Osobiście dla mnie straszną głupotą była zmiana imion i szczerzę się cieszę, że tego już nie ma. Tylko, żeby jeszcze FFy były lepsze.:/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2012/06/18 21:35 #8904 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Zmiana imion

DrewniaQ napisał: Swoją drogą to ciekawa jest sprawa ze zmianą imion własnie w ósemce. O ile możliwość zmiany tylko Squallowi i Rinoi idzie zrozumieć bo to dwójka głównych bohaterów. Imiona dla GFów też jeszcze od biedy jestem w stanie ogarnąć ale Angelo i Griever? Po kiego wała?

Po to, aby np. taki Spoony mógł zrobić z Angelo "Anal", a z Rinoi "A Whore" i potem mamy:
"A Whore's limit break uses Anal" :D :D
spoonyexperiment.com/2007/10/05/final-fa...-viii-review-part-7/
Nigdy tego dzieła nie zapomnę XD

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2012/06/21 11:49 - 2012/06/21 11:53 #8913 przez Veldrim
Użytkownik Veldrim odpisał na temat: Zmiana imion
Według mnie powód całkowitej rezygnacji ze zmiany imion byl bardzo prosty - wprowadzenie głosu postaci nie bardzo umożliwial stosowanie ich w czasie gry, chyba ze za pomoca jakis potworkow w stylu IVONA.U Tidusa to dość głupio wyszlo skoro przez cala gre NIKT nie zwrocil sie do niego po imieniu tylko hej ty!. W takiej 7 zmiana imion dawala pewna mozliwosc zabawy w skojarzenia, i pewnie ludzie zmieniali im imiona jak nie przy pierwszym to przy drugim gameplayu. Cait Sith pewnie dorobil sie wielu nieprzyjemnychg nazw, Barreta nazywano Mr T. czy Reda od Razu Nanaki :P W 8 z kolei mysle ze bylo tak. Squall wiadomo - bohater gry i mozna sie ponabijac ze emo. Rinoa i Angelo, tu najlepszym przykladem bedzie ten podany przez Pleiades, jak i mozna zastosowac inne zarty, kazdy w swoim jezyku. Reszta druzyny po prostu nie wymagala tego i juz pewnie nie chcieli kombinowac bo kazdy ma jeszcze nazwisko, zreszta za danie glupiego imienia Quistis, Trepies by nas zatlukli :P Summony wiadomo, kazdy nazwie jak lubi, jesli chce, nic to nie zmienia, a mozna Cerberowi dac imie swojego psa, a Doomtrainowi numer pociagu czy tramwaju ktorym codziennie jezdzi.

Zmiana nazwy Grevera to na moj gust po prostu zwrocenie uwagi gracza na detal, na ktory w zyciu by nie popatrzyli, ze fragment finalnego bossa nazywa sie jak breloczek. Ktoś nazwie go Pimpek, a tu na koncu gry atakuje go stwor o imieniu Pimpek i ma zdziw.
Ewentualnie mogli jeszcze liczyc na dodatkowa kase za gadzety do gry i breloczkowi z Grieverem trzeba bylo jakas reklame robic, chociaz tu nie wiem czy te widoczne na allegro sa oficjalne czy z "produkcji na boku"

W 9 z tego co pamietam mozna bylo kazdej postaci zmienic imie, ale to byla ostatnia czesc w ktorej to dzialalo sprawnie :P

Ja osobiscie imie postaci we wszystkich finalach zmienilem raz. Jak Garnet chciala sie przerobic na Dagger. Po prostu mi sie to skrajnie nie podobalo i przywrocilem jej Garnet :lol:
Ostatnia edycja: 2012/06/21 11:53 przez Veldrim.

Donacja Discord