Forum

Nasze projekty

Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Więcej
2009/08/19 23:02 #2888 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Fakty podane w grze oraz potwierdzenie twórców mówi wyraźnie, że Rinoa to Ultimecia.
Ponadto nie wiem czy wiesz, ale w wersji japońskiej ostatnie kwestie Ultimecji o dzieciństwie itd. odnosiły do JEJ dzieciństwa; w wersji angielskiej zrobiono błąd i w poprawce do spolszczenia będzie to naprawione. W takim wypadku, ostatnie słowa brzmią w oryginalnej, japońskiej wersji tak:

Wspominam o... dzieciństwie...
moich doznaniach... słowach... emocjach...
Czas... nie będzie czekać...
Nieważne... jak będę się zapierać
Ucieknie... i...

Wczytaj się w ten tekst i pomyśl o tych słowach - one wyraźnie pasują do Rinoi, która tutaj, tuż przed śmiercią, robi tak jakby rachunek sumienia i stara się w ostatnich słowach wytłumaczyć, co ją do tego wszystkiego zmusiło. Najwyraźniej wspomina swoje lata młodości, jak było wcześniej - była ze Squallem, była szczęśliwa i w ogóle, aż w końcu coś się stało i zapewne została sama, bo Squall w końcu musiał umrzeć, a ona niekoniecznie, bo była przecież czarownicą.
Czy pamiętasz z gry, co się dzieje, gdy czarownica nie ma rycerza? Staje się ZŁA. Zakończenie gry jest dobre, ale ma swoje drugie dno, które jest po prostu złe.

To wszystko za bardzo się trzyma kupy, żeby sobie Square musiało wymyślać coś dopiero teraz, przy okazji Dissidii. Po prostu nadarzyła się okazja do małej wskazówki, to to wykorzystali, bo już wystarczy 10 lat niedomówień. Teraz czeka nas kolejne 10 lat, bo fani będą się zastanawiać, jakim cudem to się tak źle potoczyło. I kolejne wątki na forach na całym świecie zagrzeją się do czerwoności, na tematy związane z FF8 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2009/08/19 23:08 #2889 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
tamashi napisał:

DrewniaQ napisał:

Już pisaliśmy o tym wielokrotnie. Teoria Rinoa=Ultimecia to teoria fanów, a nie samego Colliego. To raz. A dwa to Square ją potwierdziło wiec nie wiem dlaczego nie chcesz przyjąć do wiadomości coś co jest już i tak pewne.

Square ją NIE potwierdziło chyba, że mówisz o czymś innym niż o tej beznadziejnej specjalnie dla fanów zrobionej grze gdzie dali Artemizji jakąś broń Rinoy.
To nie jest żaden dowód.
A tak odnośnie tego to zobaczcie na ten filmik z youtube.
Podobieństwo twarzy Rinoy i Ultimecii.
Tylko jest jedno ALE bo w grze Artemizja nie była NIGDY w formie filmiku, a jedynie tekstur.

Mylisz się, Tamashi. W filmiku, gdy już Squall był blizki utraty przytomności, to została pokazana w filmiku Twarz Artemizji.

Plik załącznika:
Plik załącznika:
[/url]

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

Więcej
2009/08/19 23:19 #2891 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Tamashi, poczytaj jeszcze to:
www.balamb.pl/index.php?option=com_conte...view&id=88&Itemid=39

To jest nasz tekst z maja 2008 o teorii Rinoa=Ultimecia, gdy jeszcze nie było potwierdzenia od Square, które negujesz. Może Ci to coś rozjaśni, jest tam też porównanie wyglądu obu postaci.
No i tak jak mówi Sorceress Rinoa, Ultimecia była w formie filmiku, na końcu, jak Squall był bliski utraty przytomności. :)

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
Więcej
2009/08/19 23:20 #2892 przez Kaoris
Albo śmierci. I nie upieraj się już tego, że Rinoa to Artemizja, ok?

Plik załącznika:
Plik załącznika:
[/url]

Więcej
2009/08/19 23:29 #2893 przez Ankh
Użytkownik Ankh odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Ostatkiem sił Artemizja wypycha Squalla z normalnego czasu ?
Gdzie to było bo nic takiego nie widziałem ?

to TYLKO moja hipoteza, równie dobra jak każda inna ;) powstała na podstawie filmiku który nam zaprezentowałeś + fragmentu kiedy Squall w trafia do Domu Edei z przeszłości. Wysnuwać wnioski można różne.

Więcej
2009/08/20 00:13 #2894 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Colly napisał:

Fakty podane w grze oraz potwierdzenie twórców mówi wyraźnie, że Rinoa to Ultimecia.
Ponadto nie wiem czy wiesz, ale w wersji japońskiej ostatnie kwestie Ultimecji o dzieciństwie itd. odnosiły do JEJ dzieciństwa; w wersji angielskiej zrobiono błąd i w poprawce do spolszczenia będzie to naprawione. W takim wypadku, ostatnie słowa brzmią w oryginalnej, japońskiej wersji tak:

Wspominam o... dzieciństwie...
moich doznaniach... słowach... emocjach...
Czas... nie będzie czekać...
Nieważne... jak będę się zapierać
Ucieknie... i...

Wczytaj się w ten tekst i pomyśl o tych słowach - one wyraźnie pasują do Rinoi, która tutaj, tuż przed śmiercią, robi tak jakby rachunek sumienia i stara się w ostatnich słowach wytłumaczyć, co ją do tego wszystkiego zmusiło. Najwyraźniej wspomina swoje lata młodości, jak było wcześniej - była ze Squallem, była szczęśliwa i w ogóle, aż w końcu coś się stało i zapewne została sama, bo Squall w końcu musiał umrzeć, a ona niekoniecznie, bo była przecież czarownicą.
Czy pamiętasz z gry, co się dzieje, gdy czarownica nie ma rycerza? Staje się ZŁA. Zakończenie gry jest dobre, ale ma swoje drugie dno, które jest po prostu złe.

To wszystko za bardzo się trzyma kupy, żeby sobie Square musiało wymyślać coś dopiero teraz, przy okazji Dissidii. Po prostu nadarzyła się okazja do małej wskazówki, to to wykorzystali, bo już wystarczy 10 lat niedomówień. Teraz czeka nas kolejne 10 lat, bo fani będą się zastanawiać, jakim cudem to się tak źle potoczyło. I kolejne wątki na forach na całym świecie zagrzeją się do czerwoności, na tematy związane z FF8 :)

Chciałbym i to bardzo żeby wydali odnowioną wersję FF8 na PS3 tzn. z tymi samymi postaciami, ale chyba nie ma na to szansy.
A ty w dalszym ciągu się upierasz, że Rinoa to Ultimecia (wmawiasz również że Square tak mówi, a jest odwrotnie bo Square temu zaprzecza) i sądzisz, że większość fanów twierdząca, że to nie jest Ultimecia się myli ? Ty jesteś znawcą i jesteś pewien, że to Ultimecia.
Poszukaj na youtube teorie mówiące za tym, że to nie jest Ultimecia to zrozumiesz.
Poza tym wielu fanów w tym ja nie ma w zwyczaju (no i dobrze) doszukiwać się pesymizmu w grze zwłaszcza przy 100 % happy endzie. Za to teoria, że Squall umarł pod koniec gry nie ma żadnego sensu ponieważ w ogrodzie WSZYSCY ŚWIĘTUJĄ więc jakby umarł to by nie świętowali.

A czy Edea wiedziała, że Ultimecia to Rinoa ? Wiedziała, że Ultimecia chce jej przekazać swoje moce i zrobiła to żeby ochronić dzieci w sierocińcu. To jakieś bez sensu bo przecież jakby nie przejęła jej mocy to tamta by umarła i nic złego by się nie stało. A poza tym przecież Edea była kontrolowana z przyszłości więc tym bardziej to jakiś absurd.
Squall mówił jej, że ją pokonali właśnie, ale Edea i tak przejęła jej moc.
Jaki w tym sens ?

Więcej
2009/08/20 00:24 #2895 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Pierwsza kwestia. Nie tylko Colly się upiera. Jestem jeszcze ja, Emoonia i pierdyliard innych fanów. Liczyłeś kiedyś wszystkich fanów dokładnie żeby stwierdzić, że tych, którzy w to nie wierzą jest więcej czy jak?
Druga sprawa. Gdzie Square zaprzeczyło tej teorii? Masz tylko jakieś komentarze nie wiadomo kogo, pod jakimś filmikiem na youtube i nic poza tym.

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
Więcej
2009/08/20 01:32 #2897 przez Kaoris
Popieram cię, Drewniaczku. Zapomniałeś jeszcze o mnie. Tamashi, ty cały czas gadasz bzdury, że Rinoa to nie Artemizja. Rinoa=Artemizja to jest teoria oparta na twardych dowodach, których nie zdąrzysz złamać. Fanów, którzy w to wierzą jest mnóstwo, więc się ZAMKNIJ i siedź cicho! Zrozumiano!? Szkoda tematu na takiego upartego osła jak ty Tamashi.

Colly: Rinoa, hamuj się, bo przesadzasz.

Plik załącznika:
Plik załącznika:
[/url]

Więcej
2009/08/20 02:03 #2898 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Sorceress Rinoa napisał:

Popieram cię, Drewniaczku. Zapomniałeś jeszcze o mnie. Tamashi, ty cały czas gadasz bzdury, że Rinoa to nie Artemizja. Rinoa=Artemizja to jest teoria oparta na twardych dowodach, których nie zdąrzysz złamać. Fanów, którzy w to wierzą jest mnóstwo, więc się ZAMKNIJ i siedź cicho! Zrozumiano!? Szkoda tematu na takiego upartego osła jak ty Tamashi.

Ty piszesz do mnie zamknij się ?
Poza tym wszystko w porządku czy jesteś zbytnio spięta ?

Te dowody są tyle warte co zeszłoroczny śnieg i bardzo wielu fanów (choćby na youtube) je z łatwością obala.
Zapewne część fanów w tą teorię wierzy i jak im tak lepiej to niech wierzą.
Sama ogromna zmiana Rinoy do Artemizji wydaje się niemożliwa bo to całkiem inne postacie i to zarówno z charakteru jak i wyglądu.

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
Więcej
2009/08/20 02:15 #2899 przez Kaoris
Jestem po prostu na ciebie wkurzona. Ja też w to nie wierzyłam, ale dopuściłam to do siebie.

Ta przemiana jest niemożliwa, bo jesteśmy śmiertelnikami i tego nie rozumiemy. Ta długowieczna samotność ją tak drastycznie zmieniła, i z charakteru, i z wyglądu. Nie znane są granice magii.

Plik załącznika:
Plik załącznika:
[/url]

Donacja Discord