Forum

Nasze projekty

Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2010/09/19 18:22 #5278 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Jak już było setki razy mówione - na PAL.

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/09/20 12:25 #5279 przez Liga
Użytkownik Liga odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Byłem zmuszony kupić na ebayu PAL w wersji francuskiej ale i tak nie działa. Nie idzie nic z tym zrobić :pinch:

Więcej
2010/09/22 18:33 #5281 przez Antanta
Użytkownik Antanta odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Gdybyś czytał/a ze zrozumieniem wiedziałbyś/aś że to ma być wersja angielska -.- No ja nie mogę ludzie nauczcie się czytać -_-

Więcej
2010/09/28 21:04 #5284 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

Liga napisał: Byłem zmuszony kupić na ebayu PAL w wersji francuskiej ale i tak nie działa. Nie idzie nic z tym zrobić :pinch:

Chodzi o wersję PAL angielską (SLES-02080). Francuskiej wersji nie jestem w stanie wspierać, bo nie mam takiej wersji i nie wiem, co jest na francuskich płytach. :P

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2010/09/29 07:01 #5285 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

Colly napisał:

Liga napisał: Byłem zmuszony kupić na ebayu PAL w wersji francuskiej ale i tak nie działa. Nie idzie nic z tym zrobić :pinch:

Chodzi o wersję PAL angielską (SLES-02080). Francuskiej wersji nie jestem w stanie wspierać, bo nie mam takiej wersji i nie wiem, co jest na francuskich płytach. :P

Plus jeszcze chyba powinieneś mieć wersję niemiecką, hiszpańską, włoską, usa i diabeł wie jaka jeszcze wyszła.
Nie dajmy się zwariować. Żyjemy w regionie PAL, u nas w sprzedaży była wersja angielska, która jest najpopularniejsza, tak więc do niej robi się spolszczenie.

A swoją drogą bardzo rozweselił mnie zwrot: "byłem zmuszony kupić na ebayu".. O Boże, kto go zmusił? Przystawił mu ktoś pistolet do głowy i zażądał: "Kupuj, albo pożegnaj się z życiem"? No no, niezły materiał na film kryminalny ;)

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2010/11/12 17:00 #5420 przez zeus953
Użytkownik zeus953 odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Wiem że mogę za to pójść siedzieć, ale nie lepiej ściągnąć FF VIII? Piractwo ale cóż. . .lepiej tak niż wydawać na wersję francuską :P

Więcej
2010/11/12 17:23 #5421 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Nie, nie lepiej ściągnąć ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2010/11/12 17:30 #5424 przez Robin

zeus953 napisał: nie lepiej ściągnąć FF VIII?

Nie lepiej. Wiesz, tę grę robiło ileś tam osób i nie trwało to tydzień, tylko "troszkę" więcej. Poza tym stwierdzenie "byłem zmuszony kupić na ebayu" jest tak prawdziwe, jak to, że ja księdzem jestem. :P Popatrz na rodzime Allegro, właśnie w tej chwili trwa 7 aukcji, na których można kupić FF8 na PlayStation, które będzie działać ze spolszczeniem. Odliczając aukcje, a zostawiając same opcje "Kup Teraz", jest FF8 za 78 zł już z wysyłką. To nie jest dużo, jak za taką grę, i jak widać, nie trzeba kupować na ebayu za 150 zł azerbejdżańskiej wersji językowej.

To samo się tyczy FFX, na Allegro już je można znaleźć za dwudziestu kilku złotych w górę.

Więcej
2010/12/26 10:11 - 2010/12/26 10:32 #5560 przez U96
Użytkownik U96 odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
WItam, spolszczenie super ale mam pytanko czy w wersji pc intro także jest przetłumaczone te kilka napisów, gdyż niestety u mnie jest wszystko przetłumaczone, oprócz niego a widziałem w screenach min. na psx że tam było ono spolszczone.I drugie pytanie odnośnie nazwy bohatera, dlaczego gdy wpiszemy własne imię w dialogach i tak występuje oryginalna nazwa ale w menu już np podana przez Nas.Dziękuje za odpowiedź :)
Ostatnia edycja: 2010/12/26 10:32 przez U96.

Więcej
2010/12/26 22:45 #5576 przez Robin

WItam, spolszczenie super ale mam pytanko czy w wersji pc intro także jest przetłumaczone te kilka napisów, gdyż niestety u mnie jest wszystko przetłumaczone, oprócz niego a widziałem w screenach min. na psx że tam było ono spolszczone

W wersji PC filmiki w grze nie są przetłumaczone. Intro jest przetłumaczone tylko w wersji PSX.

I drugie pytanie odnośnie nazwy bohatera, dlaczego gdy wpiszemy własne imię w dialogach i tak występuje oryginalna nazwa ale w menu już np podana przez Nas.Dziękuje za odpowiedź

Nazwa w menu zawsze będzie nazwą podaną przez gracza. W dialogach nazwa zazwyczaj jest zmieniona na "Squall", z powodu tego, że polski jest językiem fleksyjnym i po wpisaniu np. "Marek", miałbyś to odmieniane jako "Marekowi", "Mareka", "Marekem", itd.

Dlatego lepiej po prostu nie zmieniać domyślnych nazw postaci :P

Donacja Discord