Forum

Nasze projekty

Rinoa a Artemizja

Więcej
2008/10/18 09:58 #530 przez Pumex
Użytkownik Pumex stworzył temat: Rinoa a Artemizja
** To wątek dyskusji o artykule: Rinoa a Artemizja **

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2009/01/13 19:12 #1261 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris odpisał na temat: Rinoa a Artemizja
Znalazłam kolejny filmik dowodzący, że Rinoa to Artemizja

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

• Kaoris
  • Kaoris Avatar
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2009/01/13 19:18 #1262 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris odpisał na temat: Rinoa a Artemizja
I jeszcze jeden, chociaż bohaterowie zrobieni w tym filmiku nie są podobni do tych z gry

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

Więcej
2009/05/05 11:12 #2333 przez gierke
Użytkownik gierke odpisał na temat: Rinoa a Artemizja
Ale niby skąd Rinoa wzięła początkowo swą moc przed cofnięciem się w czasie? W jaki sposób zmieniła się w Artemizję?

Gram w ciemno - lubi

Więcej
2009/05/05 11:35 #2334 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Rinoa a Artemizja
Moc czarownicy, to...
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Więcej
2009/05/05 20:00 #2335 przez gierke
Użytkownik gierke odpisał na temat: Rinoa a Artemizja
No tak, ale Edea miała przecież moc od Artemizji, czyli od rzekomej Rinoi z przyszłości. Wniosek: w pierwotnym świecie i wydarzeniach Rinoa nie miała skąd wziąć swojej mocy.

Gram w ciemno - lubi

Więcej
2009/05/05 21:40 #2336 przez Robin
To nie tak do końca ;) Patrząc dokładniej w to, co ma Edea między piersiami (czyt. dokładniej czytając, co w grze gadają :)), wiemy, że Edea przed przejęciem mocy od Artemizji (na końcu gry) miała też własne moce, wcześniej.
Dlatego też Edea przekazała Rinoi nie moce Artemizji, tylko swoje własne. :)

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2009/05/06 10:39 #2337 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Rinoa a Artemizja
Yy, coś mi się tu nie zgadza i już się pogubiłam... W ogóle to mało wszystko logiczne w grze, ale co tam, mogę napisać, jak ja to widzę..

Mnie się wydaje, że właśnie przeciwnie - Edea przekazała Rinoi moce Artemizji (plus świadomośc, of kors, która sprawiła, że Rinoa najpierw leżała w śpiączce, a później Artemizja wykorzystała ją do uwolniniena Adel z krypty), a nie swoje własne.. Przecież w Słonym Jeziorze, Esthar i LP [Edea] całkiem nieźle magią władała i Ice Strikiem rzucała ;)

I zapominacie o jednym, skąd Rinoa _ostatecznie_ ma swoje moce :P Przecież przejęła je od Adel - po tym, jak drużyna ją wykończyła Rinoa sama się zgodziła odziedziczyć te moce :P

Poza tym na świecie mogą żyć tez inne czarownice, tak jak to była mowa w Tutorialu, więc w przyszłości Artemizja mogła odziedziczyć moc od dowolnej takowej - dlatego więc nawet może być zupełnie inną osobą niż Rinoa.

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2009/05/06 11:07 #2338 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Rinoa a Artemizja
Ja zawsze odbierałem całą tę sprawę jako paradoks czasowy. Edea, otrzymała moce od Artemizjii, Edea, przekazała swoje moce Rinoi, która potem stała się Artemizją i w momencie śmierci przekazała swoje moce Edei z przeszłości. Taka pętla czasowa. Niekoniecznie to prawda(szczególnie jak czytam wasze argumentacje) ale sam ten pomysł bardzo mi się podoba i chciałbym w niego wierzyć.

Więcej
2009/05/06 11:47 #2340 przez Robin
Emberiza napisała:

Mnie się wydaje, że właśnie przeciwnie - Edea przekazała Rinoi moce Artemizji (plus świadomośc, of kors, która sprawiła, że Rinoa najpierw leżała w śpiączce, a później Artemizja wykorzystała ją do uwolniniena Adel z krypty), a nie swoje własne.. Przecież w Słonym Jeziorze, Esthar i LP [Edea] całkiem nieźle magią władała i Ice Strikiem rzucała ;)

No właśnie tu tkwi problem, bo jest to niedopatrzenie ze strony Square. Bo później pojawia się informacja (nie pamiętam, kto to mówi), że Edea jest już całkowicie zwykłą kobietą i nawet doktor Odine nie musiał nic z tym robić, bo Rinoa przejęła od niej te jej moce :P No i bądź tu mądry...

A co do mocy Artemizji, to ja to widzę tak, że to ona opętywała czarownice i raczej sama sobie zdecydowała, że się posłuży Rinoą i dlatego ją opętała. Edei już nie opętywała, bo nie było sensu - była zwykłą kobietą. ;)

No ale jak mówię, sam Square się w tym zamotał, także my sobie możemy jedynie dywagować ;)

No tak, są inne czarownice. Chociażby Selphie - skąd by miała Full Cure, Wall, Rapture, The End, Catastrophe i Percent? (w samej grze to nie są zdolności, tylko czary - modyfikując jakiegokolwiek potworka można mu dać do te czary do czerpania :P)

Donacja Discord