Forum

Nasze projekty

Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

Więcej
2010/12/30 22:43 #5610 przez dziubek69
Użytkownik dziubek69 odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Witam.
W Finala 7 gralem juz na playstation lata temu,w 8 na pc tez lata temu i skonczylem go iles tam razy.Teraz gram w kolejnosci jak przystalo w 13 na PS3.Ale powiem krotko za spolszczenie do 8 wielki szacun i podziekowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/21 14:52 #5712 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Po paru latach, które FF8 spędziło smętnie na mojej półeczce, postanowiłam wreszcie odświeżyć znajomość z moim ulubionym "fajnalem". Przyznam, że dodatkowo zmotywowowało mnie do tego Wasze spolszczenie. Za pierwszym, drugim, trzecim razem jak przechodziłam grę, zapewne nie załapałam wszystkich detali, jako iż mój angielski był taki sobie.. No więc teraz zamierzam zanurzyć się w fabule - tym razem dostępnej w ojczystym języku. Wczoraj ostatecznie udało mi się uporać z wszystkimi technicznymi mykami i odpaliłam grę. Mój biedny PSX straszliwie się męczy przy odczytywaniu płytki, aż mi serce rozdziera, ale w sumie nie jest tragicznie (mam nadzieję nie zajeździć Szaraczka na śmierć).. zwiecha była tylko przy którejś walce, ale jakoś poszło dalej. Filmiki i karcianka trochę się tną, ale grać się da. Ale to szczegóły.
Miałam tylko sprawdzić, czy gra działa, ale oczywiście wciągnęło mnie na amen i siedziałam 6 godzin do 3 w nocy. :lol: Zaliczyłam misję w Dollet, ku memu utrapieniu trafiłam na 4 T-Rexy (nigdy tylu nie rozwaliłam w całej grze, co teraz, hehe), odfajkowałam SeeDową imprezę i już zacieram rączki z radości na myśl o nadchodzącym weekendzie z FF8.
Bardzo fajnie wyszły teksty - z tego co zauważyłam do tej pory. Każda postać ma indywidualny styl, zgrabnie spolszczone są potoczne odzywki. Mimo wszystko po cichu trochę tęsknię za "whatever".. :P Ech, nie zwracajcie na mnie uwagi;)
Zaskoczyły mnie polskie nazwy potworów i przedmiotów. Będzie trzeba się do tego przyzwyczaić. Tak mnie na początku uradował widok polskich kwestii, że łaziłam gdzie popadnie i gadałam z ludźmi, tylko po to, by poczytać teksty.

Czapki z głów, jak pomyślę, jaki kawał (doskonałej) roboty odwaliliście... dzięki, naprawdę.
Jak mi coś przyjdzie na myśl podczas grania, to jeszcze się dopiszę.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2011/06/17 20:14 - 2011/06/17 20:15 #6790 przez Pavlo
Użytkownik Pavlo odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Dobre pare lat temu dostałem ffviii do ręki. Zaczęło się niewinnie, potem postacie, ich charaktery mnie pochłonęły, niestety nie mogłem w pełni się odnaleźć w fabule. Kiedyś natknąłem się na Wasze spolszczenie, ale wtedy jeszcze trwały nad nim prace. Ostatnimi czasy postanowiłem zrobić porządki w moim chaosie płyt i odnalazłem skromnie zapakowaną płytkę dvd z moją ulubioną częścią ff. Zacząłem grać i przypomniałem sobie o spolszczeniu. Po męczarniach i pomocy Robina, udało się jakoś je okiełznać, wtedy zaczęła się uczta. Zacząłem pogłębiać dialogi, już bez pomocy słownika. Musze przyznać, że to były najbardziej magiczne godziny ever :D Nie wiem jak Wam dziękować za to, bo to naprawdę kawał doje*anej roboty.. spróbuje słowem: Dziękuję!
Ostatnia edycja: 2011/06/17 20:15 przez Pavlo.

Więcej
2013/04/11 14:45 - 2013/04/12 18:10 #9643 przez Mazurit
Użytkownik Mazurit odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Mam jedno pytanko. Czy w najbliższym czasie planujecie wypuścić patch dopieszczający spolszczenie dla FFVIII w wersji na PSX-a. Z tego co kojarzę to osoby odpowiedzialne za powstanie poradnika do tej gry (za który również wielkie uznanie dla autorów), wspominały o pewnych "nieścisłościach", które zamierzano poprawić prawdopodobnie w kolejnej wersji patcha. Jak więc na chwilę obecną wygląda sytuacja? Z góry dzięki za odpowiedź.

EDIT: Nie wiem, czy brak odpowiedzi wynikać może z tego, że zbyt zagmatwanie rozpisałem sie/zadałem pytanie. Ale konkretnie chodzi o to, czy planujecie wydać patch spolszczający na PSX-a w nowej, "dopieszczonej" wersji 1.3? Cyba, że ta wzmianka o "nieścisłościach" i planowanej nowej wersji patcha jest moim wymysłem/błędnym zrozumieniem kontekstu przeczytanej wypowiedzi i nic takiego nie macie w planach? Tak więc, zaprzeczcie lub potwierdźcie jeśli możecie. Aha i sorki, że piszę w temacie "nasze wrażenia", ale nie wiedziałem, gdzie dokładnie podjąć tę kwestię.
Ostatnia edycja: 2013/04/12 18:10 przez Mazurit. Powód: dopowiedzenie

Więcej
2013/04/13 00:42 #9646 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Tak, będzie kolejna wersja spolszczenia, zarówno w wersji na PC, jak i na PSX. Ostatnio poprawiliśmy poradnik i teraz możemy przystąpić już do poprawy spolszczenia. :)

Donacja Discord