Forum

Nasze projekty

Seria The Legend of Heroes i firma Falcom

Więcej
2018/11/30 19:19 #11630 przez sarenka
sarenka stworzył temat: Seria The Legend of Heroes i firma Falcom
Do opisania i zrecenzowania gier z serii Kiseki, zabieram się jak pies do jeża - ma to swoje uzasadnienie w trudności, jaką sprawia mi ocenienie poszczególnych części (wszystkich trzech linii, Liberl Kingdom, Crossbell State oraz Erebonian Empire), gdyż fabularnie, są one bardzo ściśle połączone. Myślałem nad strukturą takich recenzji (osobne teksty dotyczące wszystkich aspektów POZA fabułą, oraz jedna wielka megarecenzja fabuły i bohaterów, poczynając od Trails in the Sky: The First Chapter, na Trails of Cold Steel III, a w przyszłości IV kończąc), nie potrafię jednak się zdecydować i brakuje mi wiecznie czasu, by ten ogrom informacji przetworzyć i przelać na papier. Kilka dni temu wyszedł jednak film, przedstawiający Falcom w pigułce i koncentrujący się na jednym z najważniejszych (obok serii Ys) filarów firmy: sadze Kiseki, co postanowiłem wykorzystać, by przybliżyć trochę epicką zajebistość (celowe określenie :lol: ) tych gier. Gdzieś od 4 minuty zaczyna się opis tej właśnie serii.

"First he takes your coin...then he takes your school...then he takes your heart...
and now he takes your tears" - Sen no Kiseki

Sora no Kiseki 2nd chapter

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/12/05 23:43 #11633 przez sarenka
sarenka odpowiedział w temacie: Seria The Legend of Heroes i firma Falcom
Wzorem tematu o Xenoblade 2, tutaj będę wrzucał różne filmy/materiały mojego (i nie tylko) autorstwa, dotyczące całej sagi Kiseki - od Trails in the Sky: The First Chapter, aż po Trails of Cold Steel IV: The End of Saga. Będą tutaj się pojawiały również wątki z Zero no Kiseki oraz Ao no Kiseki (Crossbell Arc), informacje dotyczące stanu tłumaczenia i inne, powiązane z wątkiem. Nie ma sensu zakładać osobnego tematu dla każdej gry z tej sagi, gdyż i tak są one ze sobą fabularnie połączone i (przynajmniej ja) traktuję te 9 gier jako JEDNĄ WIELKĄ...GROCHÓWĘ, z braku określenia.

Na pierwszy ogień, bezspojlerowy materiał, w którym można obejrzeć minigierkę snowboardową. Nic takiego, ale muzyczka tam przygrywająca, jest po prostu boska.

Rean Schwarzer Pro Skateboarding 2018:

"First he takes your coin...then he takes your school...then he takes your heart...

Więcej
2018/12/06 17:05 - 2018/12/06 17:06 #11634 przez sarenka
Walka w końcowej części gry (Trails of Cold Steel II), gdzie stajemy naprzeciwko dwóm, dobrze znanym panom z Jaeger Corps. Nie jest to naturalnie walka finałowa, bo do tego jeszcze spory kawałek. Spojlery są delikatne, gdyż dowiadujemy się trochę o naszej kochanej Fie. W tym dungeonie można delektować się WSPANIAŁĄ muzyką, którą po prostu uwielbiam :) Co jeszcze? Można zobaczyć finalne S-crafty Reana, Fie, Laury i Emmy, gdyż tymi postaciami kieruję w walce. Jest też jedna z "zapomnianych sztuk" - Sol Eruption. Lost Arts zdobywamy, pokonując specjalnych przeciwników (opcjonalnych) w akcie drugim gry; arty te, zużywają większość naszych punktów EP, więc należy używać ich z rozwagą. Pod koniec walki, mamy przyjemność spotkać dwójkę dawno nie widzianych bohaterów, co przyjąłem z nieukrywaną radością. Do tego dochodzi moja ulubiona linia dialogowa Alisy w tej części gry: "SH-SH-SH..." - nie ukrywam, że zaskoczenie tej dziewczyny strasznie mnie rozbawiło ;) Podczas nagrywania widoczne są spadki FPS z 60 do 30, gdyż używam paczki tekstur "upiększających" grę i jako, iż kończy mi się miejsce na dysku, system troszkę zamulił, za co gorąco przepraszam. Miłego oglądania!

Ostatnio zmieniany: 2018/12/06 17:06 przez sarenka. Powód: Pogrubienie ważnych informacji.

Więcej
2018/12/07 15:13 - 2018/12/07 15:16 #11635 przez sarenka
GRAND FINALE część I

Klimatyczna walka, ze względu na oczywiste spojlery, tylko dla tych, którzy już przeszli, bądź nie zamierzają grać w serię Trails. Mamy tu wszystko: podniosły ton, rewelacyjną muzykę, 2 kilo plot twistów, krew, pot i łzy. By uniknąć przypadkowych spojlerów, do miniatury filmu na youtube użyłem zdjęcia z gry, które nic nie spojluje. Do takich gier przyjemnie się powraca, eeeeech...

DŁUGI FILM (50min.+)
Jeszcze raz: SPOJLER WARNING!

Ostatnio zmieniany: 2018/12/07 15:16 przez sarenka. Powód: Pogrubienie ważnych informacji, literówka.

Więcej
2018/12/08 23:34 - 2018/12/08 23:34 #11637 przez sarenka
GRAND FINALE część II (aftermath)

Falcom na odchodne częstuje nas plot twistową bombą atomową. Natężenie tzw. "łatdafaków" jest w końcowych scenach wręcz zabójcze... Film oczywiście tylko dla tych, którzy grę przeszli, bądź grać nie zamierzają. Standardowo, dobrałem miniaturę do filmu, by przypadkiem nic nie wyciekło. Miłego oglądania.

Jedno z najdziwniejszych zakończeń w grach video:

DŁUGI FILM!
SPOJLER WARNING! - SCENA FINAŁOWA -capt. Obvious

Ostatnio zmieniany: 2018/12/08 23:34 przez sarenka.

Więcej
2018/12/09 20:36 #11638 przez sarenka
OSTATNIA SCENA W GRZE I NAPISY KOŃCOWE

Wypłakać można się było przy poprzednim filmie, tutaj jest już luźniej, choć nadal SĄ OCZYWISTE SPOJLERY.

Akademia Thors, Klasa VII...zaczęło się tak niepozornie. Gra ląduje w zbiorze tytułów, które wywołały u mnie niemałe wzruszenie i to podczas ponownego jej przechodzenia - zdarza mi się to niezmiernie rzadko. Nihon Falcom stworzył wybitne dzieło, którym jest cała saga Kiseki - drugiego tak dogłębnie i szczegółowo opisanego uniwersum w jRPGach szukać można próżno. To, co nie udało się Monolithsoft z sagą Xeno, ze względu na brak samodzielności (firma była zależna od Namco/Namco Bandai), tutaj udało się w 100%. 9 gier, 1 główny wątek, 3 państwa i wspaniała obsada w każdym z trzech arców. Idę poszukać zagubionej monety o nominale 50 mira...