Forum

Nasze projekty

Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Więcej
2012/08/28 16:09 - 2012/08/28 16:11 #9148 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Mak napisał: Ja tam wolę wziąśc się z kolejnego FFa, niż zastanawiać się zbyt długo nad fabułą innego.
Więc o co ci chodzi?

Dokładnie, Mak. Ciężko mi sobie wyobrazić co debatowanie o grze komputerowej ma wspólnego z prawdziwym myśleniem i co daje prawo naskakiwania o to na drugie osoby, ale zostałam już kiedyś posądzona o uważanie reszty forumowiczów za (cytuję) "prostaczków", więc może pozostawię ten temat każdemu do własnej oceny... :lol:

Będzie bardzo ogólnie... Muszę bez bicia stwierdzić, że mnie ostatnio przestały interesować wszelkie teorie dotyczące starych FF. Nic już nowego do nich nie można dodać, a w przypadku części które dawały mi najwięcej frajdy czyli FF IX i FF VII limitem były dla mnie jakieś 5-6 przejść. Może za dłuuugi okres czasu znowu siądę, ale teraz po prostu mnie odrzuca. Oczywiście te części zawsze będę uważać za dobre gry, ale debatowanie o nich i ciągle rozkminy już nie dają tej radości, bo właściwie wszystko zostało powiedziane, a gdybanie jest co najmniej frustrujące.

Dlatego zgadzam się po części z Makiem, miejmy nadzieję że dostaniemy wkrótce Versusa i Type-0 po angielsku by móc o nich dyskutować, a PSXowe części zostawić w glorii chwały, na którą zasługują :P
Ostatnia edycja: 2012/08/28 16:11 przez Lacus Clyne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• audion
  • audion Avatar
  • Wylogowany
  • Cúchulainn
  • Cúchulainn
  • Jak ze mną rozmawiasz, to patrz mi prosto w oczy.
Więcej
2012/08/28 19:28 #9149 przez audion
Użytkownik audion odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Z jednej strony macie rację, ale chciałbym zauważyć ponownie i moja wypowiedź odnosi się to głównie do Maka (nie traktuj tego jako złośliwość, czy moją niechęć do Ciebie), ale 90% książek to fikcja, a z szukania drugiego dna w tej literaturze ludzie robią doktoraty. Zatem mam tylko prośbę, by nie pisać, że taka dyskusja nie ma sensu, tylko, że Tobie rozgrzebywanie tematu nie pasuje. Wiele wydawało by się słabych pozycji literatury korzysta z niedopowiedzeń i jakby nie patrzeć przez to zmusza do myślenia, przez choćby wysnuwanie najbardziej niedorzecznych teorii. To właśnie tak można ćwiczyć własną wyobraźnię i stać się bardziej kreatywnym.
Oczywiście można do wszystkiego podejść jako do najzwyklejszej rozrywki i nie ma w tym nic złego, ale nie piszmy, że rozwijanie niedopowiedzeń historii, nawet na swój najbardziej irracjonalny, ale dobrze uargumentowany sposób, nie ma sensu. Wszak archeologia od wieków opiera się w wielu miejscach na domniemaniach, oraz rozdrapywaniu historii, które zapewne 3/4 społeczeństwa interesują mniej niż śnieg z 2000 roku i jakoś kolega nie neguje sensu tej nauki.
Dajmy ludziom pisać na taki czy inny temat, jeśli im to sprawia radość, bo powodów do radości coraz mniej, a nie szukajmy sensu, czy też jego braku. To tyle OT.

P.S.
Emka chcę bana, za wymądrzanie się nie na temat :P

Co nas nie zabije, to nas udziwni.

Więcej
2012/08/28 19:58 #9151 przez Mak
Użytkownik Mak odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Ja cię rozumiem audionie, nie rozumiem tylko shizonek, która odniosła się do mnie chamsko. Ja też lubię dopowiadać sobie co nieco do przeczytanych książek, obejrzanych filmów, i przebytych gier. Tylko nie lubię kiedy ktoś odnosi o tego w zbyt emocjonalny sposób.
Kiedy oglądam programy czy filmy dokumentalne o archeologii i patrzę na podnieconych odkryciem archeologów, to trochę się z nich podśmiewuję i chce im powiedzieć: Ludzie, to przecież i tak zdarzyło się setki/tysiące lat temu. Dlatego teraz mówię: Ludzie, to przecież i tak to nie zdarzyło się wcale.

Więcej
2012/08/28 22:48 #9153 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

audion napisał: Wiele wydawało by się słabych pozycji literatury korzysta z niedopowiedzeń i jakby nie patrzeć przez to zmusza do myślenia, przez choćby wysnuwanie najbardziej niedorzecznych teorii.

I w ten oto zawoalowany sposób Audion po raz kolejny podkreślił, że FF VIII jest słabe :P

A odnośnie tematu: zgadzam się oczywiście, że dorabianie własnych teorii jest ważnym elementem rozwoju kreatywności. Nie mniej jednak, po pierwszym okresie fascynacji, czy to powieścią, grą czy filmem, temat wietrzeje i nie sposób jest ciągle snuć te same teorie. Zwłaszcza jeśli twórca nie dodaje nic nowego. Temat o FF VIII, więc warto podkreślić, że SE raczej już do tego tytułu nie wróci (raczej na pewno) i wszelkie teorie po czasie umierają śmiercią naturalną. Sentyment oczywiście zostaje. :)

Donacja Discord