Forum

Nasze projekty

Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

Więcej
2009/02/22 21:54 #1783 przez Squall24
Użytkownik Squall24 odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
u mnie 6 było max :P tak to dostawałam 4 lub 5. Jeszcze nie zaczęłam grać od nowa (no zaczęłam tylko, że nie wyszłam z ogrodu), to zobacze te 10min i przed paroma sekundami zabije Ifrycia. W całej grze używałam tylko GF'y w : Jaskini Ognia (z Ifritem), potem po Dollent jak "expiłam", ale nazwała bym to "zdobywaniem dla GF'ów punktów i wbicie 30lvl). Tylko wtedy, a potem jak Squall zabierał dużo (jak dobre czary miałam jak na CD1, np. Quake dobre jak narazie do siły), to już bez GF'ów. To były jedyne momenty w grze, tak nawalam limitami i fizykami bądz magią.

Za ten test miałam przeważnie ze wszystkiego (prawie) po 80-90 punktów czy jakoś tak. Ale w każdym razie i tak potem robie testy i mam na "A" ^^

Siriondel, ja tam nie zauważyłam, a nawet jeśli to wiesz, mi na Zell'u nie zależy, a jak nie umiem Angielskiego to już wogóle.

Wg. wielki + za tą całą prace dla Collego i Emooni, za te 6lat pracy i wogóle (no niestety, ja czekałam mniej na spolszczenie, coś między 1-2lat).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/22 23:52 #1784 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Jeżeli chodzi o błędy, to zdaję sobie sprawę, że jakieś są i na pewno wyjdą na światło dzienne. Dlatego też proszę, by w przypadku znalezienia takowych błędów, raportować mi o nich, a jak się uzbiera ich troszeczkę, wydamy patcha :)

Siriondel, przykro mi okropnie, że tak się stało :/ Może mógłbyś szerzej wyjaśnić, o co chodzi? Dzięki temu pozbędziemy się tych felernych błędów :)

Więcej
2009/02/23 00:12 #1785 przez Pumex
Użytkownik Pumex odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Siriondel nie rób takiej tajemnicy tylko powiedz wqoncu o co ci dokładnie chodzi.

Więcej
2009/02/23 00:28 #1786 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Ja powiem, bo już wiem :P Chodzi o to, że dziewczyna Zella w jednym miejscu mówi o sobie w rodzaju męskim - fakt, wtopa, nawet znaleziona i poprawiona, niestety, ten tekst pojawia się w plikach dwa razy, a my poprawiliśmy jeden, ot, cała historia ;)

Słuchajcie, jeśli znajdziecie cokolwiek, co Wam się nie podoba, to śmiało, piszcie do nas, my się nie obrazimy, tylko będziemy wdzięczni, że Wam też zależy na dobrej jakości spolszczenia :) Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet najlepszy tester nie wykryje wszystkiego sam, zwłaszcza w tak obszernym materiale. Możliwe (a nawet pewne), że znajdą się jeszcze jakieś błędy, o których nie mieliśmy pojęcia, postaramy się je wtedy pozbierać, ponaprawiać i zrobić łatkę dostępną bezproblemowo dla wszystkich mieszkańców :)

Więcej
2009/02/23 01:22 #1787 przez amanis
Użytkownik amanis odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Powiem tak...daliście po garach....To znaczy świetnie!Błędy się zdarzają, niektóre zdania brzmia troche sztywno(w "oryginale" też, tylko jak jest po angielsku to się nie zwraca uwagi) natomiast wiadomo zawsze o co komu biega, kto z kim i dlaczego, charakter postaci zachowany i jeszcze polskie napisy na planszach gry, to mnie znokautowało. następna stacja.... niezłe!

Więcej
2009/02/23 05:10 #1788 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Dobra, w takim razie jadę dalej (tzn. gram dalej) :P Czy Wy, twórcy, też gracie, czy macie przerwę? :P Bo brakuje mi jednej sceny, dosłownie kilku sekund, którą miałem po usunięciu spolszczenia; chciałbym, by ktoś to sprawdził, bo po jego ponownej instalacji już jej nie było! Scena, podczas której Laguna zasypia w pokoju Julii. Ekran na chwilę dziwnie ciemnieje, po czym od razu szybka wymiana zdań i pukanie do drzwi, a Laguna powinien jeszcze zwalić się na łóżko, a Julia powiedzieć, że nie wiedziała, że po winie będzie śpiący :huh: Ktoś mógłby się upewnić? Ja już niestety nadpisałem save'a.

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Więcej
2009/02/23 06:27 #1789 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Melduje że gre przeszedłem i to dość dokładnie. Szerszy raport złoże gdy się obudze xD

Więcej
2009/02/23 09:07 #1790 przez Squall24
Użytkownik Squall24 odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
widziałeś Artemizje i jak gada ? :D

MI się wydaje (nie jestem pewna, bo jak przechodziłam wieczorem to byłam śpiąca), że tam już takie coś było w wersji ANGIELSKIEJ, a dokładniej w Timber jak na tych modelach pokazują. Tam jest coś takiego [Podróba] (czy coś, nie pamiętam jak to pisało) i [Baza]. [Podróba] z tym napisem jakby "wchodzi" na [Baze] (no, że pod nią idzie). Nie wiem czy to błąd, czy tak było.

Siriondel, upewnie się po szkole :P

Więcej
2009/02/23 09:39 #1791 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Siriondel napisał:

Dobra, w takim razie jadę dalej (tzn. gram dalej) :P Czy Wy, twórcy, też gracie, czy macie przerwę? :P Bo brakuje mi jednej sceny, dosłownie kilku sekund, którą miałem po usunięciu spolszczenia; chciałbym, by ktoś to sprawdził, bo po jego ponownej instalacji już jej nie było! Scena, podczas której Laguna zasypia w pokoju Julii. Ekran na chwilę dziwnie ciemnieje, po czym od razu szybka wymiana zdań i pukanie do drzwi, a Laguna powinien jeszcze zwalić się na łóżko, a Julia powiedzieć, że nie wiedziała, że po winie będzie śpiący :huh: Ktoś mógłby się upewnić? Ja już niestety nadpisałem save'a.

Cieszę się, że znów zainstalowałeś spolszczenie :)

Scenki takie jak ta są najgorsze do sprawdzenia podczas testowania, bo... one pojawiają się całkowicie losowo :P Czyli czasem jest wersja Laguny bardziej "rubaszna" - Ward krzyczy o lasce od pianinka itp. + Laguna zasypia w pokoju, a czasem jest ta zwykła scena, bardziej "porządna", gdy Laguna po prostu ględzi i tyle, a Ward za dużo się nie odzywa :P
W sumie przeszedłem FF8 kilkanaście razy, a dopiero jak graliśmy z Emoonią to miałem tę "śpiącą" scenę po raz pierwszy :P Ta scena jest ok, sprawdzana ;)

Tylko wciąż mnie zastanawia jedna scena, której nigdy w grze tego nie miałem, jak Rinoa w pociągu mówi bardzo dużo o swoich mocach czarownicy itd... coś musieli skubańce wyciąć ;) (Coś mi się zdaje, że będę musiał ten tekst opublikować w ciekawostkach, bo mnie zabijecie, jak tego nie zrobię ;))

Squall24 - nie dało się przesunąć początków okien dialogowych, staraliśmy się jednak ułożyć tekst tak, by nachodziło na siebie jak najmniej.

Jeszcze sprawa wychodzących dialogów - my podczas testowania znaleźliśmy tego mnóstwo i wszystko poprawialiśmy, choć oczywiście mogło nam coś umknąć. Jeżeli poza ekran wychodziło już tylko zakończenie okna (a tekst się mieścił), to zostawialiśmy, choć faktycznie wydaje się wtedy, że coś jest niekompletne :P Ale jeśli znajdziecie jeszcze takie rodzaju błędy (wszystkie inne też), to bardzo proszę o zgłaszanie :) My sobie z Emoonią robimy przerwę od FF8, mamy za dużo spraw na głowie do zrobienia tu, na stronie (bestiariusz, poradnik, itd...) :)

Więcej
2009/02/23 09:57 #1792 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Ta... przede wszystkim mamy na głowie przeprowadzkę i kupno pralki; dwie rzeczy, które musimy załatwić do pojutrza :P

Mnie się ta scena w pokoju Julii zdarzyła może ze dwa razy (a grało się trochę). Nie mam pojęcia, od czego to zależy, próbowałam w różnych kombinacjach czytać i nie czytać Świrów z Timber, przetrząsnęłam internet, nigdzie o tym ani słowa, w oficjalnym poradniku do gry ze wszystkimi sekretami też nie ma. Naprawdę możliwe, że ta scena jest całkowicie losowa. W sumie szkoda, bo teksty Warda są powalające :)

Bestiariusz to moja działka, niestety żywcem nie mam go kiedy zrobić. Ale obiecuję, że w tym roku będzie :P

Donacja Discord