Forum

Nasze projekty

Porozmawiajmy o teoriach :P

Więcej
2009/02/24 22:52 #1878 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Porozmawiajmy o teoriach :P

DrewniaQ napisał:
Dupa, dupa i jeszcze raz dupa. Odróżniajcie pojęcia moi drodzy. Gdy HP u postaci osiąga 0 to postać ma status K.O. czyli nokaut. Nie śmierć.

Drewniany, dude, chyba dawno nie grałeś w FF7 :P Generalnie, masz rację ofkors, ale nawiązując do poprzednika FF8, tam status pojawiający się przy spadku HP to zera, to właśnie "death", o czym mówi nawet oficjalna instrukcja :P Są więc podstawy do pretensji i spekulacji ;)

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/25 19:54 #1918 przez Squall24
Użytkownik Squall24 odpisał na temat: Porozmawiajmy o teoriach :P
Na coś nowego wpadłam co Machu mówił, to Selphie nagrywa wtedy gdy lecą napisy. Gdy włącza się kamera, to pokazuje się twarz Selphie i nagłe odwrócenie kamery (widać to dokładnie). A co do tego, że Squall umarł. Gdyby tak było, to Rinoa by nie była szczęśliwa na balkonie (trochę wcześniej, zanim wykonuje "gest"). Przecież widać po jej twarzy i uśmiechu, że wszystko jest ok. A gdy nagle kamera pokazuje z bliska Rinoe, to Squall przychodzi, tak, że go nie widać. Proste, nie ?

Odkryłam właśnie jeszcze 1 element pasujący do tego, że Laguna to ojciec Sqqualla. Gdy w więzieniu jest Squall, to Moomby gadają do niego "Laguna".

Więcej
2009/02/27 16:35 #2013 przez amanis
Użytkownik amanis odpisał na temat: Porozmawiajmy o teoriach :P
To że laguna jest ojcem Squalla? Nie wiem z gry to tak w prost nie wynika, a jak cos to Laguna jest wyrodnym ojcem!
Co do śmierci Squalla to jest szukanie już na siłę, na masakryczną siłę.

Więcej
2009/02/27 17:31 #2015 przez Squall24
a nawet do nieznalezienia :P bo Squall żyje, więc nie można szukać czy umarł.

Laguna, porównaj sobie ich wygląd (no cech nie masz co porównywać :P), ale podczas "świata snów" Squall zawsze przenosi się do Laguny. Dalej, jak mówiłam up, Moomby w więzieniu mówią do Squalla "Laguna!", a jeżeli pamiętamy, W tej wiosce gdzie Laguna przebywał jak był ranny, nauczył Moombę mówić, umiała tylko powiedzieć "Laguna!". Następne, gdy Ellone przenosi któryś raz do przeszłośći, wtedy mówi, że gdyby Wujek Laguna nie został w Esthar, wtedy by Raine żyła i pokazała mu jego dziecko (coś takiego).

Więcej
2009/02/27 18:59 #2016 przez amanis
Tak, nawet Laguna ma kartę Squall'a:P To że Squall podłącza się pod Lagunę to nie argument. Bo Zell byłby dzieckiem Kirosa dajmy na to a Selphi Warda? Choć po coś ten Laguna w grze jest

Więcej
2009/02/27 20:09 #2017 przez Squall24
Hehe, no fakt, zapomniałam o karcie. No musi, ale widzisz, mogłby to być ojciec Rinoy tylko, a Squalla ktoś inny ;P Ale fakty są bardzooo wielkie i nie łatwo można obalić tą teorię.

Więcej
2009/02/27 21:43 #2019 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Porozmawiajmy o teoriach :P
Bo to nie jest teoria ;) Laguna jest ojcem Squalla, to jest fakt. Że nie podany wprost, tylko lepiej, mogłoby to trochę popsuć wrażenie, poza tym niby kiedy Laguna miałby mu o tym powiedzieć? Nie mówiąc już o tym, że zwyczajnie się tego obawiał, jak każdy ojciec, który nie interesował się synem przez 17 lat, do tego widząc, że syn za nim nieszczególnie przepada. :P
Fakty, nie teorie, są takie - Laguna ma kartę Squalla, a karty bohaterów mają tylko osoby bliskie dla nich (no, może pomijając Flo i Irvina, chyba, że o czymś nie wiemy :P). Po drugie, wystarczy się przyjrzeć, jak bardzo Squall podobny jest do Raine. Po trzecie i najważniejsze, teksty Kirosa na Ragnaroku ("Wyglądasz dokładnie jak twoja matka", "Ward mówi, że to szczęście, że nie jesteś podobny do ojca"), a także sam Laguna mówiący do Squalla, że ma mu wiele do powiedzenia, ale zrozumie, jeśli ten nie będzie chciał słuchać. To wszystko jest przecież oczywiste, zresztą Squall, jako główny bohater przez całą grę był tak tajemniczy, że pod koniec wszystko musiało się wyjaśnić, za duże napięcie narosło :P

Więcej
2009/02/27 21:48 #2020 przez Squall24
masz racje Emoonciu :P tzn. Emooniu.a mnie dziwi jedna rzecz, przechodzę już grę 3 raz (po pl) i pierwszy raz pokazało mi się coś innego w RH (no podczas koncertu, zazwyczaj było takie coś "To mnie wnierwia (czy coś takiego)" [chodziło o muzykę] itp... a teraz 1 raz miałam jak chodziła w kółko i gadała, że on (Squall) jest taki i taki :P Od czego to zależy ? Nie wysyłałam Rinoi do Bazy. Tak samo z Julią i Laguną.

P.S. zapomniałam dopisać, Rinoa jeszcze gadała "wszyscy cię Kochają" czy jakoś tak, dziwne... zawsze naprawde co innego miałam :P

Więcej
2009/02/27 22:26 #2021 przez amanis
Przypomniałem sobie te komentarze K i W, tak coś tym jest.
Ale to małe piwo!
Co ja odkryłem w FF8!
Quistis jest szwagierką Gilgamesha!!
Po pierwsze ma jego kartę(!!)
Po drugie gdy w ekwipunku mamy 793 przedmioty (suma liter imienia quists w majańskim)i walczymy na 3CD z Seiferem to gdy pojawi się Gilgamesh a w drużynie mamy Quistis to na płaszczu ma małymi literkami napisane w starocerkiewnosłowiańskim "Quistis to moja szwagierka"!! Sprawdźcie sami!!
PS A tak mniej na serio to fajnie że FF* daje pole do snucia własnych refleksji i domysłów

Więcej
2009/02/27 23:32 #2022 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Porozmawiajmy o teoriach :P
Z tym co powie Rinoa w RH to zależy jakie instrumenty i komu przydzielisz.

Donacja Discord