Forum

Nasze projekty

Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2009/08/20 02:17 #2900 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Ja ją lubię mimo tego, jaka czekała ją przyszłość.

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/08/20 03:09 #2902 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Sorceress Rinoa napisał:

Jestem po prostu na ciebie wkurzona. Ja też w to nie wierzyłam, ale dopuściłam to do siebie.

Same domysły to za mało by uwierzyć w tą teorię.
Jak dla kogoś wystarczą to jego sprawa.
Dopuszczam te teorie na, które są dowody, a nie domysły czyli doszukiwanie się na siłę podobieństw. SE aż do takiego stopnia nie gmatwało tej gry żeby miliony fanów się głowiło nad tym czy Rinoa to Ultimecia.
Tak robią fanatycy gry, a nie normalni gracze.

Rozmawiam o tej grze tylko dlatego, że w nią grałem i wczoraj skończyłem, a grałem w nią TYLKO dlatego, że było spolszczenie.

Więcej
2009/08/20 04:50 #2903 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Sama ogromna zmiana Rinoy do Artemizji wydaje się niemożliwa bo to całkiem inne postacie i to zarówno z charakteru jak i wyglądu.

Ten argument pokazuje, że masz góra z 15 lat. Człowieku, czy Ty wiesz cokolwiek o normalnym życiu, takim poza komputerem? Ktoś, chyba Em, już Ci o tym pisał. Uważasz, że na przestrzeni lat ludzie nie mogą się zmienić aż tak? Przez TYLE lat. To wróć do mojej pierwszej wiadomości. GET A LIFE.

Tak, jesteśmy fanatykami i snujemy teorie. Wszyscy mamy setki godzin spędzone z "ósemką", niemal wszystkie sekrety w małym paluszku, a na szyjach nosimy Grievery. To prawda. Masz z tym problem? Ale mamy normalne życie, którego granie, dla jednych hobby, dla innych po prostu forma rozrywki, są tylko małą częścią. Nie odwrotnie. U Ciebie chyba jednak odwrotnie jest. Spłyń, koleś. Skoro to Twoja coraz bardziej żałosna linia obrony "bo jesteście tacy, a ja jestem normalny". Choć nie jesteś BTW.

Rozmawiam o tej grze tylko dlatego, że w nią grałem i wczoraj skończyłem, a grałem w nią TYLKO dlatego, że było spolszczenie.

O, tak, o tak, napieraj, prymus, napieraj! B) Bo widzisz, piszesz, bo wczoraj grę ukończyłeś, a grałeś TYLKO, bo wyszło spolszczenie? To powiedz mi, dlaczego mądrzysz się i krzyczysz, jak byś był co najmniej ósemkowym omnibusem, który gra od 456 lat, albo wręcz twórcą gry? To jest RPG. Ukończyłeś raz? Więc nie masz o grze zielonego pojęcia, na co Twoje dupowate myślenie ewidentnie wskazuje zresztą. Swoją drogą, dość żałosny powód na granie. Ja tam gram w gry, które mnie przyciągają, a nie dlatego, bo wyszły po polsku. I tak robi 98% graczy. Skoro więc grałeś TYLKO dla spolszczenia, możesz już skończyć. O tej grze nie wiesz nic.
Wyłącz komputer, wyjdź z domu. To naprawdę pomaga.

Niezła zadyma o jedną gierę B) Ale bronić będę, bo to najlepsza gra w jaką grałem, a ponadto - głupotę należy tępić. Pod każdą postacią. Pozdro & Poćwicz.

DrewniaQ napisał:
lol xD

O, tak, Stary ;) +1

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Więcej
2009/08/20 07:52 #2904 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Nie byłbym sobą, gdybym tego nie napisał, wybaczcie ;D

tamashi napisał:

Dopuszczam te teorie na, które są dowody, a nie domysły

Jeśli jakaś teoria ma dowody, to już nie jest teorią, a faktem ;)

tamashi napisał:

Jak ją skończyłeś, to porządnie się wyśpij, odpal jeszcze kilkukrotnie i może wtedy do ciebie dojdzie, że coś z tej teorii może być prawdą. Teoria jest jak kupa, każdy ma swoją. Lecz nie staraj się na siłę dawać nam swojej kupy, ponieważ my swoje kształtowaliśmy już jakiś czas i trudno je zmienić ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2009/08/20 08:03 #2905 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
tamashi napisał:

Te dowody są tyle warte co zeszłoroczny śnieg i bardzo wielu fanów (choćby na youtube) je z łatwością obala.

To tutaj o tym napisz. Na razie twierdzisz, że tak jest, ale jeszcze tych argumentów nie obaliłeś. Skoro nasze dowody są nic nie warte, to napisz konkretnie, dlaczego. Podaj jakieś kontrargumenty, co? Napisz jeszcze te, których ktoś używa do obalenia "z łatwością" argumentów płynących prosto z gry.

Sama ogromna zmiana Rinoy do Artemizji wydaje się niemożliwa bo to całkiem inne postacie i to zarówno z charakteru jak i wyglądu.

Och tak, naprawdę, niemożliwa, bo Rinoa jest milusia, a Artemizja zua, tak? A pomyślałeś o tym, że jakieś zdarzenia mogły to zmienić? Zwłaszcza, że sama gra nakierowuje gracza na to, co by się mogło stać, tzn. czarownica mogła stracić swojego rycerza.

Jak dla kogoś wystarczą to jego sprawa.
Dopuszczam te teorie na, które są dowody, a nie domysły czyli doszukiwanie się na siłę podobieństw. SE aż do takiego stopnia nie gmatwało tej gry żeby miliony fanów się głowiło nad tym czy Rinoa to Ultimecia.

Tylko problem jest taki, że na tę teorię są dowody, Square to nawet pośrednio potwierdziło, ale Tobie się to nie podoba i nie dopuszczasz do siebie tych dowodów, uznając je za absurdalne, bo się Tobie ta idea nie podoba i już. SE nie gmatwało gry do tego stopnia? Jeżeli by nie było nic na rzeczy, to gra miałaby tak płytką fabułę, że brazylijskie telenowele byłyby już lepsze. Byłaby to jedyna gra z serii FF, gdzie główny villain nie miałby motywu i działałby na zasadzie "Hahaha, wyskoczyłam se z krzaków i teraz skompresuję czas, bo mi się tak podoba, o."

A ty w dalszym ciągu się upierasz, że Rinoa to Ultimecia (wmawiasz również że Square tak mówi, a jest odwrotnie bo Square temu zaprzecza) i sądzisz, że większość fanów twierdząca, że to nie jest Ultimecia się myli ?

Pokaż mi, gdzie jest napisane oficjalnie w jakimś wywiadzie czy coś, że Square zaprzeczyło, ok? :P
A co do potwierdzenia, to już pisało Ci to multum osób: potwierdzili tę teorię pośrednio, dając Ultimecji bronie samej Rinoi. Negujesz to tak po prostu, bo nie chcesz tego przyjąć do wiadomości, czy uznajesz to za "bzdurę"? Jeżeli do Ciebie nie dochodzą rzeczy, które są pewne na 100% (chcesz screeny z Dissidii?), a uznajesz argumenty "obalające" osób, które twierdzą również np. że Ellone to siostra Squalla, to gratuluję. ;)

Znowu uznajesz się za "większość" fanów, jakbyś był bardzo gruby lub policzył dokładnie, ile z nich jest za, a ile przeciw. Ukończyłeś grę 3 razy, z czego po polsku raz i uważasz, że znasz całą grę w stu procentach.

A tak w ogóle abstrahując od tematu, to poczytaj artykuł Ukryte lokacje w Final Fantasy VIII , zobaczysz, że FF8 zostało po prostu niedokończone. ;)

Siano, przez Ciebie spadłem z krzesła :D

Więcej
2009/08/20 08:06 #2906 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Colly napisał:

Siano, przez Ciebie spadłem z krzesła :D

Jeśli bolało, to przepraszam ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2009/08/20 11:41 #2913 przez tamashi
Siriondel napisał:

Ten argument pokazuje, że masz góra z 15 lat. Człowieku, czy Ty wiesz cokolwiek o normalnym życiu, takim poza komputerem? Ktoś, chyba Em, już Ci o tym pisał. Uważasz, że na przestrzeni lat ludzie nie mogą się zmienić aż tak? Przez TYLE lat. To wróć do mojej pierwszej wiadomości. GET A LIFE.

Tak, jesteśmy fanatykami i snujemy teorie. Wszyscy mamy setki godzin spędzone z "ósemką", niemal wszystkie sekrety w małym paluszku, a na szyjach nosimy Grievery. To prawda. Masz z tym problem? Ale mamy normalne życie, którego granie, dla jednych hobby, dla innych po prostu forma rozrywki, są tylko małą częścią. Nie odwrotnie. U Ciebie chyba jednak odwrotnie jest. Spłyń, koleś. Skoro to Twoja coraz bardziej żałosna linia obrony "bo jesteście tacy, a ja jestem normalny". Choć nie jesteś BTW.

O, tak, o tak, napieraj, prymus, napieraj! B) Bo widzisz, piszesz, bo wczoraj grę ukończyłeś, a grałeś TYLKO, bo wyszło spolszczenie? To powiedz mi, dlaczego mądrzysz się i krzyczysz, jak byś był co najmniej ósemkowym omnibusem, który gra od 456 lat, albo wręcz twórcą gry? To jest RPG. Ukończyłeś raz? Więc nie masz o grze zielonego pojęcia, na co Twoje dupowate myślenie ewidentnie wskazuje zresztą. Swoją drogą, dość żałosny powód na granie. Ja tam gram w gry, które mnie przyciągają, a nie dlatego, bo wyszły po polsku. I tak robi 98% graczy. Skoro więc grałeś TYLKO dla spolszczenia, możesz już skończyć. O tej grze nie wiesz nic.
Wyłącz komputer, wyjdź z domu. To naprawdę pomaga.

Niezła zadyma o jedną gierę B) Ale bronić będę, bo to najlepsza gra w jaką grałem, a ponadto - głupotę należy tępić. Pod każdą postacią. Pozdro & Poćwicz.

DrewniaQ napisał:
lol xD

O, tak, Stary ;) +1

Człowieku nie PYSKUJ DO MNIE bo mnie obrażasz i proszę moderację o ostrzeżenie dla ciebie bo mam już tego dosyć.To już przesada z tym obrażaniem mnie. Jeśli komputer ci szkodzi to wyjdź wreszcie z domu i nie czytaj postów.

Nie będę teraz powtarzał swoich argumentów bo jak nie zrozumiałeś to przeczytaj je od nowa.

Colly myśl jak chcesz bo to twoje zdanie.
Jest więcej przeciw Rinoa=Artemizja niż za.

Więcej
2009/08/20 14:48 #2918 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Liczyłeś?

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2009/08/20 14:58 #2919 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Ooo, ale tu się cieplutko zrobiło... ;)

Nie było mnie przez tydzień, a tutaj takie nowinki...
Niestety, złośliwie powiem: I'm baaack, co pewnie co niektórych nie ucieszy za bardzo :E

Szanowny pan Tamashi vel. Toczka przerzucił się z trollowania na forum Inner World i zaczyna trollować tutaj. Nie dość już krwi ludziom i czarownicom na IW napsułeś ? Nie masz dość karmienia się świętą cierpliwością innych ? W porządku. Pisz sobie co chcesz, ja na pewno nie dam się wciągnąć w pogaduszki, dzieciaczku. Jest tu cała masa innych, bardzo inteligentnych, sympatycznych i przede wszystkim DOJRZAŁYCH osób, z którymi zawsze sobie chętnie pogadam - BTW., Siano, zabiłeś mnie swoim postem :) Uśmiałam się przednio :)

Nic więcej nie dodam, kto chciałby zobaczyć wybryki Toczki na forum IW, to proszę bardzo, dział FF8 jest tam dostępny dla wszystkich ;) Chociaż uprzedzam, że co niektórych zemdlić może na to słodkie pierdzenie o Rinoi ;)

A wracając do Ultimecji, to tak naprawdę trudno nie uwierzyć, że w tej teorii kryje się choć cząstka prawdy, że jednak ta infantylna, niewinna i nieco nierozgarnięta dziewczyna nie poradziła sobie z bagażem przykrych doświadczeń i stała się jednak Artemizją. Imię zresztą też przybrała BARDZO znaczące.
A właśnie, dzięki, Colly, za dokładne przetłumaczenie, jakie były w oryginale jej ostatnie słowa - i tym bardziej to wszystko nabiera głębszego sensu. I fabuła bardziej trzyma się kupy, a U. nie istnieje już znikąd, dosłownie jakby urwała się z choinki, tylko ma jednak jakąś przeszłość i powody do działania.
A że R i U nie są do siebie z wyglądu podobne ? (dla mnie akurat nieco dziwne jest porównywanie ich twarzy, skoro na pierwszy rzut oka widać, że nawet rysy mają skrajnie inne, ale to szczegół) No cóż, Ulka miała setki lat na zmienienie się nie do poznania, może to magia, może zasługa chirurgii plastycznej, dobrych kosmetyków, kto to wie ? ;)

I, niestety, wcale to FF8 nie jest zwieńczone takim happy-endem, bo po przykładzie Ulki widać, że jednak zło w życiu potrafi zatryumfować...

W zyciu przecież też nie wszystko się szczęśliwie układa, tak więc nawet FF8 jest zbliżony bardziej do życia, skoro nie jest na końcu taki słodki i ckliwy. FF8 to nie jest cukierkowe romansidło, na szczęście.

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2009/08/20 15:05 #2920 przez tamashi
Pleiades napisał:

Ooo, ale tu się cieplutko zrobiło... ;)

Nie było mnie przez tydzień, a tutaj takie nowinki...
Niestety, złośliwie powiem: I'm baaack, co pewnie co niektórych nie ucieszy za bardzo :E

Szanowny pan Tamashi vel. Toczka przerzucił się z trollowania na forum Inner World i zaczyna trollować tutaj. Nie dość już krwi ludziom i czarownicom na IW napsułeś ? Nie masz dość karmienia się świętą cierpliwością innych ? W porządku. Pisz sobie co chcesz, ja na pewno nie dam się wciągnąć w pogaduszki, dzieciaczku. Jest tu cała masa innych, bardzo inteligentnych, sympatycznych i przede wszystkim DOJRZAŁYCH osób, z którymi zawsze sobie chętnie pogadam - BTW., Siano, zabiłeś mnie swoim postem :) Uśmiałam się przednio :)

Nic więcej nie dodam, kto chciałby zobaczyć wybryki Toczki na forum IW, to proszę bardzo, dział FF8 jest tam dostępny dla wszystkich ;) Chociaż uprzedzam, że co niektórych zemdlić może na to słodkie pierdzenie o Rinoi ;)

A wracając do Ultimecji, to tak naprawdę trudno nie uwierzyć, że w tej teorii kryje się choć cząstka prawdy, że jednak ta infantylna, niewinna i nieco nierozgarnięta dziewczyna nie poradziła sobie z bagażem przykrych doświadczeń i stała się jednak Artemizją. Imię zresztą też przybrała BARDZO znaczące.
A właśnie, dzięki, Colly, za dokładne przetłumaczenie, jakie były w oryginale jej ostatnie słowa - i tym bardziej to wszystko nabiera głębszego sensu. I fabuła bardziej trzyma się kupy, a U. nie istnieje już znikąd, dosłownie jakby urwała się z choinki, tylko ma jednak jakąś przeszłość i powody do działania.
A że R i U nie są do siebie z wyglądu podobne ? (dla mnie akurat nieco dziwne jest porównywanie ich twarzy, skoro na pierwszy rzut oka widać, że nawet rysy mają skrajnie inne, ale to szczegół) No cóż, Ulka miała setki lat na zmienienie się nie do poznania, może to magia, może zasługa chirurgii plastycznej, dobrych kosmetyków, kto to wie ? ;)

I, niestety, wcale to FF8 nie jest zwieńczone takim happy-endem, bo po przykładzie Ulki widać, że jednak zło w życiu potrafi zatryumfować...

W zyciu przecież też nie wszystko się szczęśliwie układa, tak więc nawet FF8 jest zbliżony bardziej do życia, skoro nie jest na końcu taki słodki i ckliwy. FF8 to nie jest cukierkowe romansidło, na szczęście.

Pleiades wyjaśnij mi tak po ludzku co ty O MNIE seplenisz ?
Może ci się nie podobać to co piszę, ale jednak opanuj się i nie podchodź w taki sposób do mnie bo nic dobrego z tego nie wyniknie.
I nie mów Ulka :)
Ty się upierasz cały czas, że Artemizja to Rinoa nawet nie mając na to dowodów.
I przestań mnie obrażać od dzieciaków i trollów bo sama nim jesteś i nie wiem jak możesz być moderatorem na IW.

Donacja Discord