Forum

Nasze projekty

Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII

Więcej
2009/08/18 14:41 #2817 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Masz na myśli to, że Squall nie jest podobny do ojca? Za to bardzo przypomina matkę? Owszem, po tych tekstach nie ma żadnej wątpliwości, że Squall jest synem Laguny. Ale nie jest to powiedziane wprost, to jest różnica :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/08/18 14:53 #2818 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Padają trzy kwestie (mniej więcej, dokładnych cytatów nie pamiętam): "Dobrze, że nie jesteś podobny do swego ojca", "Jesteś podobny do swojej matki" oraz Laguna do Squalla: "Po tym wszystkim będziemy musieli trochę porozmawiać"
Pada gdzieś stwierdzenie, że Laguna to ojciec Squalla? Nie. Trzeba to wywnioskować, bo Kiros i Ward musieli znać matkę i ojca Squalla, no i na podstawie tych kwestii można wyczaić, co Laguna chce mu powiedzieć. Ale bezpośrednio nikt nie mówi, że Laguna to ojciec Squalla, więc to Ty się mylisz. ;)

Co do teorii - nie musisz w nią wierzyć, jeśli nie chcesz, napisaliśmy jedynie, że to jest możliwe, zwłaszcza że się nie zgadza czasowo różnica pomiędzy narodzinami Squalla, a Rinoi. "Fakty" podane w grze same sobie zaprzeczają, a jedynie stwierdzenie, że Rinoa to nie jest córka Caraway'a, jest w stanie poukładać to wszystko... no albo zmiana dat, w sensie - Square się rąbnęło w obliczeniach (ktoś nie umie liczyć do dziewięciu...) ;)

Co do teorii Rinoa = Ultimecia (Artemizja), to pomyśl o tym, że w grze "Dissidia Final Fantasy" Ultimecia używa broni Rinoi. Tak więc, w sposób pośredni, Square potwierdziło tę teorię. I wcale się nie dziwię - bez tej teorii fabuła FF8 byłaby płytka jak brodzik dla słoni w zoo. :)

Więcej
2009/08/18 16:35 #2820 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Już miałem wspomnieć o tej Dissidii ale mnie Colly wyprzedził :P. Odnośnie tych broni to samo Squaresoft mogło wcale na to nie wpaść i fabuła faktycznie mogła być tak płytka. Jednak ta teoria pasuje na tyle, że nawet jeśli twórcy jej nie wymyślili to ją zaakceptowali po prostu.

Swoją drogą ciekawa rzecz pouczając Emoonię i Colliego kto co mówi w grze i kiedy. Śmiem twierdzić, że przeszli tą grę więcej razy niż my tu wszyscy razem wzięci :D

Więcej
2009/08/18 16:52 #2821 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Tam przechodzić, jak przechodzić. Nie takich maniaków już widywałem (DrewniaQ, może się przyznasz, ile razy i na ile sposobów przeszedłeś FF8? Nie wierzę, że da się to zliczyć :D), ale najfajniejsze jest to, że ktoś poprawia człowieka, który z racji tłumaczenia, zna każdy skrawek tej gry (wszak każdy skrawek przetłumaczył) :P

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2009/08/18 17:00 #2822 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Na ile sposobów? Faktycznie ciężko zliczyć. Różne levele, różne składy drużyny itd. itp. Ale No-Junction Chelenge nigdy mi się robić nie chciało. Najśmieszniejsze jest to, że mam tak z dosłownie każdą częścią FF. Każdą przeszedłem przynajmniej z dziesięć razy.(no może z wyjątkiem FFIII które przeszedłem 2 razy na emulatorze NESa).
Dobra, koniec już tego podłego offa :P

Więcej
2009/08/18 17:15 #2823 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Colly jak pisałem to nie ma sensu takie teorie wymyślać bo na pierwszym miejscu jest to co mówią bezpośrednio w grze, a na drugim domysły fanów.
Rinoa NIE jest Ultimecią, a jak by była to FF8 było by beznadziejne.
Więc taka teoria mnie nie interesuje gdyż FF8 kończy się SZCZĘŚLIWIE i to jego największa zaleta. Tym się pozytywnie wyróżnia i takie zakończenia lubię.
Jakby Squall tragicznie umarł to może i Rinoa by się zmieniła, ale trzeba pamiętać, że ona ma również innych znajomych.

Nie wiem czy twórcy tej gry wiedzieli kim jest Ultimecia bo chyba żadnych PEWNYCH informacji nie podali na ten temat ?

Więcej
2009/08/18 17:43 #2824 przez Robin

Colly jak pisałem to nie ma sensu takie teorie wymyślać bo na pierwszym miejscu jest to co mówią bezpośrednio w grze, a na drugim domysły fanów.
Rinoa NIE jest Ultimecią, a jak by była to FF8 było by beznadziejne.

W świetle tego, co zrobiło Square w Dissidii, można stwierdzić, że Rinoa = Ultimecia/Artemizja to fakt, a nie teoria. A z tego wynika, że FF8 jest wg Ciebie beznadziejne :) Ponadto, istnieje parę PEWNYCH FAKTÓW, które mówią o tym, że Ultimecia/Artemizja to musi być Rinoa. Poczytaj niżej o Ellonowej Maszynie Podłączającej (Ellone Junction Machine), a będziesz wiedzieć, o czym mówię.
Po to te wszystkie gry powstają, by fani o nich myśleli, zastanawiali się nad różnymi sprawami i wymyślali różne teorie, nawet niekoniecznie dobre. I jak widać, jedna z nich okazała się faktem, a nie tylko teorią.

Jasne, na pierwszym miejscu jest to co mówią bezpośrednio w grze, ale jeśli tam są nieścisłości i błędy, to jest to już pole do popisu dla fanów.

Nie wiem czy twórcy tej gry wiedzieli kim jest Ultimecia bo chyba żadnych PEWNYCH informacji nie podali na ten temat?

Przecież to oni stworzyli Ultimecię/Artemizję, więc musieli wiedzieć, kim ona jest. :P
Z tego, co jest napisane w grze, można dokładnie wywnioskować, że Rinoa to przyszła Ultimecia/Artemizja.
Tłumaczę:
Maszyna Podłączająca została zrobiona na wzór tego, w jaki sposób działają moce Ellone. Ellone może wysyłać umysły tylko do osób, które sama zna, a więc osoba korzystająca z Maszyny musi znać osobę, do której wysyła swój umysł. Z tego wynika, że Ultimecia/Artemizja musiała w przeszłości bezpośrednio znać Adel, Edeę i Rinoę. Z czarownic tylko sama Rinoa zna te trzy postacie. W przyszłości nie było nikogo, kto mógłby poznać te 3 czarownice, bowiem Adel została zabita przez Squalla i spółkę. Z tych faktów podanych w grze dokładnie wynika, że Rinoa to Ultimecia/Artemizja.

FF8 może i zakończyło się szczęśliwie, ale nie ma tam dopisku "I żyli długo i szczęśliwie".

DrewniaQ, Siano, ja nie jestem w stanie zliczyć ile razy przelazłem tę grę ;)

Więcej
2009/08/18 18:53 #2825 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Aha, czyli Rinoa nie może być Artemizją, bo ktoś tu lubi szczęśliwe zakończenia, tak ma być i kropka. W sumie ciekawe podejście, w psychologii to się chyba nazywa wyparcie ;) :P

W sumie, jakież to szczęśliwe zakończenie mamy? Dwójka nastolatków, pokazująca palcami na niebie gwiazdki? Imprezka w Ogrodzie? Seifer łowiący rybki? Dla mnie zawsze to zakończenie było właśnie dość niepokojące, zwłaszcza sama końcówka, kiedy oddalamy się od miłosnej sielanki, oglądając, jak mały Ogród Balamb dryfuje w kierunku wielkiego księżyca. Jak dla mnie jest to wyraźna sugestia tego, że przyszłość wciąż jest otwarta, niewiadoma, owiana tajemnicą. Tak, jakby zabicie Artemizji nie gwarantowało bezpiecznej przyszłości - w końcu sam Squall mówił, że niczego nie da się przewidzieć.

I właśnie dlatego tak lubię tę grę :) Nie, żebym jakoś szczególnie przepadała za dramatyzmem, bo też lubię, kiedy historie kończą się dobrze, ale przesłodzony, bezrefleksyjny happyend w tak świetnej grze zwaliłby wszystko. A tu mamy zakończenie otwarte, które można sobie dowolnie analizować. Są gracze, którzy uważają, że Squall w ogóle nie przeżył kompresji czasu, a na balkonie była to tylko wizja Rinoi, ale moim zdaniem tej teorii nie da się ugruntować. Ale każdemu wolno gdybać. To twórcze :)

Edit: Aaaa, co do przechodzenia gry, to powiem tak: przy ósmym razie przestałam liczyć :) :P Ale na pewno przekroczyłam dyszkę. Taka moja robota, cóż poradzić :P

Więcej
2009/08/18 22:31 #2827 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Mroczna tajemnica Final Fantasy VIII
Colly, a co sądzisz o tym ?
Piszesz, że tylko Rinoa zna Edeę, Adel i Rinoę.
Ale nie pomyślałeś nad czymś.

Owszem prawdą jest że żeby wysyłać swój umysł to trzeba znać te osoby.
Ale nie trzeba ich znać w tym czasie. Rozumiesz o co chodzi ?
Ultimecia żyje w przyszłości zapewne w czasie gdzie nie ma już Edei, Adel ani Rinoy.
Ale mogła je znać jak jeszcze żyły w jej więc dzięki temu może wysyłać swój umysł w przeszłość do jeszcze innych czasów oczywiście z pewnym ograniczeniem.
To, że zna je to przecież nie musi być Rinoą. Do jakiego stopnia musi być ta znajomość ?

A Ultimecia cofa się w czasie i Edea przejmuje jej moc. I tak się dzieje w kółko.
A kompresja czasu wyglądało jakby Squall stracił PRZYTOMNOŚĆ, a to nie jest równoznaczne ze śmiercią. Przed utratą przytomnością kręciło mu się w głowie i dziwne rzeczy widział.

A ja skończyłem teraz grę 3 raz i po raz pierwszy po polsku.

Więcej
2009/08/18 23:04 #2828 przez Robin
Wiesz, chodzi o to, że Edeę i Rinoę mógł ktoś poznać później, w swoich czasach - to jest jasne :)
Ale jeśli chodzi o czarownicę Adel, to już tak się nie da, bo Squall i spółka ją zabijają w trakcie gry. Do tego momentu, z żywych czarownic zna ją jedynie Rinoa. Edei w Pandorze nie było.

Z gry wynika, że znajomość musi być oparta na fizycznym spotkaniu - tak samo jak Ellone musiała zobaczyć na własne oczy Rinoę, żeby ją "poznać".

Donacja Discord