Forum

Nasze projekty

Seria The Legend of Heroes i firma Falcom

Więcej
2019/04/05 00:30 #11802 przez sarenka
Użytkownik sarenka odpisał na temat: Seria The Legend of Heroes i firma Falcom
Zero no Kiseki (Trails from Zero), Crossbell arc - początek gry.

Grę można kupić legalnie na pc, w opisie filmu podaję link do sklepu.

Wersja PC nie posiada oryginalnie VA, który został zaimplementowany z wersji Evolution (Vita) - sprawuje się rewelacyjnie. By grać w full screenie, należy zainstalować program Borderless Gaming (jest to program open source - github.com/Codeusa/Borderless-Gaming/releases ). Gra wspiera również kontrolery dualshock 3 oraz 4. Jest obecna funkcja turbo (w zależności od ustawień kontrolera, defaultowo pod kwadratem). Sterowanie K+M również wchodzi w rachubę i działa bardzo dobrze.

Patch z angielską lokalizacją również został dograny, można go bardzo łatwo znaleźć; polecam śledzenie strony:

geofront.esterior.net/

a teraz już teaser z najlepszego "sezonu" sagi Kiseki. Duologia Crossbell łączy trylogię Liberl z tetralogią Erebonii i jest bardzo ważna w kontekście fabularnym, szczególnie biorąc pod uwagę wydarzenia mające miejsce w trzeciej odsłonie Trails of Cold Steel, która wręcz wymusza znajomość zarówno trylogii in the Sky, jak i przede wszystkim - duologii Crossbell.

"First he takes your coin...then he takes your school...then he takes your heart...
and now he takes your tears" - Sen no Kiseki

Sora no Kiseki 2nd chapter

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/04/21 20:10 #11805 przez sarenka
Tak to czasem w życiu bywa, że nie można robić tego, na co ma się ochotę. Tak też jest i w przypadku tego tematu - miałem nagrywać i tłumaczyć z japońskiego, jednak po zrobieniu całego prologu, zdrowie ponownie dało o sobie znać. Stąd też musicie wybaczyć jakość, a właściwie jej brak, w poniższym oraz końcowych filmach przeze mnie wrzucanych. Komentowanie wielogodzinne jest zbyt męczące, dla mnie nawet granie jest nie lada wysiłkiem. Mimo to, ciągnę sobie ten wózek powoli i mam tylko nadzieję, że zdążę skończyć Cold Steel IV na czas, by zobaczyć, jakie WTF Kondo przygotował na zakończenie arku Erebonii. Z jednej strony się cieszę, że najprawdopodobniej zdążę zamknąć wszystkie dotychczasowe odsłony serii, z drugiej jednak - nie będzie mi dane zobaczyć finału tej niewiarygodnie bogatej opowieści, którą Falcom rozpoczął w 2004 roku. Nie zobaczę Republiki Calvard, a strasznie mnie ciekawi, jakie posunięcia będą mieć miejsce w tym drugim supermocarstwie po tym wszystkim co zmalował
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
w Erebonii i państwach ościennych. Mówi się trudno - jestem i tak szczęśliwy, że dane mi było choć posmakować tej historii i zapomnieć o ponurej rzeczywistości.

Ten, jak i nieliczne, kolejne filmy będą już bezpośrednim nagrywaniem z konsoli na youtube, bez komentarzy i edycji - pewnie coś nagram z Cold Steel IV i może z Zero/Ao, jeśli zdążę, chociaż przed kompem jestem dosyć rzadko ostatnio (konto Steam wraz z komputerem oddałem już komuś, kto z niego będzie miał <a właściwie to już ma> pociechę - sam wchodzę sporadycznie).

Trails of Cold Steel III - Finałowy dungeon i pierwsza dwójka bossów.

Gram na normalu, wydaje się to banalnie proste, choć "poza kamerą" było mnóstwo ustawiania w menu, żeby później było łatwo. Końcowi bossowie wcale nie są tacy prości do ogarnięcia, jakby się z filmu wydawało.

"First he takes your coin...then he takes your school...then he takes your heart...

Więcej
2019/04/23 05:24 #11806 przez sarenka
Początkowo myślałem, by nagrywać i wrzucać wszystkie walki z bossami z finałowego dungeonu, ale po namyśle stwierdziłem, że ich ilość będzie wyznacznikiem i spojlerem dla niektórych, więc pominąłem resztę, poza ostatnią. Zmieniłem też poziom trudności na Hard, by walka nie była banalna.

Krew, pot i łzy. Walka rozpoczyna się w 16:13.

Trails of Cold Steel III - finałowy dungeon, ostatni boss i zakończenie:

Więcej
2019/04/23 23:34 #11807 przez sarenka
Przechodzimy do Trails of Cold Steel IV: The End of Saga czyli dziewiątej części sagi Kiseki i zarazem ostatniej z arku Erebonii.

Z całego burdelu, który powstał w tym świecie, jest bardziej niż pewne, że ark kończący będzie miał miejsce w Republice Calvard. Kilka notek ode mnie, takie luźne przemyślenia.

Niebezpodstawne są porównania tej serii do książkowego hitu George R.R. Martin'a, czyli "Pieśni lodu i ognia" (większości znanej bardziej z serialu tv "Gra o tron"). Jedno i drugie, to długa i bogata seria z przemyślanymi bohaterami, którzy będą przewijać się od początku serii, aż do jej zakończenia. Również fabuła, która pełna jest niesamowitych zwrotów akcji, uczuć, skomplikowanych relacji, politycznych podtekstów i smaczków, żywcem wyciągniętych z naszej historii. Jednak to, co uderza najbardziej, to podejście jednego i drugiego pana (Kondo i Martin) do bohaterów i lubowanie się w ich uśmiercaniu. Praktycznie każda część sagi kończy się niezbyt optymistycznie (mówiąc delikatnie) i jest to widoczne coraz bardziej, im głębiej idzie się w las (obydwie serie robią to w podobny sposób). Zarówno w "Pieśni..." jak i w sadze Kiseki, tworzy się silna więź pomiędzy fikcyjnymi postaciami, a odbiorcą - gdy już wytworzy się w pełni, nagle i w zupełnie niespodziewanym momencie - kiedy gracz jest już pewien, że wszystko ok, że nic więcej się nie stanie - Kondo mówi "hold my beer" i zabija nam którąś z ważnych postaci. Sytuacja dosłownie taka sama, jak u G.Martina i widzę to aż nazbyt wyraźnie, może Kondo brał u niego korepetycje, jak wprowadzić końcowego odbiorcę w mega doła emocjonalnego :)

Dość stwierdzić, że w moim przypadku, zżyłem się niesamowicie mocno z bohaterami arków Liberl i Crossell - jest tam pewna postać, która ma niewyobrażalnie wielkie znaczenie dla kilku państw, ta osoba w arku Erebonii jest w trochę w cieniu, ale jest, działa...nagle jednak sarenowe serce zostaje rozerwane na strzępy. Oj rzadko miałem w życiu tak, że krzyknąłem "objection!", w momencie, kiedy ginie jakaś fikcyjna postać, a tutaj miało to miejsce i do dziś nie mogę się z tym pogodzić. To również przestroga dla wszelkiej maści Noelów, którzy lubią czytać książki od środka i grać w ten sam sposób w gry fabularne. Ładunek emocjonalny, jaki niosą za sobą pewne posunięcia fabularne w serii jest niesamowicie mocny, ale najpierw trzeba zrozumieć całość, od samego początku serii, czyli Trails in the Sky FC, które rozpoczyna to arcydzieło. By nie rzucać słów na wiatr, poniżej prezentuję dwa screeny z późniejszych odsłon Cold Steel. To są postacie, które wkraczają w fabułę arku Erebonii bez pardonu, jak nóż w masło i nie są to bohaterowie z przypadku, to główni gracze wcześniejszych części sagi. Nie będę wrzucał wszystkich postaci, które powracają w CS3 i CS4 z Liberl i Crossbell, ale dwie małe ekipy:

Bohaterowie z Liberl:

Bohaterowie z Crossbell:

Noelu, nie krzywdź siebie więcej, poznaj historie tychże ludzi, zanim zaczniesz drapać się po głowie, kim one są i jakie historie ze sobą wnoszą, bo nie będzie zmiłuj, wyjaśnienia nie ma, tylko zdawkowe, lakoniczne info. Stracisz jakieś 80% fabuły, nie znając wcześniejszych gier.

Ok, rozgadałem się, czas na film.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV: The End of Saga - Prolog:

Ad.1 Gameplay zaczyna się w 34 minucie filmu
Ad. 2 Speszli for Jamusz: 38:24
Ad. 3 Opening theme (który podoba mi się najmniej ze wszystkich dziewięciu części gry) 2:49:15

Więcej
2019/05/20 14:48 - 2019/05/20 14:50 #11816 przez sarenka
Jeżeli moj pierwszy post w tym temacie, a właściwie pierwszy film o sadze Kiseki Was nie przekonał, to goraco polecam byście obejrzeli poniższy materiał. Nie wiedzieć czemu, jakoś nie zauważyłem tego filmu wcześniej na YouTube, a koleś genialnie przedstawia Trailsy, porównując je do Fallouta. Jeśli jesteście zbyt leniwi by obejrzeć całość, to wlaczcie chociaż od 9 minuty, gdyż tam jest poruszone sedno I istota zajebistosci tejże właśnie serii. Tego mi brakuje w innych grach tak bardzo...miłego oglądania, kocham te serię. BTW. Film bezspojlerowy.

Ostatnia edycja: 2019/05/20 14:50 przez sarenka. Powód: literowka

Donacja Discord