Forum

Nasze projekty

Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

Więcej
2009/02/22 19:28 #1771 przez Squall24
Użytkownik Squall24 odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
da się, na początku trochę powalczyłam i Diablos zrobił to na to, że walek nie ma. Chodziło się i nie walczyło. Musiałam wbić 30lvl by mieć ten składnik do broni. A jeżeli wiesz, za bossy nie ma expa, więc można na tym lvl być. Jak przechodziłam bodajże 6raz gre, to miałam 28lvl(czy 29) Squallem (jak to ? nie miałam żadnej broni dobrej, tylko tą czerwoną, chyba ona jest tą trzecią). Niestety wtedy nie zabiłam tego GF'a, zawsze mnie zabijał swoim atakiem. A teraz jak mam Leonheart (a raczej miałam bo już od nowa idę), to wiesz, aure się walnie i ciach, ciach i koniec :D aura, skąd aura, to proste :) z punktów czerpania i z paru itemków.

Jakieś jeszcze pytania ? da się przejść z bardzo małym lvl, tylko wtedy masz słabe czary (bo jak walczysz, to masz itemki na czary, nie ?).

Jak chcesz spróbuj potem tak grać, łatwo się przechodzi grę, tylko troche problemów jest przy Omedze, dlatego go nie pokonałam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/22 19:36 #1772 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Przeciwnicy dostosowóją się do twojego poziomu więc gre można przejść na każdym poziomie :P

"Na Ifrita wzięłam 20min, ale by mi starczyło 10min (zostało 11minut). Ale to taka "ostrożność". Z testu na SeeD'a, dostałam 6"

Na Ifrita wziąłem 10 minut a zostało mi 6 z kawałkiem, test zdałem na 8. Do tego Lwie Serce i najlepsze bronie Zella i Quistis na 1 płytce już miałem :)

Więcej
2009/02/22 19:51 #1774 przez Squall24
ja mam Lwie serce i tylko to (na CD1 zdobyte). Co trzeba było zrobić na 8 ? :) Wiem, że na każdym poziomie można przejść, ale jak poleciałam wcześniej na wyspe najbliższą piekłu, to trafił się Reks i byłam odwrócona plecami, walnął z ogonka i pozamiatane.

Więcej
2009/02/22 19:57 #1775 przez Pumex
Użytkownik Pumex odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
grałem w ósemkę 10 razy i nawet za pierwszym razem cały squad mial setne lewele oraz gfy :P
widzę ze squalówka to hardcorowiec :P słyszałem o takich.
chociaż dochodzę do wniosku ze grała na jakiś dziwnych savach skacząc tu i ówdzie

Więcej
2009/02/22 20:11 #1776 przez Machu
8 poziom ma pewnie związek z szybkością przebycia Jaskini Ognia i czasu jaki ci pozostanie po ucieczce z testu. Z czego Jaskinia ognia jest bardzo losowa bo szybkość przejścia w głównej mierze zależy od tego ile po drodze masz walk losowych, Ja np. miałem 1 albo 2 więc przeszedłem szybko. A oprócz tego trzeba zrobić wszystko tak jak opisałaś.

Więcej
2009/02/22 20:12 #1777 przez Squall24
no jak przechodziłam 1 i 2 raz to miałam po 100lvl, a GF coś koło 60 :P zawsze bronie zdobywałam dla składu, czary (pamiętam, że jak 1 raz przechodziłam FF8, to miałam chyba 9lat, nie wiedziałam jak podwyższyć rangę SeeD i chodziłam z 5 :D)

A rozumiem, bo ja zawsze jak szłam do Jaskini Ognia, to przynajmiej brałam 2 walki (z tymi owadami by wykraść im Fire i skan, a potem z robalem by wykraść Cure). Jeszcze dostajesz więcej punktów jak skanem Ifrita weźniesz. Mi walek zawsze dużo wychodzi, ostatnio jak grałam to były chyba 4 walki.

Więcej
2009/02/22 20:22 #1779 przez Machu
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałaś z tą jaskinią ognia.. chodziło mi o ilość walk od czasu rozpoczęcia odliczania po wejściu do jaskini.

Poza tym plusy masz też za to że dużą ilość wrogów Squall'em w Dollet wykończysz.

Więcej
2009/02/22 20:46 #1780 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Ciągle zalegam z opisem na stronie (i trochę to jeszcze potrwa, niestety :P), ale w kwestii oceny z egzaminu, to właśnie im mniej czasu zostanie po pokonaniu Ifrita, tym lepiej - od 0:07 po zatrzymaniu się licznika dostajesz 100 punktów za tę konkretną część. Generalnie 10 minut spokojnie wystarcza na dojście i walkę, jeszcze trzeba zwolnić, żeby za szybko nie wypruć :)

Kolejne rzeczy to:
- postawa podczas egzaminu (nierozmawianie z nikim, ale to absolutnie z nikim, włączając w to Quistis, Seifera i Zella podczas podróży - to naprawdę nie jest niezbędne), słuchanie Seifera, ratowanie psa, niekorzystanie ze skrótu Selphie itd. (to pewnie wszyscy wiedzą);
- zabicie dużej liczby wrogów od początku gry (żeby mieć 100 punktów za tę część, trzeba zabić co najmniej 75 wrogów, moim zdaniem to przegięcie, 25 wystarczy, żeby zaliczyć niższy pułap (80 punktów));
- walka z X-ATM0 tylko raz (da się zrobić, wystarczy umiejętnie chodzić)
- oraz czas, jaki pozostał do zakończenia misji w Dollet (tym razem, im więcej, tym lepiej - 25:00 i wyżej to 100 punktów, tego właśnie nie udało mi się nigdy dokonać :)).

Mój najlepszy wynik to 9, ale nie udało mi się zrobić wszystkiego, więc na pewno można mieć więcej :)

Więcej
2009/02/22 20:50 #1781 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Punkty z Jaskini Ognia naliczane są zależnie od czasu, jaki pozostał do końca w chwili pokonania Ifrita, ale odwrotnie. To znaczy, że im niej Ci zostało czasu, tym więcej punktów zbierzesz. Dlatego zawsze biorę 10 minut, zostawiam Ifritowi około 20 HP i czekam z atakiem do ostatnich 10-ciu sekund, co daje mi gwarantowane 100 punktów.
Same FF8 można przejść przecież bez problemu na oryginalnych poziomach, czyli 7. choćby dla Squalla. Potrzebna tylko umiejętność Card, ew. LV Up oraz więcej czasu i nic więcej, a pomocna jest też znajomość sztuczki z nieskończoną kasą i wiedza, gdzie dobrze zdobywać AP. A grając "normalnie" i unikając tylko walk, nie zdobyłem nawet 20. poziomu :P

Machu napisał:
test zdałem na 8

Kurczę, jak Wy to robicie? :P Ja zawsze z testu mam 7 dlatego, bo choć ze niemal wszystkich opcji mam 100 punktów, za opcję "Atak" mam 20, choć w ogóle nie używam GFów i wszystko wykańczam Squallem. I jest to DUŻO więcej, niż 25 przeciwników :huh:

Emoonia napisała:
postawa podczas egzaminu (nierozmawianie z nikim, ale to absolutnie z nikim, włączając w to Quistis, Seifera i Zella podczas podróży - to naprawdę nie jest niezbędne)

Nie jest, ale zobaczyć , jak Seifer mówi do Zella: "Tylko się nie zlej w gacie" - BEZCENNE :D

A wracając do spolszczenia, zauważyłem już dość sporo błędów. Nie ruszyło mnie to wcale, dopóki nie zobaczyłem jednej rzeczy (EDIT: Emoonia, wysłałem Ci PM). To spowodowało, że się jednak zraziłem, przeinstalowałem grę i wróciłem do angielskiego. Na spolszczeniu zdążyłem jedynie pokonać Diablosa zaraz po otrzymaniu Lampy, nawet do Timber nie dojechałem. Sorry, Admin, ale tak jest naprawdę. Ode mnie za to spory minus. Myślałem, że takich pomyłek po tak długim okresie testowania da się uniknąć.

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Więcej
2009/02/22 21:09 #1782 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Siriondel napisał:

zrobiono z Zella homoseksualistę

O_O O czym mówisz konkretnie?

Zgłaszajcie nam wszystkie błędy, jakie znajdziecie, niestety, chyba nigdy nie da się ich całkiem uniknąć :( Po jakimś czasie zbierzemy je i dodamy jakąś łatkę do Biblioteki. Z góry dzięki :)

Donacja Discord