Forum

Nasze projekty

Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

Więcej
2009/02/21 01:52 #1719 przez Pumex
Użytkownik Pumex odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Colly kiedyś o tym pisał wiec to nic nowego i tak już zostanie :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/21 02:27 #1721 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Machu napisał:

Za krótko grałem żeby napisać coś obszerniejszego. Colly nie darował nawet liście płac, a całość narazie wydaje się świetna. Tylko taki jeden zonk nie wiem czy to przez spolszczenie czy przez coś innego: Mam nawyk zmiany imienia głównym bohaterom FFów na swoje prawdziwe, jak teraz gram w podpisach i kto coś do mnie nie mówi zawsze jest to Squall. Oczywiście nic poważnego, bo grać nie przeszkadza podaje jednak jako ciekawostke :P

Pozdrawiam i wracam do gry

To nie błąd, to celowe :) Dlaczego? Bo popatrz tylko, jak wygląda lepiej: "Rinoa'i", czy "Rinoi"? ;) "Irvine'a" czy "Irvina"? :)

U kogoś, kto nazwał by Squalla "Wackiem", już by się dobrze wszystko nie odmieniało ;) To zabieg kosmetyczny, by wszystko wyglądało jak najlepiej :) Mam nadzieję, że Ci nie utrudni to gry :)

Więcej
2009/02/21 02:54 #1722 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
No mówie przecież że w graniu nie przeszkadza, a tego co przed chwilą powiedziałeś nawet szczerze mówiąc nie brałem pod uwage.

Więcej
2009/02/21 03:14 #1723 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Jestem po pierwszej sesji sam na sam z polską wersją Final Fantasy VIII :P Pokonałem właśnie Ifrita, ale i tak przegrałem, bo mierzyłem, by zostało mi jak najmniej czasu i zaatakowałem go ostatni raz na 4 sekundy przed końcem, ale ponieważ po jego przemowie licznik jeszcze kilka sekund odmierza czas, wtedy doszedł do zera i obejrzałem ekran końca gry :P

Opisując swoje pierwsze wrażenia, przeczytałem cały dostępny Tutorial i jest bardzo zawodowo przetłumaczony, nie ma błędów; wcale nawet ich nie szukałem, w końcu NIE mogło ich być po tak długim i intensywnym okresie testowania. Dialogi stoją na właściwym, zawodowym poziomie, przyjemnie i z zachowaniem 200% klimatu, choć niektóre jednak troszkę dziwnie wyglądają, jak rozmowa z Quisty na początku w sali, tekst "jak się miewa twoje czoło", lub "Skl. Balamb", dość dziwny skrót, choć nie rzutuje to w żaden sposób na samą grę, czy przyjemność z niej płynącą, ani nie postrzegam tego za błąd. Tłumaczenie grafik zwyczajnie powala na kolana, powinno być wstyd niektórym wydawcom gier (choćby wydawcy FF8 w Polsce!) mamy to w starym FF przetłumaczonym w domu, a w takim profesjonalnie lokalizowanym hicie, jak np. "Fallout 3" nie ma takiego udogodnienia. Colly FTW, Cenega suxx :P
Cała problematyka polskiej gramatyki w walce i nie tylko rozwiązana świetnie. Apropos walki, opisy z czaru Scan, które jak dotąd widziałem bombastyczne.
Za wadę jednak uznaję zmianę grafiki głównego menu na Lagunę, taka szara i niefajna, Griever jest zdecydowanie lepszy, oraz podwójną prezentację twórców. Oczywiście rozumiem Was, ale nie musi mi się to podobać :P Jeden mały problem natury technicznej, tekst wystaje za okno na ekranie wyboru zapisu, ale nie ma to żadnego negatywnego wpływu na jakość.
Jako wczesną ocenę, w szkolnej skali, ode mnie szóstka z minusem :P WIELKI kawał super mistrzowskiej roboty, czysty profesjonalizm, widać, że autor włożył w swoją pracę co tylko mógł, z doświadczeniem, czasem i sercem włącznie, że żadna godzina z tygodni pracy nie poszła na marne. Jak to mówią na zachodzie, "keep up the good work" :)

Hot doga nie daję, bo gdybyś miał dostać tyle, ile powinieneś, to byś nie zjadł tyle ani w tym wcieleniu, ani następnym ;)

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Więcej
2009/02/21 22:09 #1757 przez Keliose
Użytkownik Keliose odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Kolej na mnie żeby podzielić się wrażeniami ^_^
Na początku pojawiły się drobne kłopoty techniczne, ale okazało się że to mój błąd - podczas instalacji gry (jakieś 4 miesiące temu) nie zrobiłam pełnej instalacji, ale powtórna instalacja gry rozwiązała problem. Tak więc, na razie moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne (Emoonia - ciałem kreatywnym :laugh: rozłożyło mnie to na łopatki!).

Zaskoczył mnie już ekran powitalny: Squareenix oraz Colly i Emoonia..., i menu z Laguną (mnie się tam podoba - Laguna porządny facet! :P ).
Ach, jak miło się gra, kiedy nie trzeba nadwyrężać mózgownicy angielskim :D Nareszcie wszystko jest zrozumiałe (głównie chodzi mi o tutoriale, bo dialogi jako tako jeszcze rozumiałam w en). Doprawdy, świetna robota!!!!! Warto było czekać :laugh: Colly, Emoonia - co tu dużo mówić - jesteście WIELCY!!!!

Póki co, to tyle - na razie doszłam tylko do oprowadzania Selphie, bo miałam trochę roboty w realu, ale teraz skończyłam i idę grać dalej :D

P.S. Mam małe (pewnie głupie) pytanie: czy jest jakiś poprawny sposób wyłączania tej gierki? Nigdzie nie widzę exitu :( Radzę sobie za pomocą klawiszy alt + F4.

Sashiburi da ne, Craudo...

Więcej
2009/02/22 10:34 #1760 przez Olech
Użytkownik Olech odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Jeszcze nie zdążyłem zagrać w działo Collego bo jestem po za miastem. Ale już nie mogę się doczekać kiedy odpalę to dzieło :) Na pewno jest super :P

• DrewniaQ
  • DrewniaQ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Walcząca Triada
  • Walcząca Triada
  • Chaotic Neutral
Więcej
2009/02/22 17:52 #1766 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Widzę, że maniacy nie próżnują hehe. Dostrzegłem jeden drobny błąd, Colly już poinformowany. Ja aktualnie jestem po akcji zamachu na prezydenta, aktualnie zmierzam ku Galbadia Garden jeszcze przed drugim snem z Laguną. Skład: Squall, Zell, Quistis. Jak czytam gdzie jest np. Squall24 albo Machu to dochodzę do wniosku, że chyba są botami i nie maja życia, hehe. No offence.

Więcej
2009/02/22 18:07 #1767 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Gdyby to nie był weekend to pewnie tak daleko bym nie był :P
Z resztą Squall24 jest dalej ode mnie.
Poza tym cierpie na coś tak beznadziejnego jak bezsenność więc bez kawy itp. mogę (a nawet nie mam wyboru czasem) siedzieć bardzo długo... z resztą kiedyś wyrobiłem ponad 72h bez zmrużenia oka chodząc do szkoły i pracy.

Więcej
2009/02/22 18:37 #1768 przez Squall24
Użytkownik Squall24 odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Drewniaczku, nie przejmuj się przechodzę jeszcze raz tą grę:P nie zrobiłam paru misji (nie mogłam na ten kwiatek kliknąc w Pubie [Raine jak żyła], a podobno ma mi się jej duch pokazać zaraz po tym :P), jeszcze nie zrobiłam na CD2 tego, że trzeba było iść do tego ucznia i tam jeszcze parę na CD3. A teraz wrażenia :

Bardzo ładnie i porządnie przetłumaczone, nareszcie wiedziałam o co chodzi w grze, a nie patrzenie na same obrazki ^^ Szokującym widokiem dla mnie była zmiana "Squaresoft oraz Colly i Emoonia[...]", tutaj poprostu wiedziałam, że zapowiada się ciekawie. Potem obrazek Laguny :)
Jak jechałam do Timber, to wczytałam save z bronią Leonheart (raczej jak miałam 20 tych kul i to co z Reksia wypadło ma 30lvl+), więc nie było problemu potem, ale za to Rinoa i reszta mieli bronie te co na początku :D
Śmieszne akcje działy się na CD2, np. jak Squall oprowadzał Rinoe po ogrodzie i jak pierw poszłam do Ambulatorium, Dr. przychodzi i gada :[...] To twoja dziewczyna ?", oczywiście kliknęłam "Tak", potem Rinoa swoje teksty :P Wogóle jeszcze na CD3, jak wziął Rinoe na plecy i szedł szukać Ellone. Potem jak doszedł kawałek to jego przyjaciele byli (Quistis i Zell, potem Edea, Irvine i Selphie), te dialogi... "rumienisz się?" ^^.

Colly ! Wrażenie mam dobre, ale jak mówiłam, parę elementów mi uciekło i paru rzeczy nie zdobyłam. Wogóle w karty nie grałam (tylko z save miałam), nic tylko szybka droga do końca gry.

A na koniec też malutkie informacje przed walką z Artemizją :

Squall - 32lvl
Rinoa - 17lvl
Irvine - 19lvl
Zell - 29lvl
Selphie - 26lvl
Quistis - 22lvl

GF'ów nie chce mi się sprawdzać, ale wiem, że te pierwsze mają 30lvl+, Bahamut chyba 40lvl+ a reszta 10-40lvl.

Bronie...

Squall - Leonhart

Reszta broń ta co była na początek :D

Z tym wszystkim pokonałam ostatnie 4 walki, nawet Omegi nie zabiłam :P

Ultimie kradłam Ultime dla każdej postaci i zostało mi 100 kamyczków, Bahamuta rozwaliłam Kamikaze od Kaktuar'a (odrazu padł ^^).

Na Ifrita wzięłam 20min, ale by mi starczyło 10min (zostało 11minut). Ale to taka "ostrożność". Z testu na SeeD'a, dostałam 6 (nie gadasz z nikim, słuchasz dowódcy ^^, nie uciekasz, nie skaczesz za Selphie tylko schodzisz i jak uciekasz to kliknij na psa).

Nie będę dalej pisać, bo nie wiem już o czym :P mogłabym opisywać całą grę z dialogami każdymi :P a zapomniałam o kosmosie. Bardzo podobało mi się (nawet wzruszyłam się ^^ [ po Angielsku nic nie rozumiałam, a to inna sprawa]) jak Rinoa dryfowała w przestrzeni kosmicznej, a Squall pobiegł (a raczej poleciał) jej na pomoc :D Bardzo piękny był lot Ragnorokiem (nie wybijanie potworków, bardzo wkurzające były).

Bleee, Adel jest blee :D

• DrewniaQ
  • DrewniaQ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Walcząca Triada
  • Walcząca Triada
  • Chaotic Neutral
Więcej
2009/02/22 19:02 #1769 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Squall24 napisał:

Squall - 32lvl
Rinoa - 17lvl
Irvine - 19lvl
Zell - 29lvl
Selphie - 26lvl
Quistis - 22lvl

To takim składem da się przejść grę? Tzn. no wiem, że na pewno się da ale moim zdaniem to wręcz nierealne by idąc przez całą grę dojść tylko do 32 lvl Squallem. Ja teraz i tak specjalnie nie biorę udziału w walkach, a mam 25 lvl. Artemizję przechodzę różnymi składami ale zawsze wszyscy z ostatecznymi broniami, na 100 lvl + plus wszystkie GFy również na 100 lvl

Donacja Discord