Forum

Nasze projekty

Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Więcej
2009/08/21 12:48 #2978 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Ankh napisał:

człowieku, na to wszystko już były odpowiedzi...albo udzielane przeze mnie albo przez innych użytkowników. Może wreszcie je przeczytasz? Miło by było...i nie cytuj całych wypowiedzi bo przewija nie pół strony żeby przeczytac w sumie dwie linijki tekstu nie jest fajne ;)

Co ty bredzisz ?
Nie było żadnych odpowiedzi udzielanych.
To wszystko było nowe co napisałem.
Podałem również linki do strony gdzie były ciekawsze rozważania niż tutaj czy na IW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/08/21 12:51 #2982 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Chyba jednak nie czytasz naszych postów i piszesz sam ze sobą. na każdy Twój argument był nasz kontrargument, a Ty z kolei przedstawiasz tylko zasadę "nie i już".

Więcej
2009/08/21 13:03 #2986 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Tamashi, to robi się już nudne. Wystarczyłoby, żebyś czytał, co się do Ciebie pisze.

Teraz Colly sobie twierdzi, że Artemizja na końcu mówi o SWOIM DZIECIŃSTWIE, a nie ich (zapewne pomaga mu to w przekonywaniu samego siebie, że Rinoa to Artemizja).

Nie kwestionuj tego, co wiem o japońskiej wersji gry i nie kwestionuj rzeczy, które zostały stamtąd wyciągnięte. To nie ja twierdzę, tylko Square, w japońskiej wersji.
Popatrz dookoła - wszyscy się z Ciebie śmieją i to na trzech różnych forach - tutaj, na Inner World i na Krypcie.

Nie szanujesz innych użytkowników, uważasz, że wszyscy poza Tobą bredzą i gadają głupoty, ponadto traktujesz wszystkich swoją miarą (co pokazałeś na innym forum dobitnie - śmiałem się z tego Twojego modyfikowania postów jakieś pół godziny). Nie będziemy takich zachowań tolerować.

Więcej
2009/08/21 13:08 #2987 przez Ankh
Użytkownik Ankh odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

tamashi napisał: Ankh napisał:
ten filmik to przecie jeden wielki bełkot jest o.O Jeśli dobrze zrozumiałam to chodzi o to, że Artemizja wpłynęła na umysł Squalla tak aby to ją uwielbiał, nie Rinoę. W sumie niegłupi pomysł zważywszy na ostatnie słowa Artemizji ("Ja jeszcze...nie zniknęłam..." i ostatkiem sił wypycha Squalla z normalnego czasu, why not), ale to nie ma nic do rzeczy. Nawet potwierdza teorię Rinoa=Artemizja, bo w sumie po co Artemizji uwielbienia jakiegoś tam SeeD? jedyne wytłumaczenie to to że Rinoa chce żeby Squall ją kochał w każdej postaci...

no i miałam nic nie pisać i nie dotrzymałam słowa
Chyba nie o to chodziło o czym piszesz.
Ostatkiem sił Artemizja wypycha Squalla z normalnego czasu ?
Gdzie to było bo nic takiego nie widziałem ?

Pamiętasz jeszcze filmik który zamieściłeś? Teorię którą wysnułam na podstawie tego filmiku, paru końcowych scen i ostatniego filmiku w grze wyśmiałeś. A przecież ta teoria jest całkiem niezła odpowiedzią na Twoje pytanie, tylko po prostu zjechałeś dla zasady, bez zrozumienia treści.

Więcej
2009/08/21 13:16 #2989 przez tamashi
Colly napisał:

Twojego modyfikowania postów

Modyfikować posty mogę kiedy chcę i gdzie chcę i ty mi tego nie zabronisz.
Nie było odpowiedzi na pytania przeze mnie zadane więc je napisałem.

Poza tym to są bezsensowne argumenty za tym, że Rinoa to Artemizja.

Więcej
2009/08/21 13:20 #2991 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
tamashi napisał:

Poza tym to są sensowne argumenty za tym, że Rinoa to Artemizja.

No widzisz i już się z nami zgadzasz :D

Więcej
2009/08/21 16:46 #3029 przez tamashi
Sharik napisał:

** To wątek dyskusji o artykule: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII **

Dlaczego z kompresji zrobiliscie konwersje?
Skad zwiazek Riona i Squalla jesli w pierwotnym swiecie Ultimeci nie doszlo do znanych nam wydarzen?

Skoro tak, to nawet, gdyby do pożycia doszło w noc poślubną,

Czemu nawet? Bardziej pasuje slowo - dopiero. Mogla poznac Generala na drugi dzien i isc z nim do lozka. Oczywiscie przesadza, ale jednak.

Odnośnie tego, że Rinoa to NIE jest Ultimecia najlepiej obrazuje spotkanie Squalla, Rinoy i Ultimecii na końcu gry.
Dosłownie brak żadnej reakcji ze strony Ultimecii.
A jak by założyć że nie pamięta kim była, ani Squalla to już wtedy tracą sens wszystkie motywy jakie by mogła mieć jakby była Rinoą.

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2009/08/23 01:35 #3069 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Aa, tak sobie odpowiem, bo może to jeszcze kogoś zainteresuje, a i może nawet dalsza dyskusja na ten temat będzie.

Oczywiste, że Rinoa będzie w ogrodzie ze Squallem mieszkać bo przecież Squall nie odejdzie z Seed tak od razu.

Z SeeD nie odejdzie, ale co za problem mieszkać i pracować gdzieś indziej, kiedy zdobył już wykształcenie ? No chyba że w Ogrodzie zajmie się administracją lub zostanie instruktorem, co zresztą byłoby nawet bardzo prawdopodobne.

Final Fantasy to nie jest gra o miłości lecz miłość jest tu wyjątkowo ważna i nie jest byle jaka lecz przepiękna.

Zaraz mnie zemdli...

A absolutnie nie uwierzę w teorię Rinoa=Artemizja bo Rinoa=100 % dobro, a Artemizja=100 % zło.

I właśnie mnie zemdliło..
Człowieku, nie ma czegoś takiego, jak 100% dobro, chyba że mówimy o Jezusie Chrystusie (a i ten potrafił się wkurzyć i wygonić kupców ze świątyni, so nevermind that) ;)
I znowu powraca kwestia tej w 100% dobrej córeczki i jej stosunku do własnego ojca... Chwila, ja się chyba od 3 tygodni powtarzam i nadal nie dociera @_@
I w życiu też nie powiedziałabym, że Ula jest zupełnie zła - bo zapewne miała powody swojego postępowania.

Nawet po stracie rycerza taka zmiana jest niemożliwa.

Och, czyżby tak niedawno wynoszona na piedestał SZALENIE MĄDRA Edea myliła się co do tej kwestii ? ;)
Nie, nie myliła się. Miała rację. Po stracie rycerza taka zmiana JEST jak najbardziej możliwa. Zwłaszcza, jeśli założysz (w co nie śmiem wątpić), że miłość pomiędzy Szwałem a Rincią jest tak bardzo silna. Zacznij się oswajać z tą myślą, że ludzie pokrzywdzeni przez los MOGĄ naprawdę BARDZO się zmienić. A samotnośc tylko im to ułatwi.

ŻE by pominąć wszelką logikę postaci i kierować się tylko tymi pseudodowodami jak pierścień, imię Gifa, skrzydła, przenoszenie umysłu w przeszłość do znanych osób i chyba coś tam jeszcze było.

Ja się chyba naprawdę muszę powtarzać. O pierścieniu już pisałam, że to dość słaby argument, o skrzydłach też już było, zapomniałeś za to o pochodzeniu imienia Artemizji i właśnie o tych istotnych w grze dialogach, które jak najbardziej teorię potwierdzają i stanowią jej solidne fundamenty.
Wzmianki o przenoszeniu umysłu w przeszłość znanych osób nie rozumiem - co mają umiejętności Ellone do teorii o Ulce i Rinoi ?

Pleaides jak nie widziałaś to wpisz na yotube Rinoa Ultimecia i zobacz dowody, że ona nie jest Artemizją.

Obejrzałam filmik i nadal nie widzę dowodów. Mógłbyś mi tak, jak kawę na ławę, je wyłożyć ? Oczywiście, jak już będziesz mógł na forum pisać...

Jest również dowód na to, że jest po kształcie twarzy, ale to wszystko mnie nie przekonuje.

Ja mam wciąż dejavu... O rysach twarzy chyba też już dziesiątki razy pisałam, więc przekonywać mnie pod tym względem nie musisz.

I CO WAŻNE. Teraz Colly sobie twierdzi, że Artemizja na końcu mówi o SWOIM DZIECIŃSTWIE

Że co, proszę ? O.O Colly chyba cytował to, co było w oryginale, czyli cytował tekst z GRY, a nie, że coś twierdził wedle własnego widzimisię ! :o

Ale jaja...

Artemizja ani słowem NIE zwraca się do Rinoy. Nie daje żadnego sygnału, ze traktuje ją inaczej niż WSZYSTKICH SEED, ani Squalla również. Jak się tam pojawili to jedynie się wściekała mówiąc, że nienawidzi Seed. (...) to na pewno jakaś była by jej reakcja na pojawienie się Squalla i Rinoy z PRZESZŁOŚCI.

Też już o tym pisałam. Artemizja mogła po prostu nienawidzić siebie z przeszłości. Może obwinia się za to, co się z nią stało.. Może obwinia siebie, że jej losy się tak potoczyły, może woli zniszczyć w takim razie wszystko, łącznie z osobami, które kiedyś kochała.. Może jest już wyjałowiona z uczuć wyższych i jej wszystko jedno.. Może zeżarła ją nienawiść - min. do SeeD.. Może, może... Kto to wie ?
I o niczym to nie świadczy, bo ja także byłabym dla siebie samej chłodna i wyrachowana, gdybym spotkała siebie w przeszłości :P

Ogólnie czy to co się dzieje na końcu to sprawka Artemizji czy jest na to jakieś wytłumaczenie, że pomylił czasy

To byłą tylko wizja Squalla, tak zresztą, jak podawał autor nawet w tym filmiku na YT, który przed chwilą chciałeś, abym obejrzała.

Co ty bredzisz ?
Nie było żadnych odpowiedzi udzielanych.

Hmm, zdaje się, że większośc forum tutaj ma jakieś urojenia, bo jesteśmy pewni, że nie raz o takich sprawach pisaliśmy ^^

Modyfikować posty mogę kiedy chcę i gdzie chcę i ty mi tego nie zabronisz.

Kwestią jest nie to że je modyfikujesz, tylko JAK to robisz ;) Ale co tam, każdy orze jak może ;)

Poza tym to są bezsensowne argumenty za tym, że Rinoa to Artemizja.

Tak samo bezsensowne są te, że nią nie jest :P

Ale to już wiesz.

Przy okazji: straszliwie rozbawił mnie post Grisznaka z forum IW, w którym to streszcza fabułę ósemki. Wkleję to tutaj, może ktoś się pośmieje wraz ze mną:

Niezastąpiony guru sekty IW, Grisznak, napisał:

A i proszę, fabuła ósemki: grubas - rozwodnik, zadłużony u krzyżówki Jabby i budyniu dr Oetkera, kieruje ufo - akademią wojskową, w której porwane z sierocińców dzieci wychowuje się na pozbawione skrupułów i moralności maszyny do zabijania, mające pracować na rzecz pana dyrektora, który bez cienia wątpliwości wysyła nastolatki na linię frontu, nie troszcząc się nawet o to, co się z nimi stanie. Zauważyliście, że w Balamb Garden nie ma cmentarza dla poległych? Znaczy, że co zwłoki towarzyszy porzuca się na polu walki? A może karmi się nimi Norga?

Aby mieć całkowitą pewność co do lojalności swoich niewolników, grubas - konus daje im GFy, niby skuteczną broń, ale w rzeczywistości narzędzie, które kasuje z umysłów ofiar wspomnienia. A po co grubas stworzył to wszystko? Żeby wykończyć własną żonę...

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2009/09/14 14:16 #3299 przez Squall24
Użytkownik Squall24 odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
hahahahahahahahaha <spada z krzesła tuzin tuzinów razy>. NO ja nie moge, to sie nazywa temat na poprawe humoru. Tamashi, ile ci placa za gadanie takich glupot ? Jak chcesz moge dac ci 2x tyle, bo czesto zdarzaja mi sie przykre dni.
Taka sprawa Colly do Ciebie

Świadkowie Jehowy wykluczają od siebie Jezusa, bowiem nie zachowuje się tak, jak oni chcą, mimo że nazywają sami siebie Chrześcijanami.

Właśnie że tak nie jest, bez urazy, ale jak czegoś nie wiesz, to nie komentuj, ok? Tak się składa, że jestem Świadkiem i wiem jak jest. Tak naprawdę my naśladujemy Jezusa (czyt. jesteśmy Jego naśladowcami). Jak nadal uważasz, że masz racje, to daj mi jakieś dowody (nie od ludzi). Ok to na tyle.

Teraz do rzeczy.
Teoria (doświadczenie) to przypuszczenie naukowe
[Haha, przypomina mi się fizyka, ale szczegół]

Teoria z "dowodami" to już nie teoria, tylko prawda. Możesz sobie nie wierzyć, że tak jest, ale WIĘKSZOŚĆ użytkowników tej strony tak uważa. jedyną osobą, która mówi do ludzi "złym tonem" - jesteś ty. Przynajmniej nie jest tu nudno, pisz dalej, ale nie obrażaj innych, bo potrafię być zua.

Nie ma ludzi 100% dobrych i 100% złych, np. Rinoa. Niby wg. ciebie jest dobra, ale dla swojego ojczulka jest zła, może powiesz że ma jakieś powody? Też nie ma ludzi 100% złych, np. Ulka (pozwolisz Plei, że ściągnę :P). Niestety, nie potrafię ci w tej chwili podać przykładu, ale wiesz...

Sidi, Siano, Drewniaczku, Plei i Emoonciu, macie ode mnie hot doga, oczywiście Colly też.

Squall24

P.S. kurcze, co 6h mogę dać hot doga, jak coś dam wam niedługo :D

Więcej
2009/09/14 14:53 #3300 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Squall, odnośnie kwestii religijnych - mam nadzieję, że się na mnie nie obrazisz ;) - jesteś jeszcze naprawdę bardzo młoda. Jak przypuszczam, jesteś wychowana od dziecka w tej religii i nie miałaś żadnego wyboru. Wiem, jak to jest, bo... wiem, co ja myślałam, jak miałam tyle lat, co Ty. Mam nadzieję, że jak będziesz dorosła, to będziesz miała tyle silnej woli, żeby samodzielnie zdecydować, co dla Ciebie dobre (nieważne, co wybierzesz) - nie wątpię, że tak będzie, bo jesteś bardzo inteligentną osobą ;) A wiadomości i opinii dobrze jest zasięgać zawsze z różnych źródeł, nie tylko z wewnątrz, ale także i z zewnątrz. Tyle ode mnie, tak całkiem offtopicznie i mędrkująco, wiem, że piszę jak stara ciotka, aż się sama sobie dziwię ;) :P

Tamashi wycofał się z dyskusji jak na razie, ma wiele innych miejsc, w których może dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami i opiniami. Niech pisze sobie na zdrowie, jeśli mu to sprawia przyjemność :P

Ja żywię więcej sympatii do Artemizji niż do Rinoi, bo po tej pierwszej przynajmniej widać, że myśli :P Wydaje mi się, że lata, które dzielą lekkomyślną nastolatkę od cynicznej czarownicy, nie będą dla Rinoi zbyt łaskawe. Pewnie nigdy się nie dowiemy, co tak naprawdę siedziało w głowach twórców FF8 (pytanie, czy oni sami wiedzą :P), ale Artemizja na pewno ma jakiś motyw swoich działań. Szkoda, że zarówno fabuła ósemki jest tak niedokończona, jak i tłumaczenie z japońskiego zostało tak skopane :/

Donacja Discord