Forum

Lightning Saga: FFXIII i FFXIII-2 w pigułce

• Noel Kreiss
  • Noel Kreiss Avatar Autor
  • Zalogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2014/01/29 22:46 #10180 przez Noel Kreiss

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/29 22:50 - 2014/01/29 22:52 #10181 przez Robin
A mnie się tam podoba :P Gdyby tak zrobili całe gry, to może sprzedałyby się w większej liczbie egzemplarzy. Wyraźnie widać po tym filmiku, jak gówniane jest FFXIII-2 :P

Noel: Żeby się wszystko zmieściło w 7 minut, trzeba pewne rzeczy pominąć i uprościć ;)
Ostatnio zmieniany: 2014/01/29 22:52 przez Robin.

Więcej
2014/01/29 23:35 #10182 przez Cloudic
Zgadzam się z Robinem.
Nawet na tak prostym filmiku musiałem na prawdę się skupić, aby zakumać o co chodziło w ff13-2 xD

Więcej
2014/01/30 01:29 #10183 przez DrewniaQ
Nie ma to jak obiektywny nius, przedstawiający suchą informację, pozbawioną jakichkolwiek zbędnych komentarzy ze strony autora, które nikogo nie interesują. Brawo Noelu!

Więcej
2014/01/30 08:13 #10184 przez Em
SE hejtuje własny produkt? Tego jeszcze nie było, Noelu ;)

Mnie się ta animacja podoba. W dużym skrócie i uproszczeniu pokazuje, co działo się w obydwu trzynastkach. Wnioski są dwa: po pierwsze, działo się naprawdę wiele, skoro potrzeba aż tak wielkich uproszczeń. Po drugie, od razu widać, jak duża przepaść dzieli FFXIII od FFXIII-2 - fabuła tej drugiej jest tak chaotyczna i szczątkowa, że właściwie większość zmieściła się w tak krótkim filmiku. Choć scena z Caiusem i Yeul w wodzie jest przesłodka ;)

Ciekawe, czy gdyby trzynastka została wydana w takiej oprawie, to czy miałaby więcej zwolenników? Całkiem możliwe, że tak. Oldskulowym grom wiele się wybacza, nawet, jeśli są tworzone dzisiaj, w epoce HD.

• Noel Kreiss
  • Zalogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2014/01/30 10:37 #10186 przez Noel Kreiss
Ze strony graficznej animacja jest fajna, oprawa muzyczna jest gorsza, ale po prostu nie jestem w stanie wybaczyć, że tak pokiełbasili fabułę. Mówi się, że fanservice niszczy FFy, a co to jest? FANSERVICE! 'Wszyscy' rozpływają się jaka ta grafika jest słodziutka i jak świetnie pokazuje popierdzieloność fabuły, a raczej Trolliyamy.

Nie wiem...może mnie to boli, bo mnie np. Trzynastka się podobała i w pewnej mierze XIII-2 mimo, że fabularnie nic nie wnosi oprócz chaosu (cóż za dobrze dobrane słowo) fabularnego. Co prawda Lightning Returns wprowadza jeszcze większy chaos fabularny, który wg mnie już całkiem nie trzyma się kupy, ale jest w tej dziwnej podserii coś co mnie trochę ukształtowało i ta animacja rani mnie niczym fikuśne stroje ranią wizerunek Srajt.

Może gdybym pałał większym hejtem w stosunku do XIII-2 (którego fabularnie nie lubię, ale postaci mi się podobają), to bym lubił tą animację za naśmieszanie się z fabuły i liczność błędów.

Mówcie mi "Wikipedya." :P

Więcej
2014/01/30 18:26 - 2014/01/30 18:39 #10187 przez DrewniaQ

Noel Kreiss napisał: Nie wiem...może mnie to boli, bo mnie np. Trzynastka się podobała i w pewnej mierze XIII-2 mimo, że fabularnie nic nie wnosi oprócz chaosu (cóż za dobrze dobrane słowo) fabularnego. Co prawda Lightning Returns wprowadza jeszcze większy chaos fabularny, który wg mnie już całkiem nie trzyma się kupy, ale jest w tej dziwnej podserii coś co mnie trochę ukształtowało i ta animacja rani mnie niczym fikuśne stroje ranią wizerunek Srajt.

Może gdybym pałał większym hejtem w stosunku do XIII-2 (którego fabularnie nie lubię, ale postaci mi się podobają), to bym lubił tą animację za naśmieszanie się z fabuły i liczność błędów.

O ile potrafię zrozumieć lubienie trzynastki (choćby za fabułę czy kreację postaci, bo lubienia braku eksploracji zrozumieć nie potrafię), to absolutnie nie widzę co może się podobać w XIII-2 poza usprawnionym systemem walki. Uświadom mnie, która z postaci jest tam w jakimkolwiek stopniu fajna? Serah - słodka idiotka, Noel - postać bez jakiegokolwiek charakteru, cierpiętniczy Caius, który jest marną kopią Sepha, jedna z setek Yeul, które nie robiły w fabule niczego istotnego poza umieraniem czy może Lightning, która powiedziała może ze 2 zdania w ciągu gry?

I nie, Hope, Snow i Sazh się nie liczą bo ich obecność jest tak konieczna, że nawet gdyby ich wywalić to fabuła nie zmieniłaby się nawet odrobinę.

Btw. co to jest naśmieszanie się i liczność?
Ostatnio zmieniany: 2014/01/30 18:39 przez DrewniaQ.

• Noel Kreiss
  • Zalogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2014/01/30 19:04 #10188 przez Noel Kreiss
Trzynastka fabularnie i za kreację postaci jest w moim odczuciu dobra. Eksploracyjność...Nie wiem czy ktoś umiałby sprawić, żeby gra była bardziej eksploracyjna starając się zachować ogólną zarys fabularny gry (szuka Cię z dwadzieścia milionów ludzi, a Ty od tak podchodzisz sobie do NPC-a, który marudzi Ci jaką to obrzydliwą kawę zaserwowano mu w restauracji :P ).

Serah: zgodzę się ze stwierdzeniem "słodka idiotka", bo tych Live Triggerów to żaden normalny człowiek by nie zrobił, a przy niektórych scenach miałem wrażenie, że nie bardzo umiała dobrać słowa i mówiła co jej ślina na jęzor przyniesie.
Noel...No przecież każda (czy też prawie każda) postać w FFie (nie licząc NPC-ów z jednoliniowymi kwestiami) jakiś cień osobowości ma w sobie. No taki Noel musi mieć coś w sobie. U Noela widać coś co bym nazwał 'kultem życia': chłopak biedny żyje na jakimś zadupiu w górach i patrzy jak ludzie padają niczym muchy. Chce chronić życie, szanuje je. Jest gotów chronić Serę, której zupełnie nie zna.
Caius: on mi bardziej przypomina Shuyina niż Sepha. I może to cierpiętnictwo też odgrywa jakąś rolę.
Yeul: żadna inna postać w FFXIII-2 nie podobała mi się tak jak Yeul. Mimo to, że musiała cały czas umierać widząc te wszystkie wizje i tak miała nadzieję na lepsze jutro. Mój ulubiony cytat Yeul: "Everyone is smiling. This is the future...I wanted to see."
Light to jest taki problem, że służyła głównie za chwyt marketingowy, żeby jej wielcy fani kupili grę, w której fabuła nie ma większego sensu.
I nie zapominaj o Alyssie, która też miała swoje dwa gile w tej produkcji:
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

A Hope też jest ważny, szczególnie gdy dochodzi historia jego życia w LR.
Snow...w sumie to taki przerywnik dodający Serze impulsu do działania, a Sazha to tam w sumie nawet nie ma jakby tak popatrzeć. :P
Obawiam się, że moje 'lubieństwo' XIII-2 wiąże się z tym, że momentami jest podobne do X-2, które jest moim pierwszym FFem. I proszę mi nie mówić, że nie jestem prawdziwym fanem FF, bo zacząłem swoją przygodę od X-2.
Nie wiem...widzę i wady, i zalety w XIII-2.

Ad. "Btw. co to jest naśmieszanie się i liczność?"
Animacja przedstawia fabułę w komicznie śmieszny sposób obrazując jak przeciętny fan FF widzi fabułę Trzynastki i jej sequela. A te błędy to np. kompletne pozamienianie chociażby dat w XIII-2: to tak jakbyś opowiadał jakiemuś cudzoziemcowi i powiedział, że chrzest Polski odbył się 996 roku, a nie w 966.

Możecie też sobie mówić, że Toriyama opanował mój umysł. Mało co mnie zdziwi jako wymówka dlaczego tak "żarliwie bronię wspaniałości Trzynastkowej podserii". :P

Mówcie mi "Wikipedya." :P