Forum

Nasze projekty

Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

• DrewniaQ
  • DrewniaQ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Walcząca Triada
  • Walcząca Triada
  • Chaotic Neutral
Więcej
2009/02/19 16:22 #1681 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ stworzył temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Paczka właśnie dotarła w me zachłanne ręce. Jeszcze nie zainstalowałem spolszczenia jednak muszę podzielić się wiadomością co znajduje się limitowanej edycji spolszczenia. Oprócz samej płyty ze spolszczeniem(z uroczym Balamb Garden na okładce) dostałem również kubek. Akurat bardzo dobry prezent zwłaszcza, ze mój poprzedni kubek poszedł w drobinki. Ten oczywiście nie podzieli losu swojego poprzednika. Opisując owe naczynie. Kubek posiada wizerunki wszystkich pań z FFVIII. jest Sephie, Rinoa, Edea, a największą część kubka zajmuje urocza twarzyczka mojej ulubionej Quistis(Siriondel...co Ci mam powiedzieć? Że mi przykro? Nie sądzę :P ). Do tego w prawym górnym rogu obrazka widnieje ładnie małymi literkami mój nick. A u dołu ilustracji widnieje oficjalne logo Final Fantasy VIII PL. Całość prezentuje się wprost rozbrajająco. I w tym miejscu bardzo dziękuję Colly'iemu i Emooni za ten wspaniały prezent i trud jaki w niego włożyli. A teraz znikam bo czeka mnie jeszcze instalacja. jeszcze raz bardzo dziękuję za spolszczenie i oczywiście za kubek(idę sobie zrobić w nim herbatę, hehe).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/19 16:29 #1682 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Od dziś Cię nienawidzę. To za ten kubek. Też taki chcę! ;p

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2009/02/19 19:16 #1683 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

DrewniaQ napisał:
Siriondel...co Ci mam powiedzieć? Że mi przykro? Nie sądzę :P

Zabrać łobuzowi wszystkie hot dogi! Co tam hot dogi, zabrać Mu wszystko, co tylko można! :P Jak ma kubek, to Mu starczy ;)
A tak naprawdę, to składam gratsy po raz kolejny. Pewnie, że podobny kubek chętnie bym przygarnął (tylko bez Twojego nicka bym wolał :P), ale żadnej złości, ani zazdrości, czy czegoś podobnego nie czuję :) Bardziej mnie interesują wrażenia z samego FF8PL :P

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

• DrewniaQ
  • DrewniaQ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Walcząca Triada
  • Walcząca Triada
  • Chaotic Neutral
Więcej
2009/02/19 19:23 #1684 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Na wrażenia z samej wersji PL przyjdzie jeszcze troszkę poczekać. Mój komputer jest szatańskim narzędziem i odmawia współpracy z instalatorem. Aktualnie dalej walczę. Pozdrowienia dla Colly'iego za to, że jeszcze nie stracił do mnie cierpliwości.

Więcej
2009/02/20 01:22 #1685 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)

Mój komputer jest szatańskim narzędziem i odmawia współpracy z instalatorem. Aktualnie dalej walczę. Pozdrowienia dla Colly'iego za to, że jeszcze nie stracił do mnie cierpliwości.

Szatana już ujarzmiliśmy :) DrewniaQa nie ma, zapewne zagrywa się w spolszczenie ;)

Kubek zrobiła Emoonia. Jakby, co to do niej piszcie requesty ;)

Więcej
2009/02/20 02:25 #1686 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Kubek fajna sprawa, ale dla mnie i tak najlepszym prezentem było by przetłumaczenie jednego z limitów Zell'a "Mach Kick" na "Kopniak Macha". Mam nadzieje że DrewniaQ jeszcze przed premierą zdąży opisać wrażenia ze spolszczenia.

• DrewniaQ
  • DrewniaQ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Walcząca Triada
  • Walcząca Triada
  • Chaotic Neutral
Więcej
2009/02/20 11:38 #1688 przez DrewniaQ
Tak, już piszę. Gram powolutku, swoim tempem. Rzekłbym nawet, że wolniej niż swoim bo teraz łażę we wszystkie możliwe miejsca i czytam dialogi. Teraz moja znajomość angielskiego jest taka, że bez problemu mógłbym przejść grę bez spolszczenia ale nawet nie sądziłem ile frajdy sprawia zobaczenie ojczystego języka na ekranie. Dosłownie przez cały czas gry na mojej twarzy widnieje olbrzymi rogal, który wcale nie ma zamiaru zniknąć. Być może będzie to trochę głupio wyglądać gdy w grze dojdzie do jakiś dramatycznych wątków, a ja dalej będę się szczerzył jak głupi no ale cóż. Moja wina, hehe. Aktualnie jestem po odbyciu misji w Jaskini Ognia(taaak, nie w Cave of Fire, w Jaskini Ognia)i zdobyciu Ifrita. Oczywiście czas 10 minut był wystarczający. Odnośnie samego spolszczenia to bardzo dobre wrażenie robią poszczególne postacie. Mówię tu oczywiście o ich sposobie wysławiania się. Różnice naprawdę widać gdy Squall oprowadza Sephie po ogrodzie. Tych dwoje mówi w tak różny sposób, że naprawdę ciężko mi było ukryć podekscytowanie w trakcie gry. Bardzo fajnie wygląda też dialog z Raijinem w Kafeterii albo z pełnymi zazdrości fanami Quistis("Sam na sam z instruktor Trepe?" ). A totalnie poległem i tarzałem się ze śmiechu gdy przeglądałem komputer w klasie i czytałem forum. Normalnie czuć ten klimat jaki panuje na szkolnych forach(głupki, bluzgi i kilku nierozgarniętych gości). Po prostu MISTRZOSTWO! ;)

Na koniec drobne informacje techniczne:
Squall lvl 10
Quistis lvl 11
Quetzacoatl lvl 9
Shiva lvl 8
Ifrit lvl 1

Więcej
2009/02/20 18:56 #1694 przez Keliose
Użytkownik Keliose odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
O rany! Jaka szkoda, że nie odkryłam tej strony jeszcze przed owym konkursem, w którym wygrał DrewniaQ :( Mogłabym i ja być posiadaczką kubeczka (najlepiej z portretami Squalla i Laguny :blush: )

No cóż, życzę Drewniaczkowi i wszystkim innym graczom wiele radości ze spolszczonej gierki - jeszcze tylko 5 godzin i 4 minuty!!!

Sashiburi da ne, Craudo...

• DrewniaQ
  • DrewniaQ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Walcząca Triada
  • Walcząca Triada
  • Chaotic Neutral
Więcej
2009/02/20 20:18 #1698 przez DrewniaQ
Nawet nie wyobrażasz sobie kobieto do czego musiałem się posunąć żeby wygrać konkurs. Na jakie osobiste wyznanie musiałem się zdobyć...jakby co to zajrzyj do topicu o CosmoFF, a dokładniej do topicu o konkursie i przeczytaj go od początku do końca, hehe.

Więcej
2009/02/21 00:51 #1714 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Spolszczenie FFVIII (nasze wrażenia)
Za krótko grałem żeby napisać coś obszerniejszego. Colly nie darował nawet liście płac, a całość narazie wydaje się świetna. Tylko taki jeden zonk nie wiem czy to przez spolszczenie czy przez coś innego: Mam nawyk zmiany imienia głównym bohaterom FFów na swoje prawdziwe, jak teraz gram w podpisach i kto coś do mnie nie mówi zawsze jest to Squall. Oczywiście nic poważnego, bo grać nie przeszkadza podaje jednak jako ciekawostke :P

Pozdrawiam i wracam do gry

Donacja Discord