Forum

Nasze projekty

Problemy

Więcej
2012/02/03 08:10 #8222 przez BHeiB
Użytkownik BHeiB stworzył temat: Problemy
Cześć
Móje problemy są... dość skomplikowane (dla mnie) i jest ich troche wiec je podzielilem na platformy.
PC:
Miałem wersje Final Fantasy VIII i chcialem zainstalować (Windows 7 64-bit, 4GB ram, ATI Radeon hd4250 (512)) i pisalo po angielsku coś tam i jak przetlumaczyem to ze moj komputer nie spelnia wymagań sprzętowych (a wszystkie sterowniki mam). Jak Zainstalować mam finalka na pc?

PSX-EMU:
Jak jest wyzej mam wersje finala na psx (SLES_02080.bin) ale jak odpalam na ePSXe to włacza się logo i... tyle, dalej jest czarny ekran a postępowałem zgodnie z instrukcją...

Ktoś ma jakieś pomysły żeby naprawić powyższe problemy (zalezy mi na obu gdyż pozniej pobiore wersje na pc ale teraz przydalby się bardzie psx... ale z obu bede wdzięczny)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/03 09:53 #8223 przez mati2935
Użytkownik mati2935 odpisał na temat: Problemy
co do emulatora to prawdopodobnie nie użyłeś na obrazie patcha ściągającego zabezpieczenia przed kopiowaniem do pobrania stąd www.balamb.pl/skladnica/ambulatorium/doc...o-ff8-pal-sles-02080
co do wersji PC nigdy mi taki komunikat nie wyskakiwał ale myślę że, po prostu najlepiej będzie się nim nie przejmować i go zignorować i gra powinna się zainstalować normalnie :D

Więcej
2012/02/03 18:23 - 2012/02/03 18:25 #8224 przez BHeiB
Użytkownik BHeiB odpisał na temat: Problemy
Co do PC:
Nie da sie go zignorować, wkladam plyte, klikam instal i wyskakuje ten komunikat, za kazdym razem tak jest, nie da sie go ominąc.

Co do PSX:
Myśle ze chyba nie zrozumiales mnie :P albo ja ciebie
Bez różnicy w jakim emulatorze odpale jest czarny ekran.
Aha zapomniałbym tam w instrukcji jest zeby z nazwy ppliku costam.PPF zmienic na SLES_020.80. Mam zmienic skrót"PPF" czy nie, czy tylko samą nazwe pliku zmienic

A co do pliku zdejmujacego zabezpieczenia... jest link w instucji do niego ale, niedziała
Ostatnia edycja: 2012/02/03 18:25 przez BHeiB.

Więcej
2012/02/03 19:32 #8225 przez mati2935
Użytkownik mati2935 odpisał na temat: Problemy
co do wersji PC jeśli możesz wklej tutaj ten komunikat to może coś więcej ci powiem/y

co do PSX to może ja ci napisze instrukcje jak masz zrobić i jeśli wtedy działać nie będzie coś będziemy radzić , a więc:
1.robisz obraz płytki w jakimś programie do tego(ultraiso,alkohol120% te sprawy )
2.nakładasz pliki .ppf ściągające zabezpieczenia na płytkę programem ppfomatic
3.jeśli używasz epsxe to kopiujesz pliki spolszczenia do folderu epsxe/patches , wcześniej zmieniając nazwę pliku jak podano w instrukcji (tj. SLES_020.80 dla pierwszej płyty itd.)
3a.jeśli używasz innego emulatora albo chcesz zagrać na konsoli to znów wracasz do ppfomatic-a i aplikujesz ściągnięte pliki spolszczenia do płytki jak to robiłeś przy zabezpieczeniach
4.cieszysz się grą (miejmy nadzieje :D)

Więcej
2012/02/03 19:35 #8226 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Problemy
Wersja PC: pamiętaj, że musisz uruchamiać instalator jako administrator. Możesz też mieć dysk twardy o dużej pojemności, przez co instalator świruje.

Wersja PSX:

Aha zapomniałbym tam w instrukcji jest zeby z nazwy ppliku costam.PPF zmienic na SLES_020.80. Mam zmienic skrót"PPF" czy nie, czy tylko samą nazwe pliku zmienic

W instrukcji:

II.1. Aby zagrać na emulatorze ePSXe, należy plikom nakładającym spolszczenie zmienić nazwę na następujące:
– „FF8CD1.PPF” zamienić na „SLES_020.80”;
– „FF8CD2.PPF” zamienić na „SLES_120.80”;
– „FF8CD3.PPF” zamienić na „SLES_220.80”;
– „FF8CD4.PPF” zamienić na „SLES_320.80”;

Jak widzisz, w cudzysłowach jest "FF8CD1.PPF", a nie "FF8CD1", więc nie wiem, czego tu nie rozumieć. :P Jeżeli używasz ePSXe w wersji 1.5.2, to po zaaplikowaniu takich nazw nie musisz już zdejmować zabezpieczenia. Ta wersja omija je sama. Do innych wersji należy zdjąć zabezpieczenie za pomocą patcha, którego znajdziesz tu:
www.balamb.pl/skladnica/ambulatorium

Nakłada się je tak samo, jak spolszczenie do płytki, czyli za pomocą PPF-O-Matic.

Więcej
2012/02/03 20:17 #8227 przez BHeiB
Użytkownik BHeiB odpisał na temat: Problemy
Czy uruchamialem jako administrator czy nie efekt byl ten sam...szukalem na internecie ale nie znalazlem rozwiazania mojego problemu.

Dobra poradzilem sobie ze spolszczeniem na PSX'a, kiedyś dzieki tej stronie przerobilem finalka na psp ale... czasem przy pobieraniu czaru konsola sie zacinała.

Wielkie dzieki :P
Znasz moze jeszcze rozwiazanie mojego problemu z PC?

Więcej
2012/12/29 15:44 #9412 przez medoc11
Użytkownik medoc11 odpisał na temat: Problemy
po przerobioeniu plyt na psp plik ma 2.06gb... wlanczajac gre nic nie dziala... o co chodzi?

Więcej
2012/12/29 16:10 #9413 przez Robin
Musisz zdjąć zabezpieczenie przed kopiowaniem.

Więcej
2012/12/29 16:22 #9414 przez medoc11
Użytkownik medoc11 odpisał na temat: Problemy
nic to nie dalo nadal 2.06... moze byc ze mam zla wersje plikow z gra?

Więcej
2012/12/29 16:50 #9415 przez Robin
Po zdjęciu zabezpieczenia różnicy w wielkości obrazów nie będzie. Tyle, że trzeba zdjąć zabezpieczenie na każdej z 4 płyt.
Gra musi mieć oznaczenie SLES-02080.

Donacja Discord