Forum

Nasze projekty

Błędy jakie zauważyliśmy

Więcej
2009/03/04 10:25 #2036 przez Olech
Użytkownik Olech odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Ja zauważyłem że w niektórych miejscach postacie mówią po angielsku np. gdy Laguna znajduję klucz i zaraz potem go gubi.
Ale po za tym wszystko jest spoko :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/04 10:36 #2037 przez amanis
Użytkownik amanis odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
U mnie takiego problemu nie ma. Tylko w jednym miejscu w czasie jakiejś walki z robotem chyba w Lunatic Pandora to jakieś teksty po angielsku u góry lecą:)

Więcej
2009/03/04 11:20 #2038 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Olech napisał:

Ja zauważyłem że w niektórych miejscach postacie mówią po angielsku np. gdy Laguna znajduję klucz i zaraz potem go gubi.
Ale po za tym wszystko jest spoko :)

To oznacza, że źle zainstalowałeś spolszczenie :P Ściągnij aktywator z maila jeszcze raz, ściągnij spolszczenie ze strony, aktywuj je i zainstaluj ponownie.

Więcej
2009/03/05 23:10 #2069 przez flecht
Użytkownik flecht odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Z tymi brakami w tłumaczeniu, to może być wina firewalla. Ja chyba z 3 razy próbowałem poprawnie zainstalować spolszczenie, zanim zorientowałem się, że przyczyną problemów jest Comodo... Można by o tym wspomnieć w instrukcji instalacji. ;)

Edit:
Podczas skanowania jednego z żołnierzy w bazie rakietowej, nie wyświetliło mi przy nim żadnego komentarza (jeżeli dobrze pamiętam, to pojawiło się parę przypadkowych liter). Później sprawdzę, czy nie był to przypadkiem jednorazowy incydent.

Zauważyłem też dwie nieprzetłumaczone grafiki - TV Station na drzwiczkach i Caution w przenośniku w więzieniu. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że mogą to być oczywiście błędy w mojej instalacji, lub są one po prostu trudne/niemożliwe do wykonania. ;)

Więcej
2009/03/18 20:09 #2184 przez Keliose
Użytkownik Keliose odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Drobny błąd:
Miejsce: Rybacki Horyzont, plac przed stacją
Czas: Po pokonaniu tego robota
Osoba: Młody człowiek
Błędny dialog: "Ciekawe, jak się WSZYSTKO miewają...?" (powinno być "wszyscy")

Poza tym spoko! B)

Sashiburi da ne, Craudo...

Więcej
2009/03/18 20:51 #2185 przez Robin
Keliose napisał:

Drobny błąd:
Miejsce: Rybacki Horyzont, plac przed stacją
Czas: Po pokonaniu tego robota
Osoba: Młody człowiek
Błędny dialog: "Ciekawe, jak się WSZYSTKO miewają...?" (powinno być "wszyscy")

Poza tym spoko! B)

Dzięki! :)

Więcej
2009/04/06 07:55 #2264 przez walter
Użytkownik walter odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Na pierwszej płycie po otrzymaniu lampy od Cida wracamy do ogrodu, na ekranie z tablicą informacyjną kierujemy się w prawo.. Na ławce siedzi człowiek, którego pytamy o grę w karty. Problem polega na wyświetleniu tego pytania. Normalnie powinna być zaznaczona odpowiedź 'Tak', poniżej 'Nie'. Jest zaznaczona odpowiedź 'Nie', która po wybraniu funkcjonuje jak 'Tak', odpowiedź 'Tak' jest jakby częścią pytania natomiast przesuwając kursor wyboru w dół wychodzi on poza ramkę. Nie wiem czy to wina spolszczenia czy moich kombinacji dlatego jeśli ktoś zaczyna grę ewentualnie ma save'a przy tym momencie to mógłby to sprawdzić.

Więcej
2009/04/06 08:08 #2265 przez Robin
Ok, rozumiem, dzięki :) Ten błąd na pewno nie wynika z Twojej konfiguracji czy coś, tylko wszędzie taki jest, podczas testowania takich błędów było co niemiara ;)

Więcej
2009/05/01 08:43 #2327 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Wiem, że mało szczegółowo teraz opiszę to, co chcę opisać, ale trudno :D.

Otóż, gram sobie od nowa znów w Finala i ku mojemu zdziwieniu podczas uciekania z bazy rakietowej, dowódca tej metalowej puszki w swojej wypowiedzi miał literówkę! Toż to skandal! Jakże to taki oficer śmie do mej skromnej osoby (a raczej osoby Selphie) mówić "Ne" zamiast "Nie"? :D

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem mniej-więcej gdzie jest ta literówka. Spotkałem ją wczoraj, piszę o tym dzisiaj, więc też już nie pamiętam dokładnie gdzie to było i nie przytoczę całej wypowiedzi ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2009/05/02 18:18 #2328 przez Eladan
Użytkownik Eladan odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
To nie jest błąd, a raczej kilka niedoróbek, jednak to chyba odpowiednie miejsce by o tym napisać?
A więc:
W tekstach wypowiedzi npc czasami pojawia się imię głównego Bohatera tak, jak to przewiduje "Domyślna" nazwa bohatera, jednak niektórzy z graczy pewnikiem zmieniają imiona swych postaci.. ??
Gierkę można uznać za prawie przetłumaczoną w 100%, jednak spotkałem się w jednej z lokacji W Balamb Garden na wypowiedzi w języku angielskim, dodatkowo trafiła mi się na taka sama sama sytuacja gdy Ellena? (nie pamiętam jak ma na imię ta dziewczyna która zwraca się do "Laguny" per "Wujku"}, zostaje ona zabrana z Ogrodu Balamb (wsiada na statek) wszystkie wypowiedzi podczas tej sceny są w języku angielskim.
To chyba wszystko co mi się rzuciło w oczka za pierwszym razem.. Wierze ze jakaś latka może załatwić ten problem.

Donacja Discord