Forum

Nasze projekty

Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Więcej
2009/08/19 17:39 #2851 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
tamashi napisał:

Większość osób gra w FF8 dla Rinoy bo to przecież najlepsza postać. I nie mówice mi że się mylę : )

I każdy lubi pierogi ruskie, makowiec i śledzie po japońsku, bo to przecież najlepsze żarcie. A najlepszym Finalem jest siódemka. I nie mówcie mi, że się mylę :P

tamashi napisał:

Nie cytuj mnie tak szybko.

A skąd, u licha, miałam wiedzieć, że zedytujesz swoją wypowiedź? :laugh:

tamashi napisał:

Są argumenty, że Ultimecia musi znać Rinoę bo inaczej by nie mogła przenieść w nią swego umysłu. Ale to jest MASZYNA, a nie Ellone. Nie mówili w grze, że również wymaga znajomości osobistej danej postaci.

Mówili. Konkretnie Odyniec mówił. Artemizja używa maszyny, która działa w taki sam sposób, jak Ellone.

tamashi napisał:

Poza tym na końcu gry dziwne, że Ultimecia by nie dała żadnego sygnału, że jest Rinoą tylko traktuje ją tak jak pozostałych. Może przez GF straciła pamięć, ale to też absurdalny argument.

A jaki sygnał miała dać? Zdjąć majtki, zamachać nimi i krzyczeć "Rinoa to ja!"? Poza tym gada o dzieciństwie i wspomnieniach, daje wyraźne sugestie. Czy naprawdę wszystko musi być wprost?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/08/19 17:49 #2853 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Większość osób gra w FF8 dla Rinoy bo to przecież najlepsza postać. I nie mówice mi że się mylę : )

Jesteś aż tak gruby, że nazywasz siebie większością? :P Sorry, ale nie możesz mówić za innych. Ja np. nie cierpię Rinoi i to od samego początku, zresztą tak samo, jak np. Clouda w FF7. I naprawdę, jest mnóstwo osób, które też tak uważają. Tak więc - mylisz się. :P

Są argumenty, że Ultimecia musi znać Rinoę bo inaczej by nie mogła przenieść w nią swego umysłu. Ale to jest MASZYNA, a nie Ellone. Nie mówili w grze, że również wymaga znajomości osobistej danej postaci.

Odine mówił wyraźnie, że jest to dokładna kopia tego, co robią fale mózgowe Ellone podczas wysyłania. Tak więc wszystko musi być tak samo, włącznie ze znajomością. Jak widzisz, mówili to w grze. Znów się mylisz :)

Poza tym na końcu gry dziwne, że Ultimecia by nie dała żadnego sygnału, że jest Rinoą tylko traktuje ją tak jak pozostałych.

Kompresja czasu - nawet, gdy Ultimecia zabije Rinoę, sama będzie żyć, bo kompresja powoduje m.in. to, że te światy już nie reagują na siebie, bo są jednością - w jednym momencie możesz zobaczyć młodego i starego Squalla. Dlatego też Ultimecia traktuje Rinoę jak wszystkich innych.

No jeśli pisanie bzdur dla ciebie równa się mamy rację to owszem macie rację : )

Te bzdury są potwierdzone przez Square. Może się przejedź do nich i im nawtykaj, że Rinoa jest inna? Przypominasz mi jedną opowieść obrazkową, gdzie Świadkowie Jehowy wykluczają od siebie Jezusa, bowiem nie zachowuje się tak, jak oni chcą, mimo że nazywają sami siebie Chrześcijanami. To samo robisz Ty - negujesz fakty z gry i negujesz nawet potwierdzenie Square, że faktycznie, Rinoa to przyszła Ultimecia. :P No, ale według Ciebie to bzdury, bo Ty nie chcesz, żeby tak było :P

Że Rinoa wyjątkowo zrobiła coś NIE idealnie ma być wadą i ma upoważniać do nazywania ją bezmyślną itp ?

Wiesz, problem jest taki, że "idealna" to ona sama myślała, że jest, a tak naprawdę co chwilę coś psuła i pakowała drużynę w tarapaty. Ani razu nawet nie mówiąc za to "przepraszam". Tak więc to nie jest wyjątek, tylko ciągłość w jej przypadku. I nie, nie można mówić o odwadze w chwili, gdy ktoś absurdalnie pcha się w największe niebezpieczeństwo, kilka razy w ciągu gry.

Treść rozumiem doskonale i wszystko inne również, ale nie ma żadnego argumentu żebym zmienił zdanie o Rinoy czy Ultimecii bo tą są dwie różne czarownice i jedna NIE ZNA drugiej.

"Puk puk. Z tej strony Square. Tak, Ultimecia to Rinoa." <- czemu uważasz, że wiesz lepiej od twórców gry? :)

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2009/08/19 17:53 #2854 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Emoonia i Colly, popieram was!

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

Więcej
2009/08/19 18:15 #2856 przez Ankh
Użytkownik Ankh odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Poza tym na końcu gry dziwne, że Ultimecia by nie dała żadnego sygnału, że jest Rinoą tylko traktuje ją tak jak pozostałych. Może przez GF straciła pamięć, ale to też absurdalny argument.

A dlaczego to jest absurdalne? Jeśli cała ekipa Squalla przez GFy zapomniała w ogóle o swojej przeszłości, to Artemizji/Rinoi też się to mogło przytrafić. Wg mnie chęć odtworzenia swojej przeszłości ew. wpłynięcia na nią (nawet po trupach) mogła wręcz być być powodem dążenia Artemizji do kompresji czasu, ale to takie moje małe offtopowe zdanie ;).
W każdym razie nie rozumiem czemu uważasz ten argument za abbsurdalny

Więcej
2009/08/19 18:18 #2857 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Ankh napisała:

Wg mnie chęć odtworzenia swojej przeszłości ew. wpłynięcia na nią (nawet po trupach) mogła wręcz być być powodem dążenia Artemizji do kompresji czasu, ale to takie moje małe offtopowe zdanie ;)

Hej, to niegłupie ;) Przecież Artemizja tez używa GFów - Griever i Tiamat mogli jej coś uszkodzić w pamięci, więc za wszelką cenę chciała nie zapomnieć o tych, których kiedyś kochała. Nie wpadłam na to, a pomysł jak najbardziej sensowny :)

Więcej
2009/08/19 18:27 #2858 przez Ankh

Nie wpadłam na to, a pomysł jak najbardziej sensowny

dziękuję, dziękuję :P
w każdym razie powiem szczerze, że to dla mnie jedyny w miarę możliwy i zrozumiały motyw postępowania Artemizji. A co ją do tego doprowadziło to inna sprawa. Może i to, że Squall był jej bratem, who knows ;)

Więcej
2009/08/19 18:53 #2859 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Colly napisał:

Wiesz, problem jest taki, że "idealna" to ona sama myślała, że jest, a tak naprawdę co chwilę coś psuła i pakowała drużynę w tarapaty. Ani razu nawet nie mówiąc za to "przepraszam".

No i dobrze, że nie mówiła, a po drugie przez tą jej misję z Edeą prawie nie zginęła więc już więcej razy tak nie ryzykowała.
Dla przykłada to Rinoa wróciła się z powrotem do więzienia po przyjaciół więc jest bardzo dobrą dziewczyną i to najważniejsze czyli drużyna wie, że ZAWSZE IM POMOŻE więc beznadziejne jest pisanie, że ona coś psuła co chwilę. Nie wiadomo czy sami by się wydostali.

Colly napisał:

Z tej strony Square.

To już pracujesz w Square. To mnie zaskoczyłeś i widzę, że twoje wymyślone teorie to teorie Square.
Emoonia napisał:

Poza tym gada o dzieciństwie i wspomnieniach, daje wyraźne sugestie. Czy naprawdę wszystko musi być wprost?

Tak i co gada o tym dzieciństwie ?
Nic sensowego z tego nie wynika. To znaczy, że ona ich zna bo zna Edeę (skoro ją opętała) i wiedziała, że oni byli w sierocińcu, ale to żaden argument za tym, że jest Rinoą.
Nie powiedziała ani słowa bezpośrednio do Rinoy, ani nic nie zrobiła żeby choć w minimalnym stopniu pokazać, że jest Rinoą.
Poza tym takie zabijanie innej siebie już samo jest bez sensu.
Emoonia napisał:

Hej, to niegłupie ;) Przecież Artemizja tez używa GFów - Griever i Tiamat mogli jej coś uszkodzić w pamięci, więc za wszelką cenę chciała nie zapomnieć o tych, których kiedyś kochała. Nie wpadłam na to, a pomysł jak najbardziej sensowny :)

Przecież to bez sensu. Chciała nie zapomnieć o tych co kiedyś kochała zabijając ich ?

Więcej
2009/08/19 19:02 #2861 przez Ankh
no jak NIE PAMIĘTAŁA że ich kochała to równie dobrze mogła ich zabić. Przecież widać było że SeeD ją wkurzali na maksa a Squall i reszta jakby nie patrzeć byli SeeD albo współpracowali razem z nimi, więc chciała wybić tych, którzy ją wkurzali.

Więcej
2009/08/19 19:14 #2864 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Już pisaliśmy o tym wielokrotnie. Teoria Rinoa=Ultimecia to teoria fanów, a nie samego Colliego. To raz. A dwa to Square ją potwierdziło wiec nie wiem dlaczego nie chcesz przyjąć do wiadomości coś co jest już i tak pewne.

Więcej
2009/08/19 21:14 #2868 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
DrewniaQ napisał:

Już pisaliśmy o tym wielokrotnie. Teoria Rinoa=Ultimecia to teoria fanów, a nie samego Colliego. To raz. A dwa to Square ją potwierdziło wiec nie wiem dlaczego nie chcesz przyjąć do wiadomości coś co jest już i tak pewne.

Square ją NIE potwierdziło chyba, że mówisz o czymś innym niż o tej beznadziejnej specjalnie dla fanów zrobionej grze gdzie dali Artemizji jakąś broń Rinoy.
To nie jest żaden dowód.
A tak odnośnie tego to zobaczcie na ten filmik z youtube.
Podobieństwo twarzy Rinoy i Ultimecii.
Tylko jest jedno ALE bo w grze Artemizja nie była NIGDY w formie filmiku, a jedynie tekstur.

Donacja Discord