Forum

Nasze projekty

Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII

Więcej
2017/08/30 00:34 #11330 przez Roxas XIII
Roxas XIII odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Powiem tak Robin ja szanuje waszą całą grupę jestem wdzięczny za wszystkie tłumaczenia, ale wkurza mnie fakt, że spolszczenie na które czekam 7 lat jeszcze nie wyszło i nie wiem nawet w jakim jest stanie, zwrócę honor jak mi dokładnie dasz adres do strony w której rzekomo piszecie że gra się wykracza. Bo na forum w tematach poświęconych Crisis Core nic nie znalazłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/08/30 08:22 #11331 przez Robin
Robin odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Samo tłumaczenie dialogów zajęło zaledwie 3 tygodnie, a teraz po prostu w miejscach, gdzie gra się wykrzacza, muszę przejrzeć konkretne pliki bajt po bajcie i poszukać błędów.

My też chcemy, by to spolszczenie wyszło jak najszybciej. Też chcemy w to pograć od początku do końca po polsku, a nie tylko do Wall Market...

Więcej
2017/08/30 11:51 #11333 przez sarenka
sarenka odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Wow, czlowieka chwile nie ma, przychodzi, a tu zaczete tlumaczenie 13 i to prawie 10%...w tym tempie, to do gwiazdki je wydacie. Powodzenia w projekcie, mam paru znajomych na steamie, ktorzy z checia by zagrali w jakiegos "dzisiejszego jrpga", ale sa starej daty i angielski u nich nie bardzo - tak wiec juz mi nie beda marudzic pod screenami, ze z gier, w ktore gram nie ma nic po polsku. Imiona zostawicie w oryginale? :D

Trails of Cold Steel II

Więcej
2017/08/30 14:08 #11334 przez Em
Em odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Jak zawsze, chociaż w kilku polskich recenzjach widziałam, że ktoś chciał forsować Błyskawicę. Mnie się to kojarzy jednak bardziej z imieniem dla konia. No i Nadzieja chyba nie byłby szczególnie zadowolony :P

Na razie idzie szybko, bo zaczęliśmy od dialogów. Potem przyjdzie pora na Datalog i z tym pewnie zejdzie trochę dłużej. Gra jest jednak dość krótka (co jest jednocześnie jej wadą i zaletą), więc faktycznie powinno iść dużo szybciej niż z poprzedniczkami. I na razie nie przysparza żadnych trudności technicznych, co na tle poprzednich gier jest niezwykle odświeżające.

W kwestii przypomnienia: to wątek o tłumaczeniu FFXIII, nie o innych grach. Tłumaczenie to skomplikowany proces i w każdej grze wygląda inaczej. Niekiedy samo spolszczenie tekstu to ułamek tego, co trzeba wykonać. Crisis Core to gra bardzo zawiła technicznie i od samego początku mamy z nią duże problemy. Nie mamy obowiązku o nich wszystkich informować, a już na pewno nie będziemy się tłumaczyć z tego, którym projektem się aktualnie zajmujemy.

Więcej
2017/09/02 14:05 #11335 przez Fantasmagorie
Fantasmagorie odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Specjalnie się zarejestrowałem aby podziękować wam za wspaniałą pracę! :)
Dzięki wielkie za to wszystko co robicie :)

Ale mam też pytanie. Dodatki też będą tłumaczone? ;)

Więcej
2017/09/03 10:49 #11338 przez Robin
Robin odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Trzynastka nie ma dodatków. Chodziło Ci o XIII-2?

Więcej
2017/09/04 02:14 #11339 przez Fantasmagorie
Fantasmagorie odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
tak. i Lighting Returns ;)

Więcej
2017/09/04 18:19 #11340 przez Em
Em odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Znaczy co, "światło powraca"? :P

Sprawa jest otwarta, zależy od dostępnych narzędzi i wolnego czasu. Narzędzia do XIII-2 są, do LR na razie nie ma, ale możliwe, że do tego czasu ktoś takie zrobi. My na pewno nie. Zobaczymy na razie, jak nam pójdzie z tą częścią, na razie niczego nie obiecujemy.

Więcej
2017/09/11 19:46 #11349 przez Majkel0
Majkel0 odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
XIII final jest moim drugim zaraz po VII. Postanowiłem grać po angielsku mimo, że utykam i to mocno z językiem ;) . Ale gra mnie zawiodła pod względem rozgrywki. Fabuła nie najgorsza, z postaciami da się zżyć, jest ta ciekawość jak potoczą się ich losy, ale przedzieranie się przez "walki" w grze tak mnie zmęczyło, że pomimo ustawienia "łatwych walk" i maksymalnego omijania nieobowiązkowych zadań i potyczek chwilowo ją porzuciłem (opcja ułatwiająca rzeczywiście upraszcza walkę, ale po chwili poczułem, że bez "ekspienia" nie da rady [no chyba że aż tak nie ogarniam gry ;) ]). A nie cierpię łażenia i zdobywania doświadczenia tylko dla tego, że jakiś boss jest za trudny (w VII bossowie dostosowywali się do Clouda, co mi się bardzo podobało, nie wiem czy w XIII jest taki system). W każdym razie teraz wezmę się za VIII która jest tak chwalona (dziękuję bardzo za przetłumaczenie!). Może jak skończy się tłumaczenie to do niej wrócę. Fajną rzeczą jest dziennik, w którym pisana jest fabuła i można w razie czego doczytać to co się ominęło, albo nie zrozumiało.

Mógłbym spytać w jaki sposób tłumaczycie gry? Jesteście dobrymi programistami i rozbijacie grę na czynniki pierwsze docierając do tłumaczonego tekstu, czy korzystacie z jakichś programów przygotowanych przez osoby trzecie, które wykładają tekst na tacy?

Jak pisałem wyżej nie jestem super z angielskiego, ale gdybyście potrzebowali pomocy możecie podzielić się częścią tekstu (razem ze słownikiem dam radę, ale ciężko jest otwierać tłumacz co chwilę w trakcie grania ;) ). Codziennie znajdę zawsze chwilę i przy okazji podszlifuje język. Powodzenia z projektem.

Więcej
2017/11/06 16:03 #11354 przez tamashi
tamashi odpowiedział w temacie: Zaczynamy tłumaczyć Final Fantasy XIII
Czy moglibyście zrobić spolszczenie Final Fantasy XV PC?
XIII już ukończyłem rok temu.