Forum

Nasze projekty

FFVII:CC - postęp prac

Więcej
2012/06/25 21:08 - 2012/06/25 21:11 #8939 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac

Noel Kreiss napisał: Kuję widziałem i wygląda bardziej jak Japończyk.

O, jeszcze się z taką opinią nie spotkałam. ;) Faktycznie Japończyk pełną gębą. media.animegalleries.net/albums/userpics...20IX%20Kuja.jpg?=123

A co do FF VII: CC to w porównaniu do innych FF'ów i tak jest dość zbalansowane jeśli chodzi o wygląd męskich postaci. Przynajmniej tak mi się wydaje. Dobre anime by z tego zrobił. :P
Ostatnia edycja: 2012/06/25 21:11 przez Lacus Clyne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/10 14:06 #8951 przez Pitroxxx
Użytkownik Pitroxxx odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
chciałem się spytać jaki jest postęp prac, bo bardzo oczekuje tego spolszczenia.

• audion
  • audion Avatar
  • Wylogowany
  • Cúchulainn
  • Cúchulainn
  • Jak ze mną rozmawiasz, to patrz mi prosto w oczy.
Więcej
2012/07/10 17:15 - 2012/07/10 17:16 #8952 przez audion
Użytkownik audion odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
Że zacytuję naszą drogą adminkę, która napisała coś dwie strony wcześniej, a czego jak widać nie chiało ci się przeczytać :

Generalnie uważam, że nie mamy obowiązku się tłumaczyć z tego, co robimy, kiedy robimy, dlaczego tak wolno i czemu nie jutro. Ale ponieważ lubię być miła, więc co mi tam, wyszczególnię, czym się obecnie zajmujemy - razem, osobno i ogólnie jako grupa:

- tłumaczenie do FFX
- praca nad ostateczną łatką do FFVIII
- poradnik do FFVIII (duży, w pdfie)
- tłumaczenie do CC
- Chronidia (gra osadzona w realiach FF)
- poradnik do FFXIII (w wersji na stronę, na razie wrzuciliśmy info o postaciach i systemie).

Trochę tego jest i nie da się robić wszystkiego naraz. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę taki drobny szczególik, że nie jesteśmy gimnazjalistami, którzy po odrobieniu lekcji nie mają już nic do roboty, ale że obydwoje pracujemy, nierzadko po więcej niż osiem godzin na dobę. Taki lajf, że nie ma czasu na wszystko. A w dodatku jesteśmy na tyle bezczelni, że sami też bardzo lubimy grać i poświęcamy także czas na zupełnie bezproduktywną, niesłużącą nikomu rozrywkę. Ot, takie z nas wredne leniuchy.

Merytorycznie: spolszczenie ma się dobrze, na razie stoi i czeka na swoją kolej. Żadnych dat, nawet w przybliżeniu, jeszcze nie podajemy, bo nie ma to na razie sensu. Będzie, kiedy będzie. Do tego czasu proponuję zająć się czymś, co umili czas oczekiwania. Dragonie drogi, zacznij hodować fasolę w słoiku, przygarnij bezdomnego kotka albo naucz się robić pasty twarogowe. Zobaczysz, czas Ci szybko zleci

Napisała też coś stronę wcześniej, praktycznie zaledwie trzy tygodnie temu (więc bardzo niedawno), ale tego zapewne także nie chciało ci się czytać:

Spolszczenie do CC na pewno będzie wcześniej niż do FFX. Korekta warstwy dialogowej zbliża się powoli do końca Pozostaje jeszcze przetłumaczenie menu i jądra gry, a potem testy. Tak więc trochę to jeszcze potrwa, ale jest już bliżej niż dalej

No i jak przy takim podejściu potencjalnych odbiorców, którym się nie chce nawet kilku postów przeczytać, ma się chcieć naszym najwspanialszym ( :D ) adminom.

Co nas nie zabije, to nas udziwni.
Ostatnia edycja: 2012/07/10 17:16 przez audion.

Więcej
2012/07/10 18:25 #8953 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac

audion napisał: No i jak przy takim podejściu potencjalnych odbiorców, którym się nie chce nawet kilku postów przeczytać, ma się chcieć naszym najwspanialszym ( :D ) adminom.

Ja bym jednak nie przesadzała. Audion, nie rób za straszaka, bo za chwilę każdy będzie się bał spytać o spolszczenie, a przecież zainteresowanie motywuje do pracy, co nie? Kolega wcześniej zapytał się grzecznie i wskazał jedynie, że oczekuje spolszczenia. Dajże ludziom pożyć! :P

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2012/07/10 18:29 #8954 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
Może kolega Pitroxxx myślał, że w ciągu tych trzech tygodni wiele się w tej kwestii zmieniło :P Zmieniło się tyle, że warstwa dialogowa przeszła pierwszą korektę. Menu nadal nie jest przetłumaczone, dialogi w grze nie były jeszcze testowane, toteż nie zmieniamy procentu tłumaczenia na górze strony. Ale projekt jest następny w kolejce za poradnikiem do FF8, który jest już prawie gotowy.

• audion
  • audion Avatar
  • Wylogowany
  • Cúchulainn
  • Cúchulainn
Więcej
2012/07/10 18:45 - 2012/07/10 18:46 #8955 przez audion

Lacus Clyne napisał: Ja bym jednak nie przesadzała. Audion, nie rób za straszaka, bo za chwilę każdy będzie się bał spytać o spolszczenie, a przecież zainteresowanie motywuje do pracy, co nie? Kolega wcześniej zapytał się grzecznie i wskazał jedynie, że oczekuje spolszczenia. Dajże ludziom pożyć! :P

Nie robię za straszaka, tylko uzmysławiam, że odpowiedzi na kolegi pytania są na forum i nie po to ktoś pisał posty, by je ignorować. Równie dobrze możemy co drugiego posta odpowiadać to samo, tylko czy faktycznie tego chcemy? :P Jeśli się moje podejście do sprawy nie podoba, to zawsze są hot dogi, które można zabrać :P

Ostatnia edycja: 2012/07/10 18:46 przez audion.

Więcej
2012/07/10 20:37 #8960 przez Pitroxxx
Użytkownik Pitroxxx odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac

audion napisał: Że zacytuję naszą drogą adminkę, która napisała coś dwie strony wcześniej, a czego jak widać nie chiało ci się przeczytać :

Generalnie uważam, że nie mamy obowiązku się tłumaczyć z tego, co robimy, kiedy robimy, dlaczego tak wolno i czemu nie jutro. Ale ponieważ lubię być miła, więc co mi tam, wyszczególnię, czym się obecnie zajmujemy - razem, osobno i ogólnie jako grupa:

- tłumaczenie do FFX
- praca nad ostateczną łatką do FFVIII
- poradnik do FFVIII (duży, w pdfie)
- tłumaczenie do CC
- Chronidia (gra osadzona w realiach FF)
- poradnik do FFXIII (w wersji na stronę, na razie wrzuciliśmy info o postaciach i systemie).

Trochę tego jest i nie da się robić wszystkiego naraz. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę taki drobny szczególik, że nie jesteśmy gimnazjalistami, którzy po odrobieniu lekcji nie mają już nic do roboty, ale że obydwoje pracujemy, nierzadko po więcej niż osiem godzin na dobę. Taki lajf, że nie ma czasu na wszystko. A w dodatku jesteśmy na tyle bezczelni, że sami też bardzo lubimy grać i poświęcamy także czas na zupełnie bezproduktywną, niesłużącą nikomu rozrywkę. Ot, takie z nas wredne leniuchy.

Merytorycznie: spolszczenie ma się dobrze, na razie stoi i czeka na swoją kolej. Żadnych dat, nawet w przybliżeniu, jeszcze nie podajemy, bo nie ma to na razie sensu. Będzie, kiedy będzie. Do tego czasu proponuję zająć się czymś, co umili czas oczekiwania. Dragonie drogi, zacznij hodować fasolę w słoiku, przygarnij bezdomnego kotka albo naucz się robić pasty twarogowe. Zobaczysz, czas Ci szybko zleci

Napisała też coś stronę wcześniej, praktycznie zaledwie trzy tygodnie temu (więc bardzo niedawno), ale tego zapewne także nie chciało ci się czytać:

Spolszczenie do CC na pewno będzie wcześniej niż do FFX. Korekta warstwy dialogowej zbliża się powoli do końca Pozostaje jeszcze przetłumaczenie menu i jądra gry, a potem testy. Tak więc trochę to jeszcze potrwa, ale jest już bliżej niż dalej

No i jak przy takim podejściu potencjalnych odbiorców, którym się nie chce nawet kilku postów przeczytać, ma się chcieć naszym najwspanialszym ( :D ) adminom.

Dla twojej wiadomość przeczytałem cały ten temat i tylko chciałem się dowiedzieć czy coś dalej ruszyło bo jak napisałem bardzo oczekuje tego spolszczenia bo średnio znam angielski (możecie się śmiać) ale idę dopiero do 1g i nie znam zbyt perfekcyjnie angielskiego

Więcej
2012/07/10 20:43 #8962 przez Piterevo
Użytkownik Piterevo odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac

Lacus Clyne napisał:

audion napisał: No i jak przy takim podejściu potencjalnych odbiorców, którym się nie chce nawet kilku postów przeczytać, ma się chcieć naszym najwspanialszym ( :D ) adminom.

Ja bym jednak nie przesadzała. Audion, nie rób za straszaka, bo za chwilę każdy będzie się bał spytać o spolszczenie, a przecież zainteresowanie motywuje do pracy, co nie? :P

A kto się tam audiona boi...?

Kolega Pitroxxx sam już opisał o co mu chodziło i przyznaję mu rację, bo Crisis Core jest fajny i wciąga, a głupio w to grać nie wyciągając większości z fabuły.

PS. Raz na ruski rok tu wpadam i tyle mam tylko do napisania. Wybaczcie... ;)

• audion
  • audion Avatar
  • Wylogowany
  • Cúchulainn
  • Cúchulainn
Więcej
2012/07/10 20:53 - 2012/07/10 20:53 #8963 przez audion

A może czas zacząć się bać?

Ostatnia edycja: 2012/07/10 20:53 przez audion.

Więcej
2012/07/10 21:09 #8964 przez Piterevo
Użytkownik Piterevo odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac

audion napisał:

A może czas zacząć się bać?

Nie sądzę, oj nie sądzę...

Donacja Discord