Forum

Nasze projekty

Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2011/11/05 16:47 #7659 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Ci, którzy śledzą aktualizowany wskaźnik postępu, zauważyli już, że prace przez jakiś czas stały w miejscu, ale ostatnio znowu ruszyły :) Tak już jest, że zawsze angażuję się w kilka twórczych projektów i muszę stosować płodozmian, żeby się nie znudzić. Przez jakiś czas zajmowałam się głównie tłumaczeniem do CC, a teraz znowu wrócił na tapetę poradnik.

W tym momencie mogę już ocenić, że liczba stron może lekko przekroczyć 400, ale do 450 raczej nie dojdzie. Na pewno nie będzie czwartej serii próbnych stron. W tym momencie gotowe mam następujące działy:
- podstawy
- porady
- postacie
- GFy
- opis przejścia
- zadania poboczne
- chocobo
- bestiariusz
- lokacje.

Lwia część jest zatem zrobiona, pozostały mi jeszcze:
- wstęp i sterowanie
- samouczek
- magia
- przedmioty
- zamiana
- karty
- dział SeeD
- ciekawostki i teorie.
(Czyli te wszystkie najnudniejsze tabelki, listy i inne mało twórcze rzeczy :P)

Dość prawdopodobne zatem jest, że praca twórcza zostanie zakończona jeszcze w tym roku, ale oczywiście nie oznacza to wcale, że dostaniecie poradnik na Gwiazkę :P Potem czeka nas jeszcze drobiazgowa korekta (patrząc na strony wykonane rok temu, już mam ochotę je całkiem pozmieniać) i wydrukowanie z tego pdfa. Wraz z wydaniem poradnika Robin opublikuje też ostateczną (miejmy nadzieję) łatkę do spolszczenia - poradnik bardzo pomógł wydobyć na światło dzienne sporo błędów i nieścisłości w tłumaczeniu.

Na dzień dzisiejszy wiemy już także, że nie będziemy prowadzić żadnej akcji z drukowaniem poradnika w wersji papierowej. Powód jest prosty - żadne z nas nie ma na to czasu. Postaramy się, aby poradnik nadawał się do wydrukowania, jeżeli ktoś sobie tego życzy (tak, zrobię te marginesy :P). Jeśli ktoś będzie chciał mieć poradnik w formie tradycyjnej na półce, to proszę bardzo, ale będzie musiał sobie to załatwić na własną rękę.

Wielkie dzięki wszystkim, którzy czekają na poradnik i popędzają mnie do roboty :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/05 18:58 #7661 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Będzie to niegrzeczne, lecz ...

1. Ja chcę wersję wydrukowaną. PDF się nie liczy
2. Chcę specjalną dedykację dla mnie :>
3. Chcę specjalną wersję Diablosową. Nie interesuje mnie, co i jak z tego zrobisz. Chcę Diablosa

Ot, tyle ode mnie. Mam nadzieję, iż uwzględni Pani me oczekiwania :>

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2011/11/05 19:35 #7662 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Siano, znowu zapomniałeś sobie ustawić budzik i nie wziąłeś dzisiaj tabletek, widać efekty :P

Do listy rzeczy, które pozostały mi do zrobienia, zapomniałam dodać okładki. Prawdopodobnie nad nią będę się najdłużej głowić :P

• audion
  • audion Avatar
  • Wylogowany
  • Cúchulainn
  • Cúchulainn
  • Jak ze mną rozmawiasz, to patrz mi prosto w oczy.
Więcej
2011/11/05 19:49 - 2011/11/05 19:50 #7663 przez audion
Użytkownik audion odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

Emoonia napisał: Prawdopodobnie nad nią będę się najdłużej głowić :P

Daj snopek siana z rogami :) . Będzie Diablos dla Siana i milion teorii odnośnie tego, do czego to nawiązuje :) .

1. Ja chcę wersję wydrukowaną.

Emoonia spełni Twoje życzenie i prześle Ci poradnik wydrukowany mailem.

2. Chcę specjalną dedykację dla mnie :>

Emka, napisz mu "dupa, dupa, dupa, cycki" i będzie zadowolony :)

3. Chcę specjalną wersję Diablosową. Nie interesuje mnie, co i jak z tego zrobisz. Chcę Diablosa

Odnośnie tego poczytaj wyżej :P

Co nas nie zabije, to nas udziwni.
Ostatnia edycja: 2011/11/05 19:50 przez audion. Powód: Bo mózg mnie swędzi i ciężko podrapać :)

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2011/11/05 23:47 #7665 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
To cieszę się, że prace nad oczekiwanym poradnikiem zostały wznowione ^^ zaczęłam już powątpiewać w powodzenie tej "misji". Obawiam się, że życzenia Sianexa nie zostaną spełnione ze względu tego co Emunia napisała pod ostatnim newsem zc działami. Przepraszam, jeśli się jednak pomylę.

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2011/11/06 08:24 #7666 przez Em

Kaoris napisał: zaczęłam już powątpiewać w powodzenie tej "misji".

No ja bardzo proszę, bez takich. Nie porzuca się projektu, który jest w 90% skończony :P

Kaoris napisał: Emunia

Chyba zacznę się tak podpisywać... słodkie! :)

Więcej
2011/12/11 14:14 #7797 przez mazi939
Użytkownik mazi939 odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Domyślam się, że nazwy własne typu przedmioty, magia itp. będą w j.polskim. Czyli osoby preferujące anglojęzyczną wersję będą musiały zainstalować spolszczenie?

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2011/12/11 15:03 #7798 przez Em
Poradnik będzie przystosowany do FF8 z zainstalowanym pełnym spolszczeniem. Jest to jedyny poradnik tworzony dla osób, które grają w polską wersję. Dla tych, które wolą wersję anglojęzyczną, jest wiele innych poradników, zarówno oficjalnych (Bradygames, Piggyback), jak i w wersji online. Ten będzie więc wyjątkowy, bo dostosowany całkowicie do spolszczonej wersji. Jeśli więc preferujesz wersję anglojęzyczną, masz znacznie szerszy wybór poradników, z których możesz korzystać :P

Więcej
2011/12/11 15:55 - 2011/12/11 15:57 #7799 przez mazi939
Użytkownik mazi939 odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Szacunek dla Was, że takowy poradnik powstaje. Tyle razy, co już się w to grało... I mimo, że jestem już pełnoletni to niezwykłe wspomnienia dalej powracają. Ale mój tato nie daje za wygraną i przynajmniej raz lub dwa razy do roku przechodzi ff8 ;) Od kilku lat już męczy wersję pecetową. Chciałem zainstalować spolszczenie, ale niestety nijak nie idzie ustawić, żeby nie było czarnych kwadratów i żeby chodziło płynnie, więc gra na angliku. Już nie wspomnę jaka była ekscytacja, gdy ok. roku 2003 kuzyn był w kafejce internetowej i wyczytał jak zrobić Doomtrain'a i wiele innych rzeczy :silly: Przepraszam, za taką wylewną wypowiedź, ale nie mogłem się powstrzymać. :lol:
Ostatnia edycja: 2011/12/11 15:57 przez mazi939.

Więcej
2011/12/11 16:33 #7801 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

mazi939 napisał: Chciałem zainstalować spolszczenie, ale niestety nijak nie idzie ustawić, żeby nie było czarnych kwadratów i żeby chodziło płynnie, więc gra na angliku.

Tu nie chodzi o spolszczenie, tylko o ustawienia, które się zmieniają bez sensu podczas zmiany plików. Trzeba wejść w FF8Config.exe i w zakładce "Grafika" ustawić renderer na "Programowy". W samym programie jest błąd i nie wyświetla się możliwy wybór w tym miejscu, ale wystarczy kliknąć na nazwę renderera (aby ją zaznaczyć) i nacisnąć na klawiaturze strzałkę w dół/górę, żeby się zmieniło na to, co trzeba. Po tym naciskamy OK i działa ;)
Oczywiście pobierz aktualne spolszczenie, jeżeli poprzednią wersją ściągałeś np. 2 lata temu :)

Donacja Discord